سه شنبه, 20 اسفند 1398 - 10:19

پس از مدت ها انتظار در نهایت فیس بوک دست به کار شد

واتس اپ در نهایت از حالت تاریکی برای کاربران IOS و اندروید رونمایی کرد. پس از ماه ها بررسی این حالت برای کاربران در نهایت چند روز پیش در به روز رسانی رسمی واتس اپ حالت موردنظر قرار داده شد. اگر شما در گوشی هوشمندتان از سیستم IOS 13 یا اندروید 10 استفاده می کنید، با به روز رسانی اپ حالت تاریک به طور خودکار اعمال خواهد شد. کاربران دارای اندروید 9 نیز با مراجعه به بخش تنظیمات امکان فعال‎سازی این حالت را خواهند داشت.

استفاده از تم تاریک در طول چند ماه گذشته در میان بسیاری از کاربران رایج شده است. این امر نخستین بار با دستکاری برخی از کدهای اندروید از سوی برخی بلاگرها مورد توجه کاربران قرار گرفت. سپس تیم های توسعه‎دهنده شبکه های اجتماعی اقدام به استفاده از حالتی مشابه در نسخه ای رسمی کردند. این امر توجه بسیاری از کاربران در سراسر دنیا را به خود جلب کرد. شاید واتس اپ آخرین نسخه از شبکه های اجتماعی مهم در زمینه بهره‎گیری از این ترند باشد.

رونمایی از حالت تاریک در واتس اپ

استفاده از نورهای تیره برای کاربران خوشایندتر است. تیم توسعه و تحقیقات فیس‎بوک پس از مطالعه موردی بر روی چندین کشور مختلف به استفاده از حالت تیره در واتس اپ متقاعد شد. امروزه بسیاری از کاربران پیش از خواب نیز از واتس اپ استفاده می کنند. به این ترتیب رونمایی از حالت تاریک در زمینه سلامت بینایی کاربران نیز موثر خواهد بود.

مطلب مرتبط: واتس اپ از مرز 2 میلیارد کاربر عبور کرد

نکته مهم درباره حالت تاریک واتس اپ تفاوت میان کاربران IOS با اندروید است. بر این اساس کاربران IOS از رنگ مشکی خالص بهره خواهند برد، با این حال کاربران اندروید خاکستری تیره را مشاهده خواهند کرد. بدون تردید رونمایی از حالت تیره در واتس‎ اپ همراه با انتظار چند ماهه کاربران است بنابراین شاید واتس اپ اندکی دیر دست به کار شده باشد. نکته مدنظر تیم فنی فیس‎بوک تلاش برای مطالعه درباره طیف رنگ های مناسب و همچنین نظرخواهی از مخاطب هدف به منظور اطمینان از اقدام درست بود. این امر موجب تاخیر در رونمایی از ویژگی موردنظر شد. اکنون امکان دانلود یا به روز رسانی نسخه واتس اپ برای تمامی کاربران اندروید و IOS وجود دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید