یکشنبه, 11 خرداد 1399 - 14:47

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز سه هزار و ۸۳ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۹۷۰ هزار و ۴۱۱ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۱۲ میلیارد و ۶۲۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۵ هزار و ۲۶۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶۱۰ واحد کاهش به ۳۱۸ هزار و ۲۸۶ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۴۰۳ واحد افت به ۲۱۰ هزار و ۶۵۰ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول یک هزار و ۷۴۶ واحد و شاخص بازار دوم هشت هزار و ۳۵۰ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۸۱۰ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۸۰۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۶۷۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۶۶۴ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۵۳۶ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۴۹۸ واحد و فولاد خوزستان (فخوز) با ۴۹۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۶۵ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۸۳۴ واحد، پترشیمی پارس (پارس) با ۷۶۵ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۴۶۷ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۴۰۶ واحد، مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۳۸۷ واحد، سایپا (خساپا) با ۳۸۰ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۳۵۳ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۳۰۸ واحد با تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، بانک تجارت، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران و پتروشیمی نوری در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فرآورده های نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۰۳ میلیون و ۶۹۷ هزار برگه سهم به ارزش ۱۱ هزار و ۳۵۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۳۱ واحد افت داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۲۱۶ واحد ثابت ماند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی