چهارشنبه, 03 مهر 1398 - 14:43

بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران،شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز چهارشنبه سوم مهر ماه توانست ۲ هزار و ۲۰۲ واحد رشد کند و به قله ۳۱۴ هزار ۴۰۹ رسید همچنین ارزش معاملات امروز بورس که از مرز ۲۰ هزار میلیارد ریال عبور کرد.

معاملات امروز بورس در حالی آغاز شد که اکثر نمادهای بورسی منفی معامله شدند اما دیری نپایید که با مثبت شدن معاملات اکثر نمادها شاخص بورس جانی دوباره گرفت و صعودی شد.

جان دوباره در بورس

امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با رشد ۲۲۰۲ واحدی روبرو شد و به رقم ۳۱۴ هزار و ۴۰۹ واحدی رسید.

همچنین شاخص کل هموزن نیز با رشد ۱۱۱۹ واحد توانست تا رقم ۹۱ هزار و ۵۵۰ رشد کرد. در کنار این شاخص آزاد شناور نیز ۳۷۸۸ واحد رشد کرد و به تراز ۳۶۳ هزار و ۲۱۳ رسید.

شاخص بازار اول نیز با رشد ۱۷۸۸ واحدی رقم ۲۲۸ هزار و ۶۶۵ واحدی را تجربه کرد در عین حال شاخص بازار دوم با رشد ۳۶۳۷ واحد تا عدد ۶۳۸ هزار و ۶۵۰ بالا رفت.سرمایه گذاری غدیر، بانک پاسارگاد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هر کدام به ترتیب ۱۸۹، ۱۴۶، ۱۳۲ و ۱۰۹ واحد تاثیر افزایشی روی شاخص های بازار داشتند.

اما پالایش نفت اصفهان، فولاد آلیاژی ایران، پتروشیمی پارس و ملی صنایع مس ایران هرکدام به ترتیب ۱۱۴، ۵۳، ۴۷ و ۴۲ واحد روی شاخص های بازار تاثیری کاهشی داشتند.

امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات شاهد معامله ۷۶۸ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش بیش از ۲۲۱ میلیارد تومان بود بدین ترتیب این گروه بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.

گروه های بانک و موسسات اعتباری، شیمیایی، فلزات اساسی و سیمانی ها پس از گروه خودرو بیشترین ارزش را به خود اختصاص دادند.

ارزش کل معاملات بورس تهران به رقم ۲۱۵۳ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از شش میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعداد معاملات این بازار رقم ۵۰۷ هزار و ۴۵۴ را تجربه کرد.

در بورس تهران در مجموع ۲۴۸ سهم با رشد قیمت و ۱۰۴ سهم با افت قیمت روبرو شدند، اما در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت ۴۸ و تعداد نمادهای منفی ۱۰۴ را تجربه کردند.

آیفکس نیز با رشد حدود ۳۰ واحد به روند افزایشی خود ادامه داد و به تراز ۴۱۶۸ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۸۸۵ میلیارد تومان را تجربه کرد و حجم معاملات به رقم ۱.۷ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید