پنجشنبه, ۱۶ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 7 Jul(7) 2022 /
           
فرصت امروز

5 قانون دورکاری

2 سال پیش ( 1399/3/4 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : لارن میلس برونلی  

پس از شیوع ویروس کرونا، دورکاری در مرکز توجهات قرار گرفته شده است. با این حال آیا نسبت به قوانین اصلی آن اطلاعی دارید؟ درواقع عدم رعایت این موارد باعث می شود تا این اقدام به یک کابوس برای شما تبدیل شود. فراموش نکنید که شما زمان کمی داشته و فرصت برای عادت کردن به آن را نخواهید داشت. به همین خاطر ضروری است که از همین امروز این موارد را رعایت نمایید. در ادامه به بررسی پنج قانون دورکاری خواهیم پرداخت.

1-ایجاد ساعت کار مشخص

قانون دورکاری

اگر ساعت کار برای خود تعیین نکرده باشید، عملا تمام روز درگیر وظایف خود خواهید بود. مزیت اصلی دورکاری این است که افراد به علت عدم نیاز جهت خارج شدن از خانه خود، عملا ساعت بیشتری را در اختیار خواهند داشت. تحت این شرایط اگر به یک باره اقدامات خود را انجام ندهید، بدون شک دیگر از زمان اضافه ای که دارید نیز نمی توانید برای اقدامات دیگر استفاده کنید. برای مثال بسیاری از کارمند ها در شرایط قرنطینه خانگی حال حاضر، در تلاش برای بهبود مهارت های خود هستند. در این رابطه شما باید از زمان بیشتر خود، استفاده درستی کرده و اقدامات را در یک زمان مشخص به اتمام برسانید. این امر شما را در شرایطی مشابه محل کار قرار خواهد داد که ساعت های کاری کاملا مشخص است.

2-تعیین اهداف روزانه

در هنگام دورکاری افراد استقلال بالاتری دارند. در این رابطه توصیه می شود که در ابتدا وظایف بسیار مهم و ضروری خود را انجام داده و برای سایر اقدامات برنامه‎ریزی نمایید. درواقع شما می توانید از زمان حال حاضر، برای پرداختن به برخی از اقدامات استفاده کنید که از حجم کاری شما در آینده می کاهد. در این رابطه هیچ فردی به اندازه خودتان نمی تواند یک برنامه تنظیم کرده و اقدامات را اولویت‎بخشی نماید، با این حال در صورتی که با مشکل مواجه شده اید، از مشورت گرفتن از همکاران خود و در نهایت مدیر شرکت، غافل نشوید.

مطلب مرتبط: معنای واقعی دورکاری

3-ارتباط خود با اعضای خانواده را قطع کنید

بدون شک اگر برای چند ساعت در کنار خانواده خود نباشید، اتفاق خاصی رخ نخواهد داد. درواقع آنها در شرایط عادی به ساعت های به مراتب بیشتر نبود شما عادت کرده اند. این امر کمک خواهد کرد تا امکان تمرکز کامل بر روی اقدامات وجود داشته و در نتیجه سرعت و کیفیت کار در بهترین وضعیت قرار گیرد. همچنین می توانید از هدفون های مخصوص کاهش صدای محیط استفاده کنید و در اتاق را قفل نمایید. بدون شک پس از پایان فعالیت ها، زمان بسیار زیادی برای حضور در کنار خانواده خود خواهید داشت. در این رابطه بهتر است تا قبل از انجام اقدامات خود، با اعضای خانواده در این رابطه صحبت کرده و آنها را نسبت به دلیل اقدامات خود آگاه سازید.

4-در دسترس باشید

اگرچه در شرایط عادی همواره توصیه می شد که گوشی خود را خاموش کرده و یا نوتیفیکیشن های آن را غیرفعال نمایید. با این حال در هنگام دورکاری، در دسترس بودن شما بسیار مهم خواهد بود. در این رابطه بهتر است تا از یک خط و شبکه مخصوص استفاده کنید. این امر باعث خواهد شد تا دیگر موارد غیرضروری، شما را درگیر نکند. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید که همواره باید لوازم کار را پس از اتمام فعالیت ها، به صورت کامل جمع کرده و در جایی امن قرار داد. در غیر این صورت همواره احتمال بروز یک حادثه وجود دارد.

5-انجام چند فعالیت به صورت همزمان را تمرین نمایید

درواقع شما نباید بیش از حد به خود سخت بگیرید. در این رابطه برخی از اقدامات ساده را می توان در حین انجام فعالیت‏های دیگر خود انجام دهید. برای مثال در هنگام آشپزی و یا کمک به نظافت منزل، به فایل صوتی و یا ویس های ارسالی همکاران خود گوش دهید. این امر کمک خواهد کرد تا دیگر اختصاص زمانی به آنها نیاز نبوده و اقدامات در زمانی کوتاه تر انجام شود. با این حال این نکته را فراموش نکنید که این سیاست تنها برای اقداماتی سودمند خواهد بود که به تمرکز زیادی نیاز ندارد.

در نهایت شما در دوران پساکرونا نیز به علت تجربه موفقی که در زمینه دورکاری داشته اید، می توانید در صورت موافقت مدیر شرکت، همچنان به این شیوه به کار خود ادامه دهید.

منبع : thebalancecareers
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Z62vT13x
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه