پنجشنبه, ۲۸ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Thu, 18 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که دغدغه های زیست محیطی دارند ولی نیاز به درآمد باعث شده است تا امکان فعالیت های داوطلبانه برای آنها وجود نداشته باشد؟ در این زمینه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که نیازی به رها کردن شغل حال حاضر خودتان نخواهید داشت و می توانید به عنوان فعالیت دوم خود، مواردی را انتخاب کنید که کاملا محیط زیست گرایانه محسوب می شوند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اقتصاد سبز، به یک ترند جدی تبدیل شده است و توجهات به این بخش در تنها پنج سال اخیر با رشدی 237 دصدی همراه شده که رقم قابل توجهی محسوب می شود. در این راستا اقداماتی را بررسی خواهیم کرد که در کنار کمک به حفظ محیط زیست، برای شما درآمدهای قابل توجهی را هم به همراه خواهد داشت. درواقع در هر یک از آنها می توانید به قدری رشد کنید که به عنوان جایگزین شغل رسمی شما باشند. در ادامه هشت مورد منتخب که می تواند مورد استفاده هر فردی قرار بگیرد، بررسی خواهد شد.

درآمد بیشتر با 8 شغل محیط زیست گرایانه

1- محصولات ارگانیک 

امروزه در صنعت غذا این موضوع مطرح شده است که به جای مصرف زیاد، بهتر است که بهترین کیفیت را حتی در حد کم داشته باشیم. این موضوع نه تنها به حفظ زندگی افراد کمک خواهد کرد، بلکه برای محیط زیست هم تاثیرات قابل توجهی را به همراه دارد. واقعیت این است که در کشاورزی رایج، استفاده از انواع سم های آلوده کننده و استفاده حداکثری از منابعی نظیر آب و خاک وجود دارد که بدون شک فعالیت هایی محیط زیست گرایانه محسوب نمی شود. تحت این شرایط شما می توانید حتی در فضاهایی بسیار کوچک، یک گلخانه را ایجاد کرده و محصولات ارگانیک تولید نمایید. در این زمینه با توجه به افزایش تمایل افراد به سمت این مدل از مواد غذایی، بدون شک بازار خوبی را برای خودتان در کوتاه ترین زمان خواهید داشت. درواقع شما می توانید انواع میوه ها و سبزیجات را تولید کرده و آنها را به فروش برسانید. نکته ای که در این بخش باید به آن توجه داشته باشید این است که شما بسیاری از هزینه های رایج نظیر اجاره زمین و پرداخت دستمزد کارگران را نخواهید داشت و این امر باعث می شود تا حاشیه سود شما، مقدار زیادی باشد. در این زمینه اقدامات خلاقانه زیادی را هم می توان انجام داد. برای مثال از ترکیب مواد تولید شده، غذاهای متنوعی را ایجاد نمایید و آن را به فروش برسانید. در این رابطه حتی می توانید با دوستان خود شریک شده و کار را گسترش دهید. درواقع دلیلی وجود ندارد که شما تا ابد به عنوان یک فروشگاه کوچک باقی بمانید. 

مطلب مرتبط: چطور کسب و کاری سازگار با محیط زیست داشته باشیم؟

2- بازیافت 

در این زمینه منظور این نیست که شما در سطل های آشغال به دنبال موارد بازیافتی باشید. درواقع شما می توانید جعبه هایی را ایجاد کرده و آنها را در اختیار همسایگان خود قرار دهید تا موارد بازیافتی را در آنها قرار داده و تحویل شما بدهند. نکته ای که در این بخش باید به آن توجه داشته باشید این است که افراد باید در این پروسه، درآمدزایی داشته باشند، در غیر این صورت با فعالیت گسترده مواجه نخواهید شد. در این رابطه شما می توانید با برندهای بزرگ حوزه بازیافت همکاری داشته باشید و مواد اولیه آنها را تامین کنید. با این حال حاشیه سود شما زمانی بالاتر خواهد رفت که به دنبال ایجاد برندی در این زمینه باشید. درواقع نیاز به چنین شرکت هایی افزایش چشمگیری را پیدا کرده است. خوشبختانه امروزه تکنولوژی به حدی پیشرفت کرده است که شما با یک جست و جوی ساده می توانید نحوه بازیافت انواع مواد را یاد بگیرید. 

3- کمپوست

از باقی مانده مواد غذایی می توان کودهای کمپوست تولید کرد که کاربردهای مختلفی را دارند. براساس آمارهای جهانی، بیش از 25 درصد زباله روزانه افراد قابلیت تبدیل به کمپوست را دارند که خود رقمی قابل توجه محسوب می شود. در این رابطه حتی اگر نمی خواهید که هزینه ای را برای شروع یک کسب و کار داشته باشید، می توانید با برندهای مختلف نظیر CompostNow همکاری داشته و مواد موردنیاز را تامین کنید. 

4- خیاطی

در این زمینه شما نیازی نیست که حتما یک خیاط حرفه ای باشید. درواقع هدف تولید یک لباس نبوده و شما تنها کافی است که در زمینه تعمیر فعالیت کنید. درواقع روزانه زباله های زیادی وارد محیط می شود که ناشی از کنار گذاشتن لباس های قدیمی هستند. در این رابطه بسیاری از افراد زمان، حوصله و یا توانایی تعمیر را ندارند و اگر شما بتوانید به بهترین شکل این اقدام را انجام دهید، بدون شک نقشی در کاهش زباله ها خواهید داشت. با توجه به این امر که بحران کرونا باعث بروز بحران های مالی متعدد شده است، بدون شک تعمیر به جای خرید موارد نو، یک خواسته جهانی محسوب می شود و شما بازار خوبی را پیش رو خواهید داشت. در این زمینه شما می توانید با تعمیر لباس های برند، آنها را در آنلاین شاپ خود به فروش رسانده و با این اقدام، درآمد بسیار خوبی را داشته باشید. درواقع افراد موارد نیاز به تعمیر خود را با قیمتی در حد رایگان به فروش می رسانند که اگر شما بتوانید آن را به خوبی تعمیر کنید، بدون شک قیمت آن افزایش چشمگیری را پیدا می کند. در این زمینه شما می توانید هر نوع پوشاک نظیر کفش را هم مورد توجه قرار دهید. درواقع با یک نگاه کلی تر، در هر حوزه ای می توان چنین اقدامی را انجام داد. 

مطلب مرتبط: فعالیت سازگار با محیط زیست در دنیای کسب و کار با ایده های طلایی

5-محصولات سازگار با محیط زیست

به عنوان یک منبع درآمد دیگر، شما می توانید محصولاتی را تولید کنید که در دسته کالاهای سبز قرار می گیرند. در این زمینه دامنه محصولات بسیار متنوع است. با این حال هوشمندانه ترین اقدام، انتخاب محصولی است که در جامعه هدف شما کاربرد بالایی را دارد. در این زمینه با یک جست و جوی ساده به فهرست کاملی از محصولات سبز و نحوه تولید آنها، دسترسی خواهید داشت. 

6-محصولات بازیافتی

در این بخش شما می توانید با ترکیب مواد بازیافتی که تهیه آنها عملا برای شما هزینه ای را به همراه ندارد، محصولی کاربردی را ایجاد کنید. برای مثال یک قفسه کتاب ایجاد نمایید. در این بخش نیز در بستر اینترنت می توانید نمونه های خلاقانه بسیاری را پیدا کرده و سریعا وارد عمل شوید. 

7-برندهای سبز

واقعیت این است که برای برندهای سبز، آینده بسیار خوبی تصور می شود و اکثر تحلیلگران اقتصادی هم به این موضوع باور دارند. تحت این شرایط سرمایه گذاری بر روی آنها می تواند برای شما سود قابل توجهی را به همراه داشته باشد. با این اقدام نه تنها به رشد یک برند محیط زیست گرایانه کمک کرده اید، بلکه درآمدهایی را خواهید داشت که حتی می تواند فراتر از حد تصور باشد. با این حال اگر خواهان سود حداکثری هستید و نگاه بلندمدت دارید، سرمایه گذاری بر روی یک استارت آپ در این زمینه، بهترین تصمیم ممکن خواهد بود. درواقع ارزش سهام حال حاضر این شرکت ها، در پایین ترین نقطه خود قرار دارد ولی امکان رشد آنها بسیار زیاد است و شما با کمترین هزینه، می توانید سرمایه گذاری خود را انجام دهید. 

مطلب مرتبط: بهترین محصولات سازگار با محیط زیست برای فروش آنلاین

8-حمل و نقل اشتراکی

یکی دیگر از مواردی که باعث گرم شدن زمین و افزایش ورود آلاینده ها به محیط می شود، استفاده از خودرو شخصی می باشد. در این زمینه شما می توانید در سفرهای خود نظیر مسیر رفت و برگشت به محل کار، افرادی هم مسیر را پیدا کرده و با سوار کردن آنها، نیاز به حمل و نقل چند وسیله شخصی را از بین ببرید. برای این اقدام تنها کافی است که در برندهایی نظیر Uber و Lyft ثبت نام کرده و کار خود را برای کسب درآمد، شروع نمایید.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/qVBsJBf2
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتین
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه