دوشنبه, 16 فروردين 1395 - 07:10

معاون امور صنایع وزارت صنعت از امضای قرارداد اولیه رنو با سایپا خبرداد و گفت: شرکت مشترک ایران‌خودرو با پژو، اواخر اردیبهشت کار اجرایی برای تولید مشترک را آغاز می‌کند. به گزارش مهر، محسن صالحی‌نیا پاسخگویی به تقاضای بازار، جایگزینی خودروهای فرسوده و صادرات را از اهداف افزایش تولید خودرو در سال ۹۵ اعلام کرد و گفت: برای کیفی‌سازی خودرو با همکاری خودروسازان برنامه‌هایی شامل افزایش عمق ساخت داخل خودرو همچنین ارتقای کیفیت قطعات، مجموعه‌ها و شاخص‌های کلان خودرو تعریف شده و درحال پیاده‌سازی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: از قطعه‌سازان داخلی برای اینکه بتوانند با شرکت‌هایی که از کیفیت، قابلیت و شرایط بهتر و بالاتری برخوردارند همکاری کنند در قالب تعرفه و همکاری‌های مشترک حمایت می‌شود. وی تصریح کرد: همکاری با خودروسازان بزرگ بین‌المللی هم از موضوعاتی است که در دستور کار ما قرار دارد، البته برخی شرکت‌ها قبل از رفع تحریم و برخی در حین و برخی هم بعد از رفع تحریم‌ها اقداماتی را انجام دادند.

یکی از شرکت‌های خودروساز با یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خودروساز اروپایی که در ایران کار می‌کرد و با خروجش ما توانستیم به فعالیت ادامه دهیم، قرارداد جدید امضا کرد که شرکت مشترک اواخر اردیبهشت کار اجرایی برای تولید مشترک را آغاز می‌کند. به گفته صالحی‌نیا، قرار شد پلتفرم‌هایی تولید و شرکت خودروساز داخلی در قالب شرکت مشترک از این پلتفرم‌ها برای تولید محصولات دیگر با برند خودش یا یکی از برندهای معتبر در قالب شرکت مشترک استفاده کند.

وی اظهار داشت: خودروساز دیگر ما با یکی از شرکت‌های بین‌المللی قرارداد اولیه امضا کرد که تا چهار ماه آینده قرارداد نهایی و شرایط برای ایجاد شرکت مشترک جدید فراهم خواهد شد. صالحی‌نیا، با ابراز امیدواری از اینکه اواخر زمستان محصولات شرکت مشترک وارد بازار شود، گفت: باتوجه به تعریفی که از تولید مشترک شده، علاوه بر کیفیت و عمق ساخت داخل، ۳۰ درصد تولیدات باید صادر شود و اساسا هدف ما از انعقاد این نوع قراردادها رسیدن به تراز ارزی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سال ۹۴ باتوجه به رفع تحریم‌ها سال پر بازدیدی بود و شرکت‌های زیادی برای مذاکره و ارزیابی شرایط به ایران آمدند. ما در حوزه‌های مختلف اعم از تجهیزات نیروگاهی، تجهیزات پزشکی، تجهیزات فولادی، تجهیزات پتروشیمی، تجهیزات الکترونیک و دیگر بخش‌ها برای همکاری و فروش تکنولوژی و ماشین‌آلات مذاکرات خوبی داشتیم که بعضا منجر به عقد قرارداد شد.

وی گفت: قراردادهای را در صنعت خودرو، تولید توربین‌های کلاسF، تجهیزات فولادی و تجهیزات پزشکی با آلمان‌ها، ایتالیایی‌ها و فرانسوی‌ها نهایی کردیم که البته اجرای آنها به مسائلی چون نقل‌وانتقال پول و انتقال دانش فنی و نهایی شدن مجوزهای فعالیت بستگی دارد که نتایج آن را به تدریج مشاهده خواهیم کرد.صالحی‌نیا افزود: ما هیچ فعالیتی را نمی‌توانیم شکل بدهیم، مگر اینکه بازار مشخصی را در داخل، در سطح منطقه و بین‌الملل داشته باشیم.

شما می توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت خودروهای رنو  به سرویس قیمت روز فرصت امروز مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید