پنج شنبه, 16 مرداد 1399 - 09:00

رعایت مسائل امنیتی برای هر برندی، کاملا ضروری بوده و باعث می ‎شود تا از درگیر شدن با مشکلات به مراتب بیشتر، در امان نگه داشته شوند، با این حال در موارد بسیاری مشاهده می ‎‏شود که شرکت ‎ها از موارد الزامی غافل شده و این امر باعث می‎ شود که حتی اقدامات بزرگ امنیتی نیز با ضعف ‎های جدی همراه باشد. در این راستا بسیار مهم است که در ابتدا موارد اصلی را مورد توجه قرار دهید.

1-خطرات احتمالی را شناسایی نمایید

الزامی ترین اقدامات امنیتی محیط کاری

در هر حوزه کاری، خطرات احتمالی متفاوت بوده و بدون شناسایی آنها، قادر به برنامه ‎ریزی درست نخواهید بود. به همین خاطر توصیه می ‎شود که این موارد را پیدا کرده و به اقدامات سایر برندهای موفق حوزه خود نیز توجه داشته باشید. این امر باعث خواهد شد تا بتوانید بهترین مسیر را طی کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که فردی را انتخاب کنید که ضمن انجام اقدامات مرتبط با IT، توانایی حفظ امنیت شرکت را داشته باشد. در این راستا یک دوره آموزشی برای تمامی کارمندان و بررسی پرونده‎ های جدید، کمک بسیار خوبی خواهد بود.

2-به‎روز رسانی را جدی بگیرید

همواره در شرکت ‎ها این موضوع مشاهده می ‎شود که به ‎روز رسانی منظمی نسبت به نرم ‎افزارها انجام نشده و این امر باعث می ‎شود تا هکرها، یک فرصت ایده ‎آل را داشته باشند. درواقع یکی از اهداف اصلی به‎ روز رسانی ‎ها، بهبود وضعیت امنیت نرم افزارها است. به همین خاطر نباید تصور کنید که اگر یک ورژن احساس راحتی دارید، دیگر نیازی برای چنین اقداماتی وجود ندارد. با توجه به این امر که اقدام مذکور ممکن است زمان بر باشد، بهتر است که از ابزارهای موجود در این رابطه استفاده کنید. درواقع آنها آپدیت‎ های جدید را شناسایی کرده و به صورت خودکار، اقدامات لازم را انجام می‎ دهند.

3-نسخه پشتیبان تهیه کنید

همواره این احتمال را در نظر بگیرید که ممکن است اطلاعات خود را از دست بدهید. درواقع این امر صرفا به خاطر حمله ‏‎های سایبری نبوده و اشتباهات کوچک نیز می ‎تواند منجر به از دست رفتن اطلاعات شود. به همین خاطر توصیه می ‎شود که از یک هارد با ظرفیت بالا استفاده کرده و از تمامی اطلاعات، نسخه پشتیبان تهیه کنید. مزیت دیگر این امر زمانی است که شما مورد حملاتی قرار گرفته ‎اید و بدون از دست دادن زمان می ‎توانید تمامی اطلاعات را حذف کنید. این امر باعث می‎شود تا هکرها به اطلاعات موردنظر، دسترسی پیدا نکنند.

مطلب مرتبط: نکات امنیتی که در هنگام دورکاری باید رعایت شود

4-از تکنولوژی‎ های جدید استفاده کنید

به صورت مداوم، فناوری ‎های جدیدی معرفی می ‎‏شود . در زمینه امنیت شبکه نیز همواره ترندها تغییر پیدا کرده و لازم است تا از جدیدترین‎ ها استفاده کنید. این امر کمک خواهد کرد تا سطح امنیت شرکت شما، در وضعیت بسیار خوبی قرار گیرد. برای مثل در حال حاضر Firmex امن‎ترین امکان برای انتقال داده ‎های مهم، محسوب می ‎شود. همچنین ایجاد رمز برای انواع دستگاه‎ ها، یکی از موارد ساده ‎ای است که کار را برای هکرها سخت خواهد نمود.

5-از آنتی ویروس استفاده کنید

شما باید یک آنتی ویروس سازمانی را برای شرکت خود تهیه کنید. این موارد از نسخه‎ های معمولی، دارای قابلیت و سطح امنیت بالاتری بوده و باعث می‎ شود تا دیگر نگران بدافزارها و انواع ویروس ‎ها نباشید. در کنار این موضوع عدم استفاده از فلش ‎های ناآشنا و عدم اتصال به سایت‎ های مشکوک از دیگر موارد الزامی محسوب می ‎شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید