سه شنبه, 22 بهمن 1398 - 14:56

برخی از کارآفرینان به نحوی رفتار می کنند که باعث می شود تا سطح آنها با سایرین کاملا متفاوت باشد. اگرچه ممکن است تصور کنید که آنها اقدامات بسیار پیچیده و فراتر از محدوده توانایی های انسانی را انجام داده و افرادی فرابشری محسوب می شوند، با این حال واقعیت این است که بسیاری از اقدامات آنها کاملا ساده بوده و با طی کردن مراحل اولیه، در نهایت موفق می شوند تا شایستگی انجام اقدامات سخت تر را در خود ایجاد کنند. این امر درست به مانند ورزشکاری است که فیزیک بدنی او اجازه می دهد تا اقداماتی را انجام دهد که از نظر بسیاری از افراد فوق العاده می شود، با این حال هیچ چیز جادویی غیر از تمرین در پشت این قضیه وجود ندارد. تحت این شرایط آگاهی از اقدامات مشترک در بین این دسته از کارآفرینان می تواند به شما کمک کند تا به سطح آنها نزدیک تر شوید. در همین راستا به بررسی چهار مورد از ساده ترین آنها خواهیم پرداخت که انجام آنها توسط شما کاملا عملی بوده و نقطه شروع بسیار خوبی محسوب می شود.

اقدام رایج نخبه های کارآفرینی

1-بر روی پیشرفت شخصی تمرکزی جدی دارند

این امر که برای خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشید، در زمینه کسب موفقیت نه تنها به عنوان یک کارآفرین، بلکه در هر زمینه ای بسیار مهم خواهد بود. این امر باعث خواهد شد تا بیشتر زمان شما صرف انجام کاری مثبت شده و زمانی برای پرداختن به اقدامات دیگر نداشته باشید. برای مثال بسیاری از افراد به جای چنین برنامه ای، همواره در تلاش برای اصلاح دیگران هستند. این امر در حالی است که هیچ فردی نمی تواند نسخه ای را برای زندگی فردی دیگر تعیین کند. به همین خاطر نیز ضروری است تا تنها بر روی پیشرفت خود تمرکز داشته باشید. در این رابطه فراموش نکنید که کسب ثروت، صرفا به معنای پیشرفت نبوده و هر اقدامی که حتی شما را به انسانی بهتر تبدیل کند، در این رابطه کاملا مفید خواهد بود. نکته دیگری که باید در این بخش به آن توجه داشته باشید این است که با اتمام یک مرحله، ضروری است تا به سرعت اهدافی دیگر را تعیین کنید. درواقع مداوم بودن پیشرفت مهم ترین اصل است. بدون شک در هر زمینه ای همواره فضا برای بهترشدن وجود خواهد داشت.

مطلب مرتبط: 10 راز اصلی موفق ترین کارآفرینان جهان

همچنین در صورتی که در این رابطه با مشکل و تردیدهایی مواجه هستید، ضروری است تا از فردی خبره مشورت بگیرید. در نهایت حتی قادر به تصور میزان فوق العاده بودن فردی که چندین سال است که مشغول خودسازی است، نخواهید بود.

2-کتاب هایی که توسط کارآفرینان موفق جهان نوشته شده است را در اولویت مطالعه خود قرار می دهند

بسیاری از کارآفرینان موفق اقدام به نوشتن داستان زندگی خود می کنند. این دسته از کتاب ها به علت این امر که به قلم خود افراد است، واقعی ترین روایت را به تصور کشیده و فرصتی فوق العاده برای یادگیری محسوب می شود. به همین خاطر نیز نخبه-های کارآفرینی مطالعه این دسته از کتاب ها را به اولویت اول خود در هر سال تبدیل کرده و در تلاش برای یادگیری هرچه بیشتر هستند. در واقع شما برای کسب موفقیت تنها نباید به منابعی توجه داشته باشید که کاملا تخصصی است، با این حال این دسته از کتاب ها نیز برای تبدیل شدن به یک نخبه کارآفرینی کافی نبوده و لازم است تا طیف گسترده ای را مورد توجه قرار دهید. همچنین توصیه می شود تا نکات مورد علاقه را در دفتری یادداشت کنید تا از آنها به عنوان نکات آموزشی استفاده کرده و بارها مورد مطالعه قرار دهید.

3-مسئولیت پذیری فوق العاده ای دارند

شما مسئول تمامی اتفاقات اطراف خود هستید. این نگرش نخبه های کارآفرینی بوده و آنها به جای پرداختن به اقدامات بدون فایده ای نظیر شکایت، تنها به دنبال راه حل هستند. فراموش نکنید که در زندگی هر فردی، مشکلاتی وجود دارد و این هنر شما است که چگونه آنها را مدیریت خواهید کرد. بدون شک انجام چنین اقدامی دشوار خواهد بود. با این حال همه انسان ها از ویژگی ای به نام عادت برخوردار هستند. درواقع پس از مدتی دیگر چندان احساس فشاری را حس نخواهید کرد. درواقع شما باید در ابتدا بتوانید مسئولیت های شخصی خود را برعهده بگیرید تا شایستگی مدیریت کارمندان خود را پیدا کنید.

مطلب مرتبط: 5 عادت مشترک تمامی کارآفرین های موفق

4-خودخواه نبوده و تمایل بالایی برای کمک به دیگران دارند

به عنوان یک کارآفرین انتظار نمی رود که صرفا به فکر خودتان باشید. درواقع شما باید جوی را ایجاد کنید تا همه افراد بتوانند پیشرفت کنند. به همین خاطر اگر از موفقیت دیگران احساس بدی را پیدا می کنید، بدون شک هنوز از آمادگی روحی لازم برخوردار نیستید. درواقع شما باید خود را یک مربی بدانید که ضمن تلاش برای ارتقای سطح خود، به دنبال پیشرفت سایرین نیز بوده و آن را ضامن موفقیت های بیشتر خود نیز می دانند. در نهایت توجه داشته باشید که با گذشت زمان در جهان به شدت متغیر حال حاضر، نیازهای جدیدی نیز به وجود می آید. به همین خاطر هیچ گاه از اعمال تغییرات لازم در خود و شیوه های موجود، واهمه نداشته باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید