سه شنبه, ۳۰ شهریور(۶) ۱۴۰۰ / Tue, 21 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز


     به قلم: ساید بلخی

ایجاد یک کسب وکار موفق در زمینه تجارت آنلاین یا فروشگاه اینترنتی نیازمند تلاش و کار بی وقفه است. در این فرآیند شما نه تنها باید توسعه کسب وکارتان را مدیریت کنید، بلکه نیازمند جمع آوری اطلاعات، تنظیم صفحات مربوط به محصولات، راه اندازی بازاریابی ایمیل محور و بسیاری کارهای دیگر به منظور تضمین رشد کسب وکارتان هستید.

به طور کاملا واضح، شما قادر به انجام همه کارها به تنهایی نیستید. براین اساس نیاز به ابزارهای مناسب به منظور خودکارسازی بخشی از کارهای پیش رو، تحلیل و جمع آوری اطلاعات و افزایش ترافیک و فروش سایت پدیدار می شود.

خوشبختانه اکنون شما نیازی به صرف تمام بودجه بازاریابی تان برای دستیابی به این اهداف ندارید. در واقع اکنون ابزارهای کارآمد و البته رایگان زیادی در دسترس ما قرار دارند. در این مقاله نگاهی به بهترین ابزارهایی که می توانیم کارمان را با آنها شروع کنیم، خواهیم انداخت.

1- Mailchimp

بازاریابی ایمیلی یکی از بخش های مهم در تجارت آنلاین است. در حقیقت این فرآیند در همه بخش ها نظیر توسعه کمپین تاثیر دارد. هنگامی که نوبت به تهیه فهرستی از ایمل ها می شود، هیچ ابزاری بهتر از Mailchimp نخواهد بود. خوشبختانه این ابزار به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. اگر نگاهی به آمارها بیندازیم، این ابزار با 14 میلیون کاربر فعال گزینه ای جذاب به نظر می رسد. به علاوه Mailchimp تنها ابزاری است که سرویس رایگان نامحدود به کاربران ارائه می دهد.

مطلب مرتبط: روش‌ هایی ساده برای افزایش فروش

شیوه استفاده: به عنوان یک کسب وکار آنلاین یا فروشگاه اینترنتی از این ابزار برای ساخت فهرست ایمیل های هدف و ارسال خودکار پیام استفاده کنید. به علاوه امکان یافتن مخاطب های هدف با استفاده از اطلاعات خریدشان نیز وجود دارد. به این ترتیب ارسال ایمیل به تمام خریداران امکان پذیر خواهد بود.

توصیه: اگرچه Mailchimp ابزاری رایگان محسوب می شود، اما تنها امکان ارائه سرویس به 2هزار مشتری را خواهید داشت. بی تردید تنها نکته منفی این ابزار همین امر است.

2- Hubspot CRM

اداره یک کسب وکار در برگیرنده فرآیندهای مختلفی نظیر جمع آوری اطلاعات، تحلیل آنها و عیب یابی فرآیندهای فروش است. در این میان شما به ابزاری مطمئن برای انجام تمام این فرآیندها بدون حتی اندکی خطای محاسباتی نیاز دارید. خوشبختانه Hubspot CRM (سیستم مدیریت رابطه با مشتریان) ابزاری فوق العاده برای کاهش حجم کارهای مان است. این ابزار جذاب سرویس های متنوعی را در قالب یک برنامه به کاربر ارائه می کند. براین اساس با استفاده از داشبورد درونی برنامه امکان مدیریت فرآیند بازاریابی و فروش شرکت به راحتی فراهم خواهد شد. نکته مثبت اینکه برنامه ریزی در این برنامه برای همیشه رایگان است.

شیوه استفاده: Hubsopt CRM به شما در زمینه مدیریت هرآنچه در فرآیند فروش نقش دارد، کمک می کند. فقط باید اطلاعات اولیه موردنیاز را در اختیار برنامه قرار دهید تا در مراحل بعدی از کمک های بی نظیر آن بهره مند شوید.

توصیه: Hubspot علاوه بر این نرم افزار برنامه های جداگانه ای برای بازارایابی و فروش نیز دارد. بی تردید این نرم افزارها با رویکرد تخصصی شان کمک شایانی به شما در زمینه مدیریت بازاریابی و فروش خواهند کرد. با این حال برای استفاده از آنها باید مقداری از بودجه تان را خرج کنید. اگر کسب وکارتان در ابتدای راه است، به نظر استفاده از نسخه CRM پاسخگوی نیازهای تان باشد.

3- Neilo AB Testing

به عنوان یک کسب و کار در حوزه تجارت الکترونیکی شما به توسعه مداوم فروشگاه و وب سایت تان از طریق آزمایش استراتژی های جدید و تکنیک های نوین نیاز خواهید داشت. در واقع بخش بزرگی از تلاش های هر شرکتی در حوزه بازاریابی معطوف به چنین فعالیتی است. به طور معمول برای انتخاب بهترین استراتژی از آزمایش های دارای دو متغیر (استراتژی A وB)استفاده می شود.

در این زمینه برنامه Neilo AB Testing یکی از بهترین گزینه های سازگار با الگوریتم WordPress محسوب می شود. خوشبختانه این برنامه علاوه بر نسخه پولی یک نمونه رایگان نیز روانه بازار کرده است. براین اساس با نصب این برنامه امکان استفاده از سرویس های اساسی راه اندازی یک آزمایش موفق وجود خواهد داشت.

شیوه استفاده: علاوه بر امکان مقایسه نتایج آزمایش از طریق Neilo AB Testing امکان مشاهده نقشه ای جامع حاوی تاثیر انتخاب های مشتریان روی سایر جنبه های کسب وکارتان نیز وجود دارد. این بخش بی تردید تاثیرگذارترین سرویس رایگان این نرم افزار محسوب می شود.

توصیه: با استفاده از نقشه جامع این ابزار علاوه بر مشاهده تاثیرپذیری سایر بخش ها، امکان مشاهده نقاط قوت و ضعف وب سایت مان نیز وجود خواهد داشت. براین اساس با مشاهده بخش هایی که بیشترین کلیک را دریافت کرده اند از کیفیت مناسب آنها مطمئن خواهید شد. این درحالی است که بخش هایی با بازدید و کلیک کمتر نیازمند توسعه و تحول اساسی هستند.

4-Elementor

به موازات اینکه کسب وکار آنلاین مان رشد می کند، زمان تجدیدنظر در قالب ظاهری سایت و تحول تجربه کاربردی فرا می رسد. طراحی مجدد قالب سایت همیشه یکی از پرهزینه ترین کارها در تجارت آنلاین به حساب می آید. خوشبختانه اکنون با استفاده از Elementor دیگر نیازی به پرداخت چنین هزینه های سنگینی نیست. اگر وب سایت تان براساس الگوریتم WordPress اداره می شود، با نصب این افزونه به راحتی از طرح های جدید و رایگان برخوردار خواهید شد. نکته مهم این ابزار امکان استفاده از قالب های جدید بدون نیاز به آگاهی از برنامه نویسی یا شیوه های طراحی وب است.

شیوه استفاده: Elementor یک برنامه منبع باز به حساب می آید. نسخه های پیشنهادی از سوی این برنامه توسط ویراستار آنلاین طراحی می شود. به این ترتیب با استفاده از این اپ علاوه بر مشاهده قالب های آماده امکان طراحی قالب دلخواه نیز وجود خواهد داشت. در این راستا تنها کافی است ویژگی های موردنظرمان را از داخل منوی این ابزار انتخاب کنیم. علاوه براین، کاربران می توانند صفحات خود را، در صورت تمایل، به فروش بگذارند. به این ترتیب حتی برای کسانی که در عرصه تجارت آنلاین فعالیت ندارند، استفاده از Elementor یک منبع درآمد کمکی به حساب خواهد آمد.

توصیه: Elementor علاوه بر ارائه سرویس در زمینه طراحی قالب وب سایت در زمینه تبلیغات نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. براین اساس با استفاده از خدمات جانبی این برند به راحتی آگهی تبلیغاتی تان را طراحی کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. خوشبختانه همه این کارها به صورت کاملا رایگان صورت می پذیرد.

مطلب مرتبط: 5 فن موفق بازاریابی برای افزایش فروش

نتیجه گیری

مدیریت و توسعه کسب وکار اینترنتی و به ویژه تجارت آنلاین نباید فعالیتی سخت و دشوار تلقی شود. تا زمانی که برترین ابزارها را در کنارتان دارید، توانایی دستیابی به تمام اهداف تان با اختصاص کمترین هزینه و تلاش را خواهید داشت.

بی شک به محض اینکه کسب وکارتان شروع به رشد کند، شما قادر به استفاده از ابزارهایی بهتر و قدرتمندتر خواهید بود. تا آن زمان به چهار ابزاری که در این مقاله معرفی شد، شانسی برای خودنمایی و جلب نظر برندتان بدهید.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/9mreCiXG
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه