5 اقدام ضروری در راستای کسب ثروت بیشتر در سال 2017 - فرصت امروز

چهارشنبه, 26 مهر 1396 - 10:56

بسیاری از برنامه ریزان مالی معتقدند که کسب ثروت، فرآیندی است که از بسیاری از فعالیت های کوچک و در گذر زمان شکل می گیرد. با این حال بسیاری از افراد در اندیشه دستیابی به ثروت های کلان صرف مدت بسیار کوتاه هستند که بیشتر به روا شباهت دارد تا خواسته ای که امکان عملی شده آن وجود داشته باشد. با نگاهی به زندگی افراد موفق در سراسر جهان نیز به این واقعیت پی خواهید برد که موفقیت هیچ یک از آنها یک شبه اتفاق نیفتاده است. به همین خاطر لازم است تا این بینش را در خود شکل دهید که این مسیر راهی کوتاه نبوده و اقدامات تان به مرور زمان نتیجه خود را نشان خواهد داد.

تام کورلی، حسابدار و برنامه ریز مالی، طی سال ها تحقیق و مصاحبه با افراد ثروتمند به نتایج جالبی دست پیدا کرده است که آن را در کتاب خود تحت عنوان «با تغییر عادت ها زندگی خود را متحول سازید» به طور مفصل بیان کرده است. در این مقاله قصد معرفی پنج مورد از موارد ذکرشده در این کتاب را داریم.

1-منابع درآمدی خود را متنوع ساخته و سیستمی خودکار برای پس انداز داشته باشید

در جهان حال حاضر که تکنولوژی به شکل روزافزون در حال پیشرفت است، دیگر زندگی کردن به طریق سنتی خصوصا در زمینه اقتصاد چندان هوشمندانه به نظر نمی رسد. با نگاهی به زندگی افراد موفق نیز به این نکته پی خواهید برد که یکی از اصول موفقیت این است که از امکاناتی که تکنولوژی در اختیارتان قرار می دهد به درستی استفاده کنید. یکی از این موارد سیستم اینترنتی بانک ها است.

به این طریق شما می توانید مشخص کنید که ماهانه مبلغی مشخص از درآمدتان ذخیره شود. این امر در حالی است که اگر بخواهید خودتان این کار را انجام دهید، همواره این امکان وجود دارد که مبلغی را کم کنید. با این حال در این رابطه توجه داشته باشید که رقم مشخص شده باید به نحوی واقع بینانه باشد تا امکان استمرار آن مهیا شود. بدون شک هنگامی که مبلغ محدودتری را در اختیار داشته باشید، به مقدار کمتری نیز خرج خواهید کرد و در خریدهای خود هوشمندانه تر عمل خواهید کرد.

2-با فردی موفق ارتباط برقرار کنید

اگر خواهان پیشرفت هستید لازم است با افرادی که مسیر موفقیت را پیموده اند در ارتباط باشید. در این رابطه الزامی وجود ندارد که دایره ارتباط بسیار گسترده ای داشته باشید. با این حال وجود حداقل یک نفر کاملا ضروری است. با این اقدام شما نیز قادر خواهید بود با رفتارهای افراد موفق آشنا شده و از تجربیات گرانبهای شان استفاده کنید. از این امر به عنوان اثر همنشین یاد می شود. در واقع اگر با افراد بیمار در ارتباط باشید، سیستم دفاعی بدن شما نیز به زودی تحلیل خواهد رفت. در این رابطه درست عکس قضیه نیز اتفاق خواهد افتاد. بدون تردید اگر با افراد مثبت اندیش و با روحیه در رفت و آمد باشید شما نیز به زودی به یکی از آنها تبدیل خواهید شد.

3-روزانه 20 دقیقه را صرف یادگیری مهارت های جدید کنید

به هر میزان که سطح توانایی های شما بالاتر باشد، قادر به انجام کارهای بیشتری خواهید بود. با این حال بسیاری از افراد وقت کم خود را بهانه کرده و سیر پیشرفت و یادگیری خود را متوقف می سازند. در واقع نکته ای که اکثر افراد نسبت به آن غافل هستند این است که صرفا کافی است در مسیر پیشرفت تداوم داشته باشید. به همین خاطر دلیلی وجود ندارد که حتما ساعت های زیادی را به صورت روزانه صرف این موضوع کنید. بنا بر توصیه اکثر مدیران اختصاص تنها 20دقیقه به صورت روزانه کاملا کافی خواهد بود.

با این حال باید توجه داشته باشید که افراد با یکدیگر تفاوت داشته و زمان مشخص شده به صورت مطلق نیست و هر فرد با توجه به قابلیت های خود می تواند در آن تغییرات لازمه را اعمال کند. همچنین یادگیری چیزی جدید تنها با صرف هزینه های کلان نبوده و در صورتی که تمایل کافی برای یادگیری داشته باشید حتی یک کتاب معمولی نیز می تواند شما را به خواسته های خود نزدیک کند.

4-صرفه جویی را یاد بگیرید

علت بسیاری از نارضایتی های افراد از زندگی خود ریشه در این مسئله دارد که آنها به طور مشخص نمی دانند که چه می خواهند. همین امر هم باعث می شود در جهان متنوع حال حاضر متحمل هزینه های بسیاری شوند. در همین راستا لازم است ابتدا خواسته های خود را به طور مشخص تعیین کنید. در گام نخست باید انتخاب های خود را محدود کرده و اصول صرفه جویی را فرا گیرید.

بدون تردید در بهترین حالت اقتصادی نیز شما مالک تمام ثروت جهان نخواهید بود و این محدودیت باعث می شود در صورتی که بودجه بندی و تفکر اقتصادی درستی نداشته باشید، با مشکلات زیادی مواجه شوید. با این حال فراموش نکنید که صرفه جویی همواره به معنی خرید ارزان ترین چیزها نبوده و این باور غلط خود ممکن است باعث خرج تراشی های بی دلیل شود. به همین خاطر هم است که گفته می شود اصول صرفه جویی را باید به خوبی فرا گیرید.

5-حساب دخل و خرج خود را داشته باشید

همواره درآمدهای خود و همچنین هزینه های روزانه خود را در جایی یادداشت کنید. در صورتی که کمی خلاقیت داشته باشید با وارد کردن این اطلاعات در نرم افزارهایی نظیر اکسل، خواهید توانست نموداری را شکل دهید که عملکرد اقتصادی ماهانه شما را مشخص خواهد ساخت. این امر به شما کمک خواهد کرد با مقایسه عملکرد ماهانه خود در صورتی که به نحوی نادرست عمل می کنید، امکان تغییر به موقع آن را داشته باشید. بهترین زمان برای بازبینی نوشته های خود هر 30 روز یکبار است. در بسیاری از موارد افراد به اطلاعات و نتاج فوق العاده ای از این طریق دست پیدا کرده اند که زندگی آنها را متحول ساخته و وضعیت اقتصادی آنها را به نحو چشمگیری بهبود بخشیده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی