چهارشنبه, 26 شهریور 1393 - 08:49

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت برای تسهیل سرمایه‌گذاری خارجی به تازگی تصمیم‌هایی را مصوب کرده که بر مبنای آن، چنانچه خارجی‌ها در ایران کارخانه راه‌اندازی کرده و 30 درصد محصول تولیدی خود را صادر کنند، از 50 درصد معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد.

ولی اله افخمی‌راد، در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: تسهیلات ویژه‌ای از سوی دولت برای جذب سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تدبیر شده که معافیت مالیاتی و سهولت صدور روادید از جمله آن است.

وی تصریح کرد: در عین حال ترغیب خارجی‌ها برای تاسیس و راه‌اندازی کارخانه در ایران، تکنولوژی خارجی را به کشور منتقل می‌کند و فضای رقابتی مفیدی را ایجاد خواهد کرد که به تقویت توان تولیدی و در نتیجه افزایش صادرات منجر خواهد شد.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، صادرات را به‌عنوان پیشران دولت برای خروج از رکود دانست و اظهار کرد: در بسته خروج از رکود دولت، دولت صادرات غیرنفتی را به‌عنوان پیشران در نظر گرفته که به نظر می‌رسد مجموعه تدابیری که دولت در حاشیه این تصمیم، برای جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی انجام داده، به رونق صادرات غیرنفتی منجر شود.

به گفته افخمی‌راد، لازمه تجارت خارجی، رفت‌و‌آمدهای بسیار است که خوشبختانه بعد از روی کار آمدن دولت جدید و راهکارهای دیپلماتیک برای حل موضوع هسته‌ای، هیات‌های تجاری زیادی از اروپا و آسیا به ایران آمده‌اند تا در رابطه با سرمایه‌گذاری و انجام پروژه‌های مشترک با ایران چانه‌زنی کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید