شنبه, 10 اسفند 1398 - 09:00

یکی از ویژگی های جالب وارن بافت (موفق ترین سرمایه گذار قرن) که تعجب همگان را به همراه داشته است، استفاده از یک گوشی قدیمی تاشو محصول سامسونگ بوده است که تنها 20 دلار قیمت دارد. این امر در حالی است که وارن بافت یکی از ثروتمندترین و موفق ترین سرمایه گذاران تاریخ محسوب می شود، با این حال وی اخیرا اعلام کرده است که آیفون 11 را جایگزین گوشی قدیمی خود کرده است.

وارن بافت مشتری جدید اپل

بسیاری این اقدام آقای بافت را یک تبلیغ در راستای حمایت از برندی عنوان کرده اند که وی یکی از بزرگ ترین سهامداران آن محسوب می شود. درواقع این خبر باعث خواهد شد تا نام اپل تا چندین روز در صفحه نخست روزنامه ها و خبرگزاری ها قرار گیرد. به همین خاطر این اقدام سرمایه گذار 89 ساله دلیلی کاملا تجاری را دارد، با این حال عدم استفاده از گوشی های هوشمند طی این سال ها، به علت اعتماد نداشتن او به این دستگاه های جدید نبوده و تنها دلیل راحتی او با تکنولوژی قدیمی است درواقع کار با دستگاه های جدید همواره معضلی برای افراد مسن بوده است که آقای بافت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نکته جالب این است که تیم کوک (مدیرعامل اپل) در سال 2018 یک دستگاه آیفون را به آقای بافت هدیه داده و آمادگی خود را برای آموزش شخصی اعلام کرد، با این حال این اقدام تاثیری را بر روی آقای بافت به همراه نداشت. در جدیدترین مصاحبه، آقای بافت تاکید کرده است که در تمامی سال ها اپل را مورد تحسین قرار داده و مدل کسب و کاری این برند خلاق را کاملا قابل قبول و خیره کننده می داند. حال باید دید که در شرایطی که ویروس کرونا به بحرانی برای تمامی کسب-وکارها تبدیل شده است، این اقدام آقای بافت می تواند فروش اپل را با افزایشی چشمگیر مواجه ساخته و ارزش سهام این برند را ارتقا دهد؟ برای این موضوع باید تا گزارش مالی بعدی اپل صبر کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید