چهارشنبه, 16 دی 1394 - 03:40

پس از انتشار اخبار همکاری فورد و گوگل برای ساخت خودروهای خودران، اکنون جنرال‌موتورز اعلام کرد که یک شراکت جدید را با شرکت تاکسی‌سرویس موبایلی لیفت به راه انداخته است. به گزارش ایسنا به نقل از لفتلین‌نیوز، این شراکت برای ایجاد یک ناوگان از تاکسی‌های خودران در اختیار خواهد بود. دان آمان، رئیس هیات‌مدیره جنرال‌موتورز می‌گوید: ما آینده حمل‌و‌نقل فردی را مرتبط، یکپارچه و خودکار می‌بینیم. ما معتقدیم با همکاری جنرال‌موتورز و لیفت می‌توانیم این چشم‌انداز را سریع‌تر کنیم و با موفقیت به اجرا در آوریم.

579468468468464646464694646946946

براساس این قرارداد، جنرال موتورز 500 میلیون دلار در شرکت تاکسی‌سرویس آنلاین لیفت سرمایه‌گذاری خواهد کرد و در عوض این خودروساز یک کرسی در هیات‌مدیره لیفت خواهد داشت. یکی از بخش‌های مهم این شراکت استراتژیک توسعه مشترک یک شبکه از خودروهای کرایه خودران است. اگرچه هنوز جزییات بیشتری در این باره منتشر نشده اما به نظر می‌رسد جنرال‌موتورز علاقه‌مند به حضور در صنعت تاکسیرانی روباتیک است. به‌علاوه جنرال‌موتورز یکی از تأمین‌کنندگان خودروهای شرکت لیفت از طریق مراکز اجاره خودرو در سراسر آمریکا خواهد شد. جزییات مفاد قرارداد اجاره خودرو مشخص نشده است. 

لیفت یک اپلیکیشن برای افرادی است که تمایل ویژه‌ای به دریافت تاکسی و راننده خصوصی بدون هیچ زحمتی دارند. کاربران صرفا با استفاده از اپلیکیشن این سرویس، مبدا و مقصد خود را مشخص کرده و چند دقیقه بعد یک خودرو در انتظارشان است. ظهور این آژانس‌های آنلاین که تاکسی‌داران را تقریبا بیکار کرده تاکنون اعتراضات زیادی به همراه داشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید