امروز سقوط 6 هزار واحدی شاخص بورس رقم خورد - فرصت امروز

سه شنبه, 16 مهر 1398 - 14:32

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز بیش از ۶ هزار و ۴۳۹ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۱۴ هزار و ۴۶۹ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۹۹۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۰ هزار و ۹۵۸ میلیارد ریال در ۴۲۲ هزار نوبت داد و ستد شد.

سقوط شاخص بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲ هزار و ۴۲۲ واحد کاهش به ۹۳ هزار و ۵۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۶۲۱ واحد افت به ۶۲ هزار و ۲۹۱ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور نیز هشت هزار و ۷۷۹ واحد کاهش به رقم ۳۶۴ هزار و ۷۸۱ واحد رسید، شاخص بازار اول پنج هزار و ۱۲۲ واحد و شاخص بازار دوم ۱۱ هزار و ۱۱۳ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۱۴۰ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۱۳۵ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۸۹ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۸۱ واحد و فولاد خراسان (فخاس) با ۶۲ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل بانک ملت (وبملت) با ۴۲۲ واحد، گروه مپنا (سهامی عام) (رمپنا) با ۳۲۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۰۵ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۳۰۲ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۲۰۶ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۷۰ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، بانک صادرات ایران، سایپا، بانک اقتصاد نوین، سرمایه گذاری البرز (هلدینگ) و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲ میلیارد و ۲۷۲برگه سهم به ارزش سه هزار و ۵۳۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۹۰ واحد افت داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۱۲۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۲ میلیارد و ۲۴۴ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۲ هزار و ۹۷۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی