شنبه, 21 فروردين 1395 - 06:40

رئیس شورای رقابت بازار خودروهای ساخت داخل 1500 سی‌سی را انحصاری می‌داند و تصریح می‌کند شورای رقابت تا زمانی‌که این بازار انحصاری است، دستورالعمل قیمت‌گذاری برای آن را تعیین خواهد کرد و بهتر است که دلالان و واسطه‌گران نیز بساط خود را جمع کنند، چون اقتصاد کشور در دولت فعلی به سمت شفافیت پیش می‌رود.

رضا شیوا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مسلم است که فعلاً خودروهای ساخت داخل زیر 1500 سی‌سی که در سال گذشته شورای رقابت دستورالعمل قیمت آنها را تصویب کرده است، هنوز قیمت آنها توسط شورای رقابت نظارت می‌شود و هیچ تشکیلات دیگری حق دخالت، قیمت‌گذاری و تعیین دستورالعمل جدید را ندارد، مگر اینکه در جلسات آتی که شورای رقابت برای خودرو تشکیل جلسه می‌دهد، تصمیم‌ دیگری اتخاذ شود، ولی فعلاً همه چیز براساس ضوابط و اصل 44 و اصل نهم، پیش می‌رود.

او ادامه داد: به این ترتیب که خودروهای زیر 1500 سی‌سی ساخت داخل چون انحصاری هستند، باید شورای رقابت دستورالعمل قیمتی‌ آنها را تعیین کند که شورا هم در این زمینه اقدام کرده است. رئیس شورای رقابت بیان کرد: برای سال جدید منتظر اطلاعات تورمی سال 1394 هستیم و اطلاعات مربوط به کیفیت و بهره‌وری که بر مبنای آن تصمیم‌گیری برای قیمت‌گذاری در سال پیش رو صورت گیرد.

شما می توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت خودروهای بازار به سرویس قیمت روز فرصت امروز مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید