یکشنبه, ۳ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Sun, 25 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

معنای واقعی دورکاری

4 سال پیش ( 1397/4/7 )
پدیدآورنده : مارلا تاباکا   پدیدآورنده : مروارید فیض  

آیا دفتر کوچک تان در خانه به شما احساس کم اهمیت بودن می دهد؟ در اینجا نظر افراد مهم در مورد نحوه کار شما آمده است.

معمولا از تمامی جوانب به کارآفرین استرس وارد می شود. مردم تصور می کنند کار کردن در محیط گرم و نرم خانه، استرس را کاهش خواهد داد. اما لزوما این گونه نیست. با اینکه بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک قدردان آزادی عمل و هزینه پایین یک دفتر کار در خانه هستند، اما این نگرانی را نیز دارند که مبادا دست شان رو شود. حتی این نگرانی مانع بازاریابی آنها در بخش شرکت ها می شود؛ جایی که میلیاردها دلار پول انتظار می کشد تا به برون سپاری اختصاص یابد.

یکی از کارفرمایان به من می گفت «کار کردن در خانه، به اندازه کافی حرفه ای نیست و اگر کسی از آن باخبر می شد، من را جدی نمی گرفت.» این نگرانی او که کارفرمایان بزرگ دوست دارند با دیگر اشخاص مهم کار کنند، تنها مختص به او نیست. آیا کار کردن در خانه لزوما بدین معناست که شما قادر به رقابت نیستید؟

مطلب مرتبط:بررسی «فرصت امروز» از طرح جدیدی به نام دور کاری / مدیریت هزینه‌ ها با کنترل از راه دور

این مورد را درنظر بگیرید: شرکت اکونوهومز (Econohomes)، سال گذشته بیش از 50میلیون دلار درآمد ناخالص داشت و دومین شرکت درحال رشد سریع در شهر آوستین تگزاس نامیده شد. رشد این شرکت، عمدتا به دلیل میزان همکاری شرکت اکونوهومز با صاحبان کسب وکار مستقر در خانه بود.

ایمی هاسبروک (Amy Hasbrouck)، معاون بازاریابی و توسعه اکونوهومز می گوید «90درصد از کسب وکار ما، به پایگاه داده ای وابسته است که یک کارآفرین آن را در انباری خانه اش در سانفرانسیسکو، برنامه ریزی و نگهداری می کند و همه اعضای گروهش نیز در خانه کار می کنند.»

این برون سپاری مسئولیت بزرگی ا ست، اما هاسبروک منافع مشخصی را در همکاری با پیمانکاران مستقر در خانه می بیند و می گوید «احساس می کنم انعطاف پذیری در کار با پیمانکاران مستقل بسیار بیشتر است. آنها می توانند به سرعت کار خود را شروع و تغییر جهت دهند، چراکه بخشی از مجموعه ای بیش ازحد سازمان یافته و پیچیده نیستند.»

کار کردن در خانه، همین طور اجازه یک برنامه کاری انعطاف پذیرتر را به فرد می دهد. اما آیا این واقعیت که شما پس از خواباندن بچه ها تا پاسی از شب کار می کنید، بر انتخاب یک مدیر استخدام تاثیر می گذارد؟ ممکن است وسوسه شوید برای محافظت از رازتان حقیقت را تحریف کنید، اما شاید این روش نتیجه معکوس دهد.

آگوست نیلسن (August Nielsen)، مدیر منابع انسانی می گوید«آنچه بیش از هرچیز دیگری برای ما اهمیت دارد این است که پیمانکاران درمورد چگونگی انجام کار و ساعات آن روراست باشند. ما اخیرا درحال اجرای یک نرم افزار جدید منابع انسانی بودیم و مدیر پروژه مان در خانه کار می کرد. ما وقت و بی وقت ایمیل دریافت می کردیم، اما قبل از استخدام او از برنامه کاری اش اطلاع داشتیم، بنابراین غافلگیر یا نگران نمی شدیم.»

نیلسن مسئول استخدام بیش از 1000 کارمند برای شرکت وترَنس یونایتد هوم لونز (Veterans United Home Loans) است؛ شرکتی که درست همین جا و در دفتر مجله اینک (Inc)، برترین کارآفرینی بخش خدمات اقتصادی نام گرفته است. نیلسن می گوید: «شرکت ما دارای 1200 کارمند و در 25 دفتر کاری، در 22 ایالت و در تمامی مناطق زمانی مشغول به فعالیت است. ما باید همین میزان انعطاف پذیری را درمورد فروشندگان و پیمانکاران به خرج دهیم تا اطمینان حاصل کنیم با بهترین اشخاص کار می کنیم.»

با این وجود، گاه و بی گاه وضعیت دفتر کار مستقر در خانه یک پیمانکار، به ما یادآوری می شود. آیا کارفرمایان با شنیدن صداهای موجود در خانه تصور می کنند با شخصی غیرحرفه ای سر و کار دارند؟ اگر طی تماس یک کارفرما سگ تان پارس کند یا کودک سه ساله تان سرزده وارد اتاق شود چه؟ ممکن است خجالت زده شوید، اما شاید نگرانی شما بی اساس باشد.

نیلسن می گوید: «اخیرا یک فروشنده احتمالی از دفتر خود در خانه، یک نمونه کار را به ما نشان داد. درطول نمایش نمونه کار، صدای زنگ پایان شست و شوی ماشین به گوش مان رسید. صادقانه بگویم، این صدایی دوست داشتنی بود و از آنجا که ما دارای یک محیط کاری بسیار خودمانی هستیم، برایمان اهمیتی نداشت.»

اما نیلسن هشدار می دهد که احتمالا برخی شرکت ها به دلیل همین مزاحمت کوتاه نیز دلزده می شوند. او می گوید: «نتیجه اینکه کار کردن در خانه برای هر پیمانکاری مناسب نخواهد بود و زنگ ماشین لباسشویی در پس زمینه، همیشه خوشایند نیست. اما اگر مخاطب خود را می شناسید، انتظارات خود را مشخص کنید و نتایج مطلوبی را ارائه می دهید، کار کردن در خانه موفقیت آمیز خواهد بود.»

کمی سروصدا در پس زمینه، برای هاسبروک نیز اهمیت چندانی ندارد. او با لحنی کمی سرزنش آمیز می گوید: «شوخی می کنید؟ من اتاقی پر از فروشنده دارم که انگار درست پشت در، فوتبال بازی می کنند. کمی سروصدا باعث می شود احساس کنم در خانه هستم.»

مطلب مرتبط:آینده از آن دورکاری است

آیا نگرانید که کارفرماها و مشتریان احتمالی معروف تر، دست تان را رو کنند؟ این را به خاطر داشته باشید؛ این واقعیت که در خانه کار می کنید، لزوما شما را غیرحرفه ای جلوه نمی دهد، اما اگر خودتان این گونه فکر کنید، می تواند شما را از کار با اشخاص مهم باز دارد.

منبع : inc
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/lwPV2gnt
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه