یکشنبه, 29 آذر 1394 - 03:20

گوگل از مقررات جدید وضع شده در ایالت کالیفرنیا درخصوص خودروهای بدون راننده به‌شدت انتقاد کرد. به گزارش ایسنا به نقل از لفتلین‌نیوز، براساس این مقررات جدید تمام خودروهای خودران باید فرمان و پدال داشته و یک راننده پشت فرمان آنها نشسته باشد. همچنین افراد قبل از نشستن پشت فرمان یک خودروی خودران باید دوره آموزشی ویژه‌ای را سپری کرده باشند و مدرک بگیرند تا صلاحیت راندن این نوع خودروها را پیدا کنند. این مقررات پیشنهادی یک مانع سخت پیش‌روی برنامه گوگل در زمینه ساخت خودروهای خودران است.

7685946835835783578358353585335345

کریس اورمسان، مدیر پروژه خودروهای خودران گوگل گفت: این شرکت گزارش‌هایی را از منابع مختلف درباره افراد معلولی که توان رانندگی ندارند دریافت کرده که شامل مشکلات جسمی همچون نابینایی، اوتیسم، اپیلپسی، اسکلروز و کهولت سن می‌شوند. وی افزود: این مقررات باعث می‌شود فناوری خودروهای خودران به پتانسیل کامل خود نرسد و تمام افرادی را که نیاز به تردد دارند ولی نمی‌توانند رانندگی کنند نادیده می‌گیرد.

گوگل قصد دارد در ماه‌های آتی با مسئولان ایالت کالیفرنیا در این باره چانه‌زنی کند زیرا آنها در حال بازبینی واکنش‌ها به این مقررات پیشنهادی جدید هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید