پنجشنبه, ۲۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Thu, 9 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز

28 ابزار جهت موفقیت در اینستاگرام

2 ماه پیش ( 1401/9/13 )
نویسنده : سیگ یالند   مترجم : امیر آل علی  

اینستاگرام به عنوان موفق ترین شبکه اجتماعی مبتنی بر ارسال عکس، در چند سال اخیر موفق شده است تا تقریبا تمامی افراد مشهور و برندها را به سمت خود جذب نماید. همین امر باعث شده است که بتواند در مدت زمانی کوتاه به آمار فوق العاده بیش از 2 میلیارد کاربر فعال ماهانه، دست پیدا کند. درواقع این شبکه یکی از بسترهای بی نظیر جهت فعالیت های تجاری محسوب می شود. با این حال بدون استفاده از ابزارهای مختلف، نمی توانید بهترین عملکرد ممکن را داشته باشید. در این زمینه منظور استفاده از چند مورد محدود نبوده و لازم است تا از تمامی امکانات، نهایت استفاده را داشته باشید. این امر باعث می شود که در بازار به شدت رقابتی حال حاضر، شانس موفقیت بالایی را به دست آورید.

28 ابزار جهت موفقیت در اینستاگرام

در این راستا 28 ابزار جهت موفقیت در اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد که اکثر آنها، کاملا رایگان هستند. به همین خاطر امکان استفاده از آنها برای هر برندی با هر سطح بودجه ای، امکان پذیر است. 

1-Meta Business Suite

Meta Business Suite

نکته ای که در ابتدا باید به آن توجه داشته باشید این است که فیس بوک به عنوان مالک دو برند اینستاگرام و واتس اپ، اخیرا نام متا را انتخاب کرده است. ابزار فوق ساخته همین شرکت بوده و به کاربران اجازه می دهد تا زمان بندی لازم نسبت به محتواهای خود را داشته باشند. با این اقدام شما می توانید محتوای حتی یک ماه آینده خود را از قبل آماده کرده و هر کدام را در زمان مورد نظر، ارسال نمایید. اگرچه در این زمینه برنامه های مختلف دیگری نیز وجود دارد. با این حال مزیت این مورد، عدم محدودیت آن می باشد. درواقع شما حتی برای استوری های خود نیز می توانید از آن استفاده کنید. همچنین امکان ارسال پیام های خودکار در کنار بررسی آمارهای مختلف، از دیگر امکانات این برنامه کاربردی محسوب می شود. 

مطلب مرتبط: بهترین ابزارهای بازاریابی در اینستاگرام: فهرستی طلایی برای تازه کارها

2-Ads Manager

برای موفقیت در هر شبکه ای، تبلیغات یک استراتژی بسیار مهم محسوب می شود. در این رابطه بررسی وضعیت تبلیغات و نظرات بر روی آنها، اهمیت زیادی را دارد. همچنین این برنامه به شما کمک می کند تا بهترین تبلیغ را براساس نیاز خود، ایجاد نمایید. همچنین از آن برای پیدا کردن صفحات مناسب برای اشتراک گذاری تبلیغ نیز استفاده می شود. 

3-Instagram Insights

این برنامه اختصاصی خود اینستاگرام بوده و تمامی آمارهای صفحه شما را در اختیارتان قرار می دهد. نکته مهم این است که شما حتی می توانید آمار سال های قبل خود را با وضعیت حال حاضر مقایسه کرده و تصمیم گیری های به مراتب بهتری را داشته باشید. 

4-Commerce Manager

Commerce Manager

اگر خواهان داشتن کاتالوگ برای محصولات خود هستید، این برنامه به شما کمک زیادی می کند. همچنین از این برنامه برای مدیریت پرداخت ها و مقایسه آمارها نیز می توان استفاده کرد. در آخر این برنامه کمک می کند تا امکان کار تیمی و بررسی اقدامات در بستر اینستاگرام و فیس بوک، مهیا باشد. 

5-Later

تمامی چهار مورد قبل، توسط خود شرکت متا تولید و عرضه شده است. با این حال از این بخش وارد برنامه هایی می شویم که سازنده آنها برندهای دیگر هستند. این برنامه در کنار امکان انتشار خودکار محتوا، ابزارهای تحلیلی زیادی را در اختیار شما قرار می دهد و درست به مانند یک مشاور کمک می کند تا بهترین برنامه ریزی را داشته باشید. در این زمینه شما می توانید با استفاده از این ابزار، وضعیت رقبای خود را نیز تحلیل کرده و مخاطبان خود را در گروه های مختلف قرار دهید که کمک خواهد کرد تا برای هر کدام از آنها، برنامه ریزی جداگانه داشته باشید. برای استفاده از این برنامه شما باید حق اشتراک ماهانه 18 دلار را پرداخت نمایید. در آخر فراموش نکنید که این برنامه تنها برای اینستاگرام نبوده و از آن برای تمامی شبکه ها نیز مانند توئیتر و پینترست نیز می توانید استفاده نمایید. 

6-Buffer

این برنامه برای برندهایی که به طور همزمان در چند شبکه فعالیت دارند، کاملا مناسب است. در این رابطه شما می توانید محتواهای خود را به صورت برنامه ریزی شده انجام دهید. همچنین شما می توانید از توصیه های این برنامه برای افزایش بازدید پست های خود نیز استفاده نمایید. نسخه رایگان این برنامه محدودیت تعداد پست در هفته را دارد. با این حال برای دسترسی آزاد به تمامی امکانات، حق اشتراک پنج دلار به ازای هر ماه را باید خریداری کنید. 

7-Combin

Combin

برای این امر که جامعه هدف خوبی را انتخاب کنید و مخاطبان را رصد نمایید نیاز است تا از یک برنامه مناسب استفاده کنید که مورد فوق، بدون شک بهترین حال حاضر محسوب می شود. همچنین در این برنامه می توانید صفحات را با یکدیگر مقایسه کنید و این امر خصوصا در هنگام انتخاب اینفلوئنسر برای همکاری، کاربرد بسیاری را دارد. اگرچه این برنامه رایگان است، با این حال برای دسترسی به تمامی امکانات آن، حق اشتراک ماهانه 15 دلار تعیین شده است. 

8-Tailwind

در این برنامه شما می توانید استراتژی خود را تعیین کرده و از آن برای به اجرا در آوردن، استفاده نمایید. درواقع این برنامه 10 شیوه رایج بازاریابی شبکه های اجتماعی را به صورت پیش فرض دارد که با انتخاب هر یک، تمامی مراحل کار تشریح می شود. با این حال شما می توانید تغییرات مورد نظر را نیز اعمال نمایید. برای مثال در استراتژی افزایش ترافیک، شما می توانید بسته این برند را خریداری کنید که پس از یک ماه، مخاطبان شما را حداقل دو برابر می کند. نسخه پیشرفته این برنامه 12.99 دلار است که با خرید آن می توانید از تمامی امکانات، استفاده کنید. نکته جالب دیگر این است که این برنامه تنها به شبکه های اجتماعی محدود نبوده و از دیگر بسترهای آنلاین نظیر ایمیل نیز به خوبی استفاده می کند. 

مطلب مرتبط: مهارت های اساسی بازاریابی در اینستاگرام

9-Minter.io

این امر که بدانید در بازار شما کدام پست ها، هشتگ ها و... محبوب ترین محسوب می شود باعث خواهد شد تا در فرآیند کار خود به مراتب بهتر ظاهر شوید. در کنار این مسئله، نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما از برنامه فوق می توانید برای بررسی محتواهای پیج خودتان نیز استفاده نمایید. ارائه اطلاعات به صورت آمار، کمک کرده است تا بهتر و سریع تر بتوانید تصمیم گیری نمایید. همچنین امکان مقایسه محتواها نیز وجود دارد که این برنامه با استفاده از هوش مصنوعی خود، اطلاعات جالبی را در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید نقاط قوت و ضعف پست ها را سریعا پیدا کنید. هزینه این برنامه از 9 دلار به ازای هر ماه، شروع می شود و بنا بر استفاده شما ممکن است به بیش از 50 دلار نیز برسد.  

10-SocialPilot

SocialPilot

این برنامه درست به مانند یک متخصص شبکه های اجتماعی عمل می کند و با تحلیل صفحه شما، توصیه های لازم را می دهد. برای مثال اگر تعامل پیج پایین باشد، راهکارهایی نظیر افزایش استوری، مطرح می شود که در این رابطه با بررسی منطقه و نوع کسب و کار شما، دقیقا مشخص می شود که شما به چه نوع محتواهایی نیاز خواهید داشت. اگرچه این برنامه برای شما جدول محتوایی نیز درست می کند، با این حال شما می توانید تغییرات مورد نظر را نیز اعمال نمایید. هزینه حق اشتراک ماهانه این برنامه از 25 دلار شروع می شود. 

11-Social Blade

این برنامه در زمینه رتبه بندی محتواها و صفحات به خوبی عمل می کند. با این اقدام شما می توانید بهترین ها را شناسایی کرده و از آنها درس بگیرید. هزینه آن نیز چهار دلار به ازای هر ماه است. 

12-Repost

اگر خواهان این امر هستید که فراتر از صفحه خودتان فعالیت کنید و محتواهای قدیمی، شانس دوباره دیده شدن را داشته باشند لازم است تا از این برنامه استفاده کنید. درواقع Repost به شما این امکان را می دهد که محتواهای خود را به اشتراک بگذارید. با این اقدام افرادی که محتواهای شما را بپسندند، آن را بازنشر خواهند کرد که خود به افزایش چشمگیر بازدید محتواهای شما کمک می کند. این امر درست به مانند نحوه رشد یک توئیت می باشد. 

13- Leetags

Leetags

این برنامه یک هشتگ ساز قوی محسوب می شود. درواقع شما تنها کافی است تا حوزه مورد نظر و یا کلیدواژه هایی را وارد نمایید تا با بیش از 1000 هشتگ مرتبط، مواجه شوید. همچنین این برنامه براساس میزان محبوبیت، تمامی آنها را دسته بندی می کند که خود در تصمیم گیری شما تاثیرگذار خواهد بود. این برنامه حق اشتراک ماهانه ندارد و تنها کافی است یکبار، 3.99 دلار پرداخت کنید. 

مطلب مرتبط: مزایا و تکنیک های بازاریابی در اینستاگرام

14- Blog2Social

اگر می‎خواهید که به صورت همزمان محتواهای شما در چند شبکه به اشتراک گذاشته شود، این برنامه کاملا مناسب شما خواهد بود. درواقع شما حتی می توانید محتواهای خود را در سایت نیز به اشتراک بگذارید. هزینه تمامی امکانات آن به ازای هر ماه از هفت دلار شروع می شود. 

15- SocialInsight.io

این برنامه تمامی آمارهای شما را به صورت مداوم مورد بررسی قرار می دهد. در کنار این مسئله شما می توانید یکسری قوانین را مشخص کنید. برای مثال اگر درصد تعامل از یک نرخ مشخصی کمتر شود، برای شما اخطاری را می فرستد. هزینه این برنامه حق اشتراک 29 دلار است که این رقم، شروع کار بوده و تا 80 دلار نیز پیش می رود. 

16- Phlanx

Phlanx

این برنامه در تعیین دنبال کنندگان واقعی و فیک، بسیار قوی عمل می کند. همچنین می توانید آمارهای جهانی و منطقه‎ای را مشاهده کنید تا سریعا نسبت به ترندها آگاه شوید. حق اشتراک ماهانه این برنامه از 39 دلار به ازای هر ماه شروع می شود. 

17- SnapWidget

این برنامه به خاطر وجود کاربران میلیونی خود، پلی برای افزایش بازدید محتواها محسوب می شود. این برنامه از تمامی شبکه های محبوب پشتیبانی می کند که خود به کاربردی تر بودن آن کمک کرده است. حق اشتراک آن نیز شش دلار به ازای هر ماه شروع می شود.
 
18- Promo

این برنامه به شما الگوهای از پیش ساخته شده ای را می دهد که با استفاده از آن ها می توانید جذابیت کار خود را چه برای عکس و چه برای ویدئو، چند برابر کنید. همچنین شما می توانید به انواع عکس و ویدئوهایی که حق کپی رایت ندارند، دسترسی داشته باشید تا محتواسازی سریع تری را تجربه کنید. هزینه حق اشتراک ماهانه آن نیز از 25 دلار شروع می شود. 

19- Mojo

اگر تصور می کنید که برای فعالیت حرفه ای در اینستاگرام نیاز به همکاری با عکس بردارها و فیلم برداران حرفه ای است بدون شک سخت در اشتباه هستید و خودتان نیز می توانید با تنها یک گوشی هوشمند که دوربین قابل قبولی دارد، در این زمینه فعالیت کنید. برای این امر ابزار فوق بیش از 500 قالب برای عکس و ویدئو دارد که بسیار خلاقانه بوده و جذابیت بالایی را به کار شما می بخشد. این برنامه رایگان است ولی برای دسترسی به تمامی افکت ها و قالب ها نیاز است که حق اشتراک ماهانه 3.33 دلاری آن را پرداخت نمایید. 

20- Biteable

Biteable

این برنامه به شما تمامی امکانات مورد نیاز ادیت را می دهد و بانک کاملی از انواع موارد مورد نیاز مانند افکت های صوتی، می باشد. همچنین از این برنامه می توانید برای ارزیابی عملکرد مخاطبان جامعه هدف نیز استفاده کنید. قیمت آن نیز از 49 دلار به ازای هر ماه، شروع می شود. 

21- VSCO

حتی اگر از اینستاگرام برای کسب و کار خود نیز استفاده نکنید، حتما نام برنامه VSCO را شنیده‎اید. این برنامه انواع جلوه ها، فیلترها و به صورت کلی هر چیزی که نیاز دارید به عکس و فیلم خود اضافه کنید را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین شما می توانید از این برنامه برای ایجاد پنل رنگی مورد نظر خود نیز استفاده کنید تا در تمامی پست ها، از آن استفاده شود. نکته ای که باید در رابطه با این برنامه مورد توجه قرار دهید این است که تنها چند امکان آن رایگان بوده و برای دسترسی کامل، لازم است تا حق اشتراک ماهانه 29.99 دلاری پرداخت شود. 

مطلب مرتبط: ترندهای بازاریابی در اینستاگرام برای سال 2022

22- Canva

این برنامه تعداد بسیار زیادی قالب آماده دارد که به صورت مداوم به تعداد آنها افزوده می شود. با این حال برخی از طرح های آن، باید خریداری شود که در این رابطه شما باید حق اشتراک سالانه 120 دلاری را پرداخت کنید. نکته جالب دیگر این است که شما تغییرات لازم را می توانید بر روی الگوهای از پیش ساخته شده بدهید که خود جذابیت بالایی را دارد. 

23- InstaSize

این امر که در هر شبکه محتوای شما براساس سایزهای استاندارد به اشتراک گذاشته شود امری بسیار مهم است که این برنامه این اقدام را به خوبی انجام می دهد. همچنین شما می توانید از امکانات ویرایشی آن برای اعمال تغییرات بر روی عکس ها و فیلم های خود، استفاده کنید. 

24- Pixlr

Pixlr

این برنامه نیز درست به مانند مورد بالا، برای ویرایش عکس و فیلم است و نسخه پیشرفته آن، حق اشتراک 1.90 دلاری دارد که برای یک ماه استفاده است. 

25- InShot

در حالی که تعداد زیادی از نرم افزارهای ویرایشی، کیفیت کار را به شدت کاهش می دهد و امکانات کمی را دارند، این امر برای InShot کاملا متفاوت بوده و در عین سادگی، درست به مانند یک ویرایش کننده قوی عمل می کند. درواقع شما تمامی تغیبرات مورد نیاز خود برای ویرایش عکس و فیلم را می توانید در این برنامه انجام دهید. نکته جالب دیگر این است که تمامی امکانات این برنامه، کاملا رایگان بوده و خود یک مزیت مهم محسوب می شود. 

26- Adobe Lightroom

بدون شک محصولات برند ادوبی، در زمینه ویرایش عکس و فیلم حرف اول را می زنند که بدون شک لایتروم، بهترین نرم افزار ویرایش عکس محسوب می شود. همچنین شما می توانید ادیت های خود را ذخیره کرده و یا از موارد از قبل تعیین شده، استفاده نمایید که برای درستی به این بخش لازم است تا حق اشتراک ماهانه 10 دلاری، پرداخت شود. 

27- Vimeo Create

این برنامه تمامی افکت های مورد نیاز برای ادیت ویدئو و امکانات دیگر را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین می توانید از سایت اصلی آن برای دانلود مواردی نظیر عکس، استفاده کنید و آن را به ویدئو خود بدون نگرانی کپی رایت، اضافه نمایید. حق اشتراک ماهانه این برنامه از 6.75 دلار شروع می شود. 

28- Prequel

Prequel

این برنامه دارای افکت ها، فونت ها، موسیقی، استیکر و... است که بیشتر آنها سفارشی بوده و این امر باعث می شود که ویدئوهای شما، کملا متفاوت باشد. نکته جالب این است که تمامی امکانات آن، کاملا رایگان است. 

منبع : practicalecommerce
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/gaJNmwLg
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه