پنجشنبه, ۷ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Thu, 27 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

با شروع هر سال جدید، صاحبان کسب وکار باید زمانی را صرف بررسی و برنامه ریزی برای مسیر پیش رو و چشم انداز آتی کارشان بگذارند.

برای اطمینان از اینکه آیا آنان قادر به نگه داشتن شرکت خود در مسیر درست هستند؟! برای بررسی اینکه آیا کسب وکار موجود، اهداف مالی و عملیاتی آنان را برآورده خواهد کرد؟! آیا کارکنان شرکت با محیط کار خود خوشحال بوده اند و خواهند شد؟! و. . . .

اگر شما صاحب کسب وکاری هستید، یادداشت فوق می تواند در روند برنامه ریزی شما برای سال جدید مفید باشد.

۱- فروشندگان و تأمین کنندگان

فروش چرخ حیات یک شرکت است و صاحبان کسب وکار باید به طور مرتب فروشنده ها و تأمین کنندگان را بررسی کنند تا مطمئن شوند آنان قیمت های رقابتی و خدماتی با کیفیت را ارائه می دهند. آغاز سال بهترین زمان سال برای بررسی این موضوع است.

صاحبان کسب وکار باید اطمینان یابند که معاملات خوب را دریافت می کنند، زیرا به دست آوردن بهترین معاملات، کسب وکار را قادر می سازد هزینه های پایین خود را تا حدودی حفظ کنند و راه را برای توسعه بهبود بخشند.

۲-تجهیزات

کارخانه های تولیدی و بسیاری از شرکت ها هستند که خدمات ارائه شده از سوی آنان وابسته به ماشین آلات، لوازم و تجهیزات مختلف (از وسایل نقلیه تا دستگاه های مونتاژ و. . . .) است، حال عده ای از صاحبان کسب وکار در فعالیت های روزمره گاهی اوقات فراموش می کنند که کنترل کردن و تعمیرات دوره ای این تجهیزات از ملزومات پیشبرد اهداف است و بدون اینگونه تجهیزات کالایی تولید نمی شود که دغدغه فروشش را داشته باشند.

سه ماهه اول سال جدید، زمان مناسبی برای ارزیابی نیازهای تجهیزات شرکت و تعیین اینکه آیا باید سرمایه گذاری هایی در این زمینه صورت پذیرد یا خیر است، چراکه شناسایی تجهیزات کسب وکار در اوایل سال جاری می تواند به شرکت کمک کند تا در مسیری روشن و با پیش بینی های لازم قدم بگذارد.

3-کارکنان

مهم ترین سرمایه هر کسب و کار، نیروهای انسانی آن سازمان هستند،پس لازم است نیازهای کارکنان در نظر گرفته شود و هرگونه نقص در اوایل سال مالی را شناسایی و تصمیمات مناسب اتخاذ شود. همچنین در نظر داشته باشید که پیدا کردن، استخدام و آموزش فرد مناسب می تواند زمان زیادی را صرف کند، بنابراین ایده خوب این است که بستری مناسب با آرامش برای حفظ کارمندان قدیم خود فراهم آورید، یادمان باشد رضایت نیروی کاری با میزان بالای بهره وری و افزایش سود ارتباط مستقیم دارد.

علاوه بر این، مهم است که متوجه باشید بسیاری از کارکنان تمایل دارند آینده خود را در پایان یک سال و با شروع سال جدید بررسی کنند و وضعیت خود را بدانند و این حق طبیعی کارفرما و کارکنان است که در این موضوع شفاف سازی کنند.

در پایان برای تمام صنعتگران و اهالی کسب و کار در سال حمایت از تولید ملی آغازی پر از موفقیت آرزومندیم.

مدرس و محقق در حوزه بازاریابی و فروش*

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/rwvuFX7K
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه