دوشنبه, ۱۳ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Mon, 4 Jul(7) 2022 /
           
فرصت امروز

دوران کرونا و تاثیر بی نهایت منفی آن بر روی دنیای اقتصاد و کسب و کار دیگر رو به پایان است. اکنون بسیاری از شرکت ها در سراسر دنیا فعالیت به نسبت عادی شان را شروع کرده و مشغول تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف هستند این امر نکته بسیار مثبتی برای برندها محسوب می شود. درست به همین خاطر شما باید از آن برای توسعه سریع کسب و کارتان سود ببرید. امروزه برخی از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان اقدام به سرمایه گذاری بیشتر بر روی حوزه بازاریابی کرده اند. این امر مزایای بسیار زیادی برای برندها به همراه دارد، اما اگر به طور درست و حرفه ای دنبال نشود، تاثیرگذاری اش بسیار پایین خواهد ماند. هدف اصلی در این مقاله مرور برخی از مهمترین راهکارها برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان با استفاده از شیوه های بازاریابی است. در این میان تمرکز اصلی ما بر روی درس های دوره کرونا خواهد بود. در ادامه برخی از مهمترین درس های بازاریابی برای دوران پساکرونا را مرور خواهیم کرد. 

درس هایی برای بازاریابی در دوران پساکرونا

اهمیت بیشتر بازاریابی دیجیتال

برندهایی که هنوز بر روی بازاریابی سنتی سرمایه گذاری می کنند، دیگر جایی در دنیای آینده نخواهند داشت. این امر به دلیل افزایش تقاضا برای تعامل با برندها در دنیای دیجیتال صورت گرفته است. بسیاری از مشتریان در طور سال های اخیر به دلیل بحران کرونا دیگر ارتباط مستقیمی با برندها ندارند. به همین خاطر شما نیز باید این درس مهم را در یاد داشته باشید. عادت مشتریان برای تعامل آنلاین با برندها حتی پیش از کرونا نیز شروع شده بود، اما این همه گیری روند آن را سریع تر کرد. در این میان وظیفه اصلی تیم های بازاریابی اطمینان دادن به مشتریان نسبت به حضور 24 ساعته برندشان در دنیای آنلاین است. این امر امکان جلب نظر گسترده مشتریان را فراهم کرده و مشکلات بازاریابی در عرصه کسب و کار را نیز کاهش می دهد. بسیاری از برندها در طول دو سال اخیر چنین راهکاری را در دستور کار قرار داده اند. بنابراین شما هم باید به طور کامل این شیوه را در خاطر داشته باشید. 

مطلب مرتبط: آمادگی برای دنیای کسب و کار پساکرونا

نوآوری ماجرای مرگ و زندگی است

نوآوری در دنیای بازاریای دیگر یک امر دلبخواهی نیست. هر برندی باید در فضای کنونی دست به نوآوری در زمینه بازاریابی بزند، در غیر این صورت به سادگی هرچه تمام تر توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را از دست می دهد. امروزه برخی از مشتریان برای خرید از برندها به طور مداوم دنبال نکات کلیدی هستند. این امر می تواند سرنوشت یک برند را به طور کامل عوض کند. درست به همین خاطر شما باید با نمایش چنین نکاتی به طور حرفه ای در بازار بدرخشید. 

نکاتی که امروزه برای مشتریان اهمیت زیادی دارد، شامل توجه برندها به تغییرات بازار و تحول سلیقه خریداران است. اگر شما در قالب کمپین های بازاریابی حرفه ای این نکات را پوشش دهید، دیگر مشکلی از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیش روی تان نخواهد بود. این امر در بلندمدت شانس تان در بازار را به شدت افزایش می دهد. اینطوری دیگر برای جلب نظر مشتریان نیاز به صرف هزینه زیاد و از همه مهمتر نگرانی نسبت به عدم بازگشت سرمایه تان در دنیای بازاریابی نخواهد بود. 

پاسخگویی سریع به نیازها و انتظارات مشتریان

مشتریان در بازارهای کنونی انتظارات بسیار زیادی از برندها دارند. این امر برای برخی از بازاریاب ها هیچ اهمیتی ندارد. نکته مهم اینکه شما به عنوان بازاریاب یک برند باید همیشه سیگنال های مهم از شرکت تان را مخابره کنید. اگر برند شما در طول ماه های اخیر با ارزیابی انتظارات تازه مشتریان اقدام به راه اندازی سرویس تازه ای کرده است، باید در کمپین های بازاریابی تان به خوبی به آن اشاره کنید، در غیر این صورت شاید توانایی تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند. 

مطلب مرتبط: دوران پساکرونا و 12 اتفاق مثبتی که شاهد آن خواهیم بود

امروزه دنیای کسب و کار و بازاریابی همراه با پیچیدگی های بسیار زیادی شده است. در حوزه بازاریابی تلاش شما باید کاهش این حجم از پیچیدگی ها باشد، در غیر این صورت شاید شما هرگز شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان پیدا نکنید.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/xenT44p4
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه