دوشنبه, 10 شهریور 1399 - 14:00

اسپاتیفای به عنوان بزرگ ‎ترین مرکز پخش آنلاین موسیقی، بیش از دو سال است که بر روی تولید پادکست به صورت حرفه‎ ای نیز تمرکز کرده و در این راستا موفقیت و محبوبیت بسیار خوبی را به دست آورده است. همین امر نیز باعث شده است تا به پیشنهاد اول من برای تمامی طرفداران پادکست تبدیل شود. نکته‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در جهان حال حاضر، مسئله کمبود زمان بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می ‎کند. دلیل اصلی این موضوع نیز تنوع بسیار زیاد اقداماتی است که همه ما می ‎توانیم در طول روز انجام دهیم.

برای مثال فهرست اقداماتی که یک فرد در طول روز خود می ‎تواند انجام دهد، چندین مورد کاملا مشخص بوده است، با این حال در حال حاضر گشت و گذار در شبکه ‎های اجتماعی، مشاهده فیلم ‎ها و برنامه ‎های تلویزیونی متنوع، بازی‎ های رایانه‎ ای، انواع سرگرمی ‎ها و به صورت کلی بسیاری از موارد جدید اضافه شده است. در این راستا اگرچه نمی‎ توان زمان بیشتری را به طول روز خود اضافه کرد، با این حال برخی از راهکارها وجود دارد که منجر به استفاده بهتر از زمان خواهد شد. بدون شک قصد آن را ندارم که افراد را از اقداماتی نظیر انجام بازی‎ های رایانه‎ ای منع کنم. درواقع این تفریحات، کاملا ضروری بوده و خود من هم یکی از طرفداران آن محسوب می‎ شوم. درواقع هیچ دلیلی برای حذف سرگرمی ‎ها وجود نداشته و در ابتدا شما باید تمامی راهکارها را مورد استفاده قرار دهید.

پادکست اسپاتیفای مخصوص کارآفرین

در این رابطه استفاده از زمان ‎های مرده، یک اقدام کاملا هوشمندانه خواهد بود و برای مثال شما می‎ توانید در حین رانندگی، به یک فایل صوتی گوش دهید. با نگاهی واقع‎ بینانه و کمی دقت بدون شک زمان‎ های مشابه زیادی را پیدا خواهید کرد. در این راستا اگرچه شما می ‎توانید به مواردی نظیر یک کتاب صوتی گوش دهید، با این حال به عقیده من بهترین گزینه پادکست ‎ها است. علت این امر نیز به این خاطر است که در یک پادکست تلاش شده است تا اطلاعات به صورت خلاصه بیان شود.

همچنین آنها به نسبت یک کتاب صوتی جذابیت بالاتری را داشته و زمان کمتری را اشغال می‎کنند، با این حال اگرچه به بخش تولید پادکست کمتر از سایر محتواها توجه شده است، با این حال تعداد آنها حتی در شرایط حال حاضر نیز بسیار زیاد بوده و این امر انتخاب را بسیار سخت کرده است. تحت این شرایط قصد داریم تا در این مقاله پنج پادکست فوق ‎العاده را برای کارآفرین‎ ها معرفی نماییم که اختصاصی اسپاتیفای بوده و در هیچ شبکه دیگری یافت نمی‎شود.

مطلب مرتبط: 16 پادکست محبوب کارآفرین ها

1-Reply All

در این کانال تلاش شده است تا جدیدترین و رایج‎ ترین مشکلات حال حاضر کسب و کارها، مورد بررسی قرار گیرد، با این حال در این رابطه تنها به بیان موارد اکتفا نکرده و تلاش شده است تا با دعوت از افراد متخصص، راهکارهایی نیز بیان شود. در این راستا بهترین آن را می ‎توان مباحث اینترنت و مشکلاتی که برای کسب و کارها به همراه داشته است، دانست. به همین خاطر توصیه می ‎شود که از این قسمت شروع نمایید.

2-The Joe Rogan Experience

اگر در زمینه گوش دادن به پادکست تازه ‎کار نباشید، حتما نام جو روگان را شنیده ‎اید. وی در هر قسمت از برنامه خود، یکی از افراد فعال در حوزه‎ های مختلف کسب و کار را دعوت می ‎کند تا به سوالات او پاسخ دهند. در این رابطه وی تلاش کرده است تا همواره بهترین‎ ها را دعوت نماید. برای مثال مصاحبه وی با ایلان ماسک، تا به امروز بیش از 24 میلیون شنونده را داشته است. در حال حاضر نیز 1500 قسمت از آن تولید شده است. به همین خاطر با انتخاب این برنامه، شما تا مدت‎ ها درگیر باقی خواهید ماند. با این حال توصیه ما این است که ابتدا به افرادی توجه داشته باشید که بیشترین ارتباط را با حوزه کاری شما دارند.

3-Great Women of Business

این امر یک واقعیت است که حتی در جهان کاملا مدرن حال حاضر، فضا برای فعالیت تجاری زنان در بهترین شرایط خود قرار ندارد. درواقع در بسیاری از کشورها، قوانین بسیار محدود کننده ‏ای وجود داشته و برای مناسب نبودن اوضاع تنها کافی است تا به تعداد کارآفرین‏ ها و میلیاردرهای زن در مقایسه با مردها در سراسر جهان، توجه نمایید. به همین خاطر وجود یک کانال تخصصی، کاملا ضروری خواهد بود. درواقع در این کانال شما با انواع کارآفرین‏ های زن و داستان موفقیت آنها آشنا خواهید شد.

همچنین توصیه‎ هایی را می ‎توانید پیدا کنید که باعث می ‎شود تا به زنی توانمندتر تبدیل شده و در نهایت در صورتی که رویای شما کارآفرینی است، به این خواسته دست پیدا کنید. برای نتیجه ‎بخش بودن توصیه ‎های این کانال، تنها کافی است تا به بخش نظارت آن مراجعه کنید. این امر باعث خواهد شد تا با تعداد زیادی از پیام‎ ها مواجه شوید که از سوی افرادی ارسال شده است که تغییرات بسیار خوبی در زندگی آنها رخ داده است. در این رابطه با توجه به این امر که مهارت و علم کارآفرینی به جنسیت افراد ارتباطی ندارد، حتی مردها نیز می‎ توانند از پادکست ‎های این کانال، استفاده نمایند. نکته مهم دیگر این است که در این کانال، صرفا به زنان کارآفرین توجه نشده و به صورت کلی موفق‎ ها، معرفی می‎ شوند.

4-Every Little Thing

آیا نسبت به این امر که کارآفرینی را چگونه باید آغاز کنید، با تردیدهای زیادی مواجه هستید. در این رابطه حتی از حوزه‎ هایی که بالاترین شانس موفقیت را دارند نیز آگاهی ندارید. بدون شک این کانال می ‎تواند کمک بسیار خوبی برای شما باشد. درواقع در این کانال شما می ‎توانید حتی با ابتدایی ‎ترین الزامات کارآفرینی آشنا شده و از پادکست ‎ها به عنوان مشاور خود استفاده نمایید. نکته جالب این است که موسس آن خانم فلورا لیچمن، با کاربران ارتباط بسیار خوبی را داشته و سوالات آنها را در پادکست ‎های خود پاسخ می‎ دهد. درواقع شما می‎ توانید پاسخ تمامی سوالات خود را از زبان یکی از کارآفرین ‎های موفق حال حاضر جهان دریافت نمایید.

مطلب مرتبط: پادکست ویدئویی اقدام جدید اسپاتیفای

5-Heavyweight

اگر به دنبال یک کانال خبری هستید که نسبت به جدیدترین اخبار حوزه کاری خود، آگاهی کافی را داشته باشید. بدون شک مورد فوق انتخابی فوق ‎العاده خواهد بود. برای مثال آگاهی پیدا کردن از جدیدترین نرم‎ افزارهای حوزه مدیریت و کارآفرینی، درست اقدامی است که جاناتان گلدشتاین آن را به خوبی انجام داده است. در کنار این موضوع تلاش شده تا برای برخی از رایج ‎ترین مشکلات کارآفرین ‎ها، راهکارهای خوبی معرفی شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید