نگاهی به ایمن ترین موتورسیکلت دنیا - فرصت امروز

دوشنبه, 26 مهر 1395 - 14:00

بی ام دبلیو موتورسیکلت مفهومی جدیدی به نام «Motorrad Vision Next 100» را به نمایش گذاشته است که میزان آلایندگی آن صفر و سیستم های امنیتی پیشرفته آن به گونه ای است که موتورسوار نیاز به وسایلی مثل کلاه ایمنی ندارد. 

نگاهی به ایمن ترین موتورسیکلت دنیا

به گزارش خودروکار، طی سال های گذشته خودرو ها به سیستم های ایمنی مانند ترمز های اضطراری خودکار و حرکت بین خطوط مجهز شده بودند اما موتورسیکلت ها از این سیر تکاملی جاماندند. ولی این کمپانی آلمانی پیش بینی می کند که حدودا طی 30 سال آینده این روند را تغییر خواهد داد.

سیستم امنیتی مدل مفهومی بی ام دبلیو، موتور سواران را از کلاه ایمنی و لباس مخصوص بی نیاز می کند.
«Motorrad Vision Next 100» آخرین محصول مفهومی بی ام دبلیو است. این امر در ماه مارس امسال با به نمایش گذاشتن خودرو « Vision Next 100» آغاز شد و نشان دهنده مسیری است که این کمپانی طی سال های آینده خواهد پیمود. این موتورسیکلت دارای سیستمی به نام «اصلاح خودکار» است که چه هنگام توقف و چه هنگام حرکت فعال است. همچنین هوش مصنوعی این موتورسیکلت محدودیت های حرکتی را درک می کند و در مواقع لازم اصلاحات مورد نیاز را به موتورسوار پیشنهاد می دهد. 

همچنین موتورسوار از عینکی خاص استفاده می کند که تمامی اطلاعات مفید را در اختیار او می گذارد؛ چیزی مانند « Google Glass». با توجه به حرکات چشم، می توانیم تصویر پشت سر خود، مسیریاب (GPS)، اطلاعات ضروری و هشدار ها را روی این عینک مشاهده کنیم. در طراحی این موتور، مهندسان بی ام دبلیو به یک ساختار انعطاف پذیر دست پیدا کردند به این معنی که تمام ساختار این موتورسیکلت به حرکت آن کمک می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی