یکشنبه, ۸ خرداد(۳) ۱۴۰۱ / Sun, 29 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

پرسش: من طی چند سال اخیر چندین بار شغلم را به دلیل کسادی بازار تغییر داده ام و الان بیکار هستم و نمی دانم چه کاری را شروع کنم که بازار آن رونق داشته باشد و من مجبور به تغییر شغل نشوم. شما چه پیشنهادی دارید؟

پاسخ کارشناس: اصولا کسانی که شغل خود را تغییر می دهند نشان می دهد که از ابتدا برای کسب و کار خود استراتژی نداشتند و با باید و نبایدهای کار خود آشنا نبودند، به همین خاطر چون همواره مشکلات را به عنوان عارضه های بیرونی تلقی کردند، مدام شغل خود را تغییر دادند و در هیچ کدام موفق نبودند اما کسانی که شغل خود را با علاقه، انگیزه، چشم انداز، هدف، برنامه و مدیریـت درست شروع کردند حتی در دوران کسادی و کم رونقی نیز شغل خود را تغییر ندادند، بلکه سعی کردند همواره از تهدید ها به عنوان فرصت استفاده کنند و راه تازه یا برنامه نویی برای جذب مشتری ارائه کنند.

شما باید در کار خود بر اساس انگیزه اولیه و هدفی که دارید ثابت قدم باشید و از مشکلات نهراسید، زیرا مشکلات جزیی از هر کسب و کاری هستند و آدم های موفق کسانی اند که در برابر مشکلات ایستادگی می کنند.

نکته دوم اینکه همیشه موفقیت را در درون خود جست و جو کن و نه در دنیای بیرون. شاید عوامل بیرونی در یک مقطع کوتاهی بر کسب وکار شما تأثیر بگذارد اما به عنوان عامل اصلی و تعیین کننده نیست زیرا شواهد نشان می دهد که در همان دوران رکود و کسادی بازار برخی از همکاران شما نه تنها شغل خود را تغییر ندادند، بلکه با تدبیر و برنامه ریزی و هدف گذاری و سختکوشی راه را برای رسیدن به قله موفقیت ادامه دادند و امروز جزو مردان موفق یا حتی کارآفرین های موفق اند.

شاید لازم باشد کمی به درون خود و توانایی ها و انگیزه های درونی تان توجه بیشتری بکنید.

برچسب ها : کلینیک کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/JbeBh8Mi
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه