جمعه, ۱۵ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Fri, 7 Oct(10) 2022 /
           
فرصت امروز

یکی از سخت‎ ترین شرایط برای زنان کارآفرین، ادامه فعالیت پس از تولد نخستین فرزند است. درواقع به نظر می ‎رسد که تضادی میان نقش مدیریت و مادر بودن وجود دارد. همین امر باعث شده است تا بسیاری از زنان، علی رغم میل باطنی، فعالیت تجاری خود را متوقف نمایند، با این حال جالب است بدانید که میلیون ها مادر کارآفرین از سراسر جهان وجود دارند که حتی در اختیار داشتن چند فرزند نیز باعث نشده است تا عملکرد درخشان آنها متوقف شود. در ادامه نگاهی به 3 نمونه از آنها خواهیم داشت.

ایجاد تعادل میان کار و زندگی شخصی به سبک مادران کارآفرین

1-آنتونلا آرجنتو 

مدیرعامل شرکت LYNQ

نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که حضور 24 ساعته در کنار فرزندان، برای شما غیرممکن خواهد بود، با این حال می ‎توانید تاثیر حضور خود را افزایش دهید. در این راستا لازم است تا تمامی افراد خانواده، به کمک شما آمده و در ایجاد تعادل، اقدامات لازم را انجام دهند. برای مثال می ‎توانید مراقبت از کودکان را تا قبل از حضور در خانه، به مادر خود بسپارید. در این راستا فراموش نکنید که زمان حضور در کنار خانواده، باید به دور از هرگونه اقدام کاری باشد. به همین خاطر تلفن کاری خود را خاموش نمایید. این مسئله کمک خواهد کرد تا تمرکز شما کاملا معطوف به نقش مادری شود. از دیگر راهکارهایی که بسیار کاربردی است، این باشد که به صورت مداوم به دنبال پیدا کردن راهکارهای جدید برای کاهش زمان انجام کارها باشید. درواقع نباید تصور کنید که تمامی اقدامات، باید توسط خودتان انجام شود. 

2-کریستان یاگت 

مدیرعامل شرکت FinanceBuzz

با توجه به این امر که تعداد مدیران زن، کم هستند، بدون شک شما پس از تولید نخستین فرزند با قضاوت‎ هایی مواجه خواهید شد. درواقع تصور عموم این است که شما باید تمام زمان خود را صرف بزرگ کردن فرزندان نمایید. در این راستا مهمترین اصل این است که نظرات سایرین را صرفا عقیده آنها دانسته و اجازه ندهید که تاثیری بر شما داشته باشند. درواقع شما باید شجاعت متفاوت بودن با سایرین را داشته باشید. در این راستا اوضاع را تحلیل کرده و تغییراتی احتمالی را مشخص نمایید. این امر کمک خواهد کرد که بتوانید با شرایط جدید، هماهنگ شوید، با این حال بهتر است که یک مرخصی چند ماهه داشته باشید و اقدامات را به صورت دورکاری انجام دهید. درواقع وجود یک جانشین در شرکت، امری ضروری بوده و لازم است تا از همین امروز برای آن، گزینه‎ هایی را انتخاب نمایید. درواقع فراموش نکنید که بنا به هر دلیلی ممکن است شما برای مدتی نتوانید در شرکت حضور پیدا کنید که نمونه ساده آن، تصادف است. 

مطلب مرتبط:چرا زنان می توانند کارآفرینان موفقی باشند

3-امالین شاو 

مدیرعامل شرکت Flourish

این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که شرایط افراد متفاوت است. درواقع ممکن است همسر شما بتواند کمک ‎رسان باشد، با این حال در یک خانواده دیگر این احتمال وجود دارد که مشغله کاری پدر خانواده، به حدی زیاد باشد که نتوانید انتظار کمکی را داشته باشید. درواقع مهمترین اصل این است که شرایط را برای خود به خوبی تحلیل کرده و چندین استراتژی را داشته باشید. برای مثال برخی از مدیران، فضایی در شرکت را به مهد کودک تبدیل می ‎کنند. تحت این شرایط امکان سر زدن مداوم نیز وجود داشته و کارمندانی از شرکت که فرزندانی دارند نیز می‎توانند از این امکان استفاده کنند. تحت این شرایط همبازی‎ هایی نیز در یک بستر امن، برای فرزندان شما وجود خواهد داشت. 

منبع : success
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/741KTm7c
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه