پنجشنبه, ۷ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Thu, 27 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

امروزه شرکت های مختلف بیش از هر زمان دیگری به سوی استفاده از ابزار و تجهیزات دیجیتال گام برداشته اند. بی شک صرف هزینه های گزاف در این حوزه بدون یک برنامه ریزی درست نتیجه بخش نخواهد بود. اگر شما این نکته مهم را مد نظر قرار ندهید، مشکلات بسیار زیادی از نظر مدیریت کسب و کار پیدا خواهید کرد. 

زمان بندی درست برای استفاده از ابزارهای دیجیتال در عرصه کسب و کار و مدیریت آن اهمیت بالایی دارد. بسیاری از کارآفرینان در زمان نامناسبی اقدام به فراهم سازی ابزارهای موردنظر می کنند. این امر اغلب اوقات کارمندان را در شرایط دشواری برای کار مناسب و پیشبرد امور می گذارد. 

هدف اصلی ما در این مقاله بررسی زمان درست برای استفاده از ابزارهای مدیریت دیجیتال کسب و کار است. این امر به شما و تیم کارمندان تان اجازه بهبود وضعیت کسب و کار در زمان درست را می دهد در غیر این صورت همیشه باید نگران زود یا دیر بودن استفاده از ابزارهای موردنظر باشید. در ادامه برخی از مهمترین نکات در این راستا را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

مطلب مرتبط: ویژگی‏ های مدیران دیجیتال موفق

وقتی ابزارهای خیلی سخت پیدا می شود

شما تا وقتی که کارمندان شرکت دسترسی خوبی به ابزارهای موردنیازشان دارند، نباید به فکر صرف هزینه بیشتر باشید. این امر مشکلات بسیار زیادی برای برندها به همراه خواهد داشت. گاهی اوقات کارمندان شما بدون ابزارهای دیجیتال هم خوب کار می کنند. بنابراین در صورتی که نیازی برای استفاده از ابزارهای دیجیتال نیست، بی جهت خودتان را به دردسر نیندازید. 

اغلب اوقات مشکلات اصلی برندها با شکایت ها و نارضایتی های کارمندان شروع می شود. وقتی کارمندان تان دسترسی مناسب به ابزارهای مدیریتی ندارند، زنگ خطر برای شما به صدا درخواهد آمد. این امر یکی از بهترین نشانه ها برای ضرورت به روز رسانی وضعیت کسب و کار است. اگر شما به این اخطار توجهی نشان ندهید، به زودی با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهید شد. 

اگر شما مدیر خوبی برای کسب و کارتان باشید، باید ارتباط خیلی نزدیکی با کارمندان تان داشته باشید. همین امر امکان بهبود شرایط برای ارزیابی وضعیت آنها را فراهم می کند. وقتی شما فقدان دسترسی مطلوب یا کمبود ابزارهای کاربردی مدیریتی در میان کارمندان تان را مشاهده کردید، زمان استفاده از ابزارهای دیجیتال به تعداد کافی فرا رسیده است. 

یکی از دلایل اصلی توجه کارآفرینان و اعضای تیم کارمندان به ابزارهای دیجیتال تغییر وضعیت کسب و کار در طول یک سال و نیم اخیر است. معنای این امر ضرورت توجه به شرایط دورکاری اغلب کارمندان در وضعیت کرونایی است. بنابراین به احتمال زیاد شما دچار کمبود ابزارهای موردنیاز شده اید یا اینکه به زودی با چنین مشکلی دست و پنجه نرم خواهید کرد. 

درخواست های مکرر کارمندان

هیچ نکته ای به اندازه درخواست های مداوم کارمندان واضح نیست. اگر شما نسبت به این نکته مهم توجه لازم را نشان ندهید، هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. بسیاری از کارمندان در این شرایط کیفیت کاری شان به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند. بنابراین اگر شما دیر به فکر فراهم سازی ابزارهای موردنیاز باشید، در عمل کسب و کارتان با مشکلات جدی مواجه می شود. 

درخواست های کارمندان اگر از یک تعداد مشخص عبور کند، شما دیگر توانایی مدیریت شان را نخواهید داشت. این امر وضعیت بسیار دشواری برای شما فراهم می کند. بنابراین باید همیشه به دنبال ساماندهی چنین وضعیتی به بهترین شکل ممکن باشید. ایده مناسب در این بخش تلاش برای ساماندهی وضعیت براساس رسیدگی سریع به مشکلات است. شما به این ترتیب شانس کافی برای کسب رضایت کارمندان را خواهید داشت. 

اگر شما بودجه لازم برای فراهم سازی ابزارهای موردنیاز کارمندان را ندارید، استفاده از وام های مختلف ایده مناسبی خواهد بود. اگر هم سرمایه گذار مناسبی دارید، اندکی گفت وگو با وی گشایش مالی برای تان به همراه خواهد داشت. بنابراین باید هرچه سریع تر در این زمینه عمل نمایید در غیر این صورت شاید خیلی زود زمان از دست برود و دیگر ابزارهای موردنظر به کار نیایند. 

توسعه سریع تیم کارمندان

اغلب برندها پس از اینکه موفقیت های اولیه در عرصه کسب و کار پیدا می کنند، به سرعت در تلاش برای توسعه تیم شان هستند. این امر به معنای استخدام افراد تازه و ایجاد موقعیت های شغلی جدید است. اگر شما در این میان به فکر امکانات و ابزارهای موردنیاز کارمندان تان نباشید، بخش قابل ملاحظه ای سرعت رشدتان گرفته خواهد شد. 

برخی از برندها در مسیر توسعه کسب و کار به سرعت از مدیران میانی استفاده می کنند. بدون تردید چنین مدیرانی برای تاثیرگذاری بر روی کسب و کار و بهبود شرایط شما نیاز به ابزارهای مناسب دارند. اگر شما پیش از فراهم سازی امکانات موردنظر اقدام به استخدام کارمندان نمایید، سرانجام کارتان از همین حالا مشخص است. با این حساب ایجاد تغییر در فرآیند کسب و کار امری ضروری برای شما خواهد بود. 

توسعه تیم کارمندان همیشه ایده جذابی نیست. اگر شما از دردسرهای این مسیر خبر نداشته باشید، به احتمال زیاد با اولین حرکت تان مشکل به وجود خواهد آمد. توصیه ما در این بخش تلاش برای فراهم سازی امکانات بهتر و سپس فکر کردن به افزایش تعداد کارمندان است. این امر مانع بروز اختلافات در میان کارمندان، کمبود شدید امکانات و ابزارهای مفید می شود. 

نیاز به تحلیل داده های گسترده

وقتی کسب و کار شما در بازار موقعیت مناسبی پیدا می کند، تحلیل داده ها برای عملکرد بهتر بدل به یک ضرورت می شود. این امر اغلب اوقات از سوی کارمندان به خوبی شناخته می شود. بنابراین اگر شما در این راستا توجه زیادی به صحبت های کارمندان تان داشته باشید، امکان فراهم سازی ابزارهای مربوط به مدیریت و پردازش داده ها فراهم خواهد شد. 

برگزاری جلسات هفتگی به طور آنلاین با اعضای شرکت نقش مهمی در آگاهی شما از وضعیت کسب و کارتان خواهد داشت. متاسفانه امروزه بسیاری از مدیران در عمل هیچ اطلاعات دقیق و به روزی از وضعیت برندشان ندارند. این امر مشکلات مسیر بازاریابی و توسعه کسب و کار را به شدت پیچیده خواهد کرد. بنابراین شما باید به بهترین شکل ممکن در تلاش برای هماهنگی کامل با کارمندان تان باشید. 

اگر کسب و کار شما دارای مدیران میانی است، هماهنگی با آنها برای اطلاع از آخرین وضعت برند نیز مناسب خواهد بود. این امر وضعیت شما در بازار را به طور قابل ملاحظه ای توسعه خواهد داد. همچنین بار مسئولیت تان در زمینه فراهم سازی ابزارهای مدیریتی برای شرکت را نیز کم می کند. اغلب اوقات وظیفه اصلی مدیران میانی ایجاد هماهنگی میان مدیران ارشد و کارمندان است. بنابراین شما با چنین وضعیتی امکان بهبود شرایط فراهم سازی نیازهای کارمندان تان را خواهید داشت. 

پردازش داده های گسترده کار ساده ای نیست. بسیاری از کارمندان بدون چند ابزار مناسب حتی به فکر این کار نیز نمی افتند. بنابراین اگر شما به موقع نسبت به استفاده از ابزارهای موردنظر اقدام نکنید، در عمل از رقبای تان عقب خواهید افتاد. 

مطلب مرتبط: راه اندازی و توسعه کسب و کار دیجیتال در 7 گام

سیستم فعلی جلوی پیشرفت را می گیرد

ارزیابی شما از سیستم ابزارهای مدیریت برندتان نقش مهمی در خرید یک سیستم تازه دارد. گاهی اوقات شما برای مدت زمانی طولانی ارزیابی مناسبی از سیستم تان دارید. این امر اگر بیش از پنج سال طول بکشد، نشانه خطرناکی است. امروزه سیستم های مدیریت کسب و کار و ابزارهای حرفه ای در دسترس کارمندان به طور قابل ملاحظه ای توسعه یافته است. بنابراین اگر شما به فکر ایجاد تغییر و تحول در زمان مناسب در کسب و کارتان نباشید، حسابی از رقبا عقب خواهید افتاد. همچنین فرصتی برای کارمندان به منظور توسعه کسب و کارتان هم نخواهد بود. 

یکی از مزایای اصلی سیستم های مدیریت کسب و کار جدید و به روز امکان ساده سازی کارهاست. اگر تیم برندتان مشکلات زیادی برای کار کردن با سیستم کنونی دارد، به احتمال زیاد باید همین امروز به دنبال سرویس تازه ای باشید در غیر این صورت شاید حتی با یک شکست ناگوار عرصه کسب و کار را ترک نمایید. 

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/0zDaMW1u
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه