پنجشنبه, ۱۱ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Thu, 2 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

اصول رشد پایدار کسب و کارها

1 هفته پیش ( 1400/8/29 )
نویسنده : ویتالی الکساندرو   مترجم : امیر آل علی  

بدون شک هر برندی به دنبال بهبود شرایط خود است. همین امر باعث شده است تا در این زمینه شاهد صرف هزینه و زمان بسیاری باشیم. این امر در حالی است که با بررسی آمارها به این نکته پی خواهید برد که درصد بالایی از رشدها، تنها مقطعی بوده اند. این امر در حالی است که هر برند باید به دنبال حفظ نتایج در درازمدت باشد تا بهترین شرایط ممکن را ایجاد نماید. در این زمینه لازم است تا با مفهوم رشد پایدار آشنا شوید که امروزه مورد توجه تمامی حوزه ها قرار گرفته است. اگرچه ممکن است نظرات و توصیه های مختلفی در رابطه با این مفهوم وجود داشته باشد با این حال بهترین اقدام ممکن این است که از نظرات متخصصان استفاده کنید. در این راستا چهار اصل رشد پایدار کسب و کارها را بررسی خواهیم کرد. 

اصول رشد پایدار کسب و کارها

1-سرمایه گذاری بر روی استعدادها را مورد توجه جدی قرار دهید

در یک مفهوم کلی رشد پایدار به شرایطی اطلاق می شود که در کنار تامین نیاز حال حاضر، نگاهی به آینده هم داشته باشیم. در این رابطه سرمایه گذاری بر روی استعدادها باعث خواهد شد که نه تنها استخدام های مقرون به صرفه تری را داشته باشید، بلکه در آینده بتوانید تیمی متشکل از بهترین های حوزه خود را داشته باشید. تصور اشتباه در رابطه با این موضوع، یکسان قرار دادن آن با جوان گرایی است. درواقع ظرفیت رشد ارتباطی به سن افراد ندارد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که صرفا استخدام چنین افرادی کافی بوده و شما باید سرمایه گذاری لازم برای رشد آنها را هم داشته باشید. این موضوع در ابتدا ممکن است هزینه بر تلقی شود. با این حال فراموش نکنید که این اقدام، سرمایه گذاری برای آینده شرکت خواهد بود و با بازنگری در هزینه های موجود، بدون شک می توانید بودجه لازم برای آن را داشته باشید. همچنین توصیه می شود که شدت تغییرات بیش از حد زیاد نباشد. درواقع این موضوع می تواند باعث شود که تا چند ماه، عملکرد شرکت افتی شدید را پیدا کند. به همین خاطر شما باید به تعادلی میان کارمندان باسابقه و افراد مستعد رشد، دست پیدا کنید. در این رابطه حتی می توانید جوان گرایی هم داشته باشید و افرادی را استخدام نمایید که می توانند با آموزش درست، طی چند سال به ستارگانی جوان تبدیل شوند. درواقع مزیت این افراد، سن آنها است که امکان فعالیت بیش از 20 سال را مهیا می کند. با این حال بهتر است که هر سال نهایت دو نفر از این گروه انتخاب کنید. 

مطلب مرتبط: راهکارهای رشد کسب و کار در سال 2021

2-از ترندهای حوزه تکنولوژی غافل نشوید 

تکنولوژی کمک کرده است تا امکان انجام کارها در مدت زمان کمتر و با سهولت به مراتب بالاتر، امکان پذیر باشد. در این زمینه شما باید ترندها را بررسی کرده و به دنبال جدیدترین آنها باشید. این موضوع باعث خواهد شد تا توان بالاتری براساس نیاز روز داشته باشید. همچنین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ترندها، بیانگر تغییرات احتمالی در آینده هستند و عدم توجه به آنها، باعث خواهد شد تا آمادگی لازم برای بازار به شدت متغیر حال حاضر را نداشته باشید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که ترندها تنها در زمینه تکنولوژی کاربردی نبوده و در حوزه های متعدد دیگری نظیر بازاریابی نیز تاثیر فوق العاده ای را دارد. خوشبختانه امروزه نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که شما را در پیدا کردن ترندها، کمک خواهد کرد. 

3-ریسک های احتمالی را در نظر بگیرید 

این امر که طرح های خود را صرفا از یک زاویه تحلیل نکنید کمک خواهد کرد تا ریسک های احتمالی را شناسایی کرده و از بروز مشکلات جلوگیری نمایید. درواقع مشکل بزرگ در این بخش، عدم توجه به تاثیر اقدامات در آینده است. برای مثال مدیران تنها عدم بروز مشکل در دو سال آینده را بررسی می کنند و در بسیاری از موارد شاهد بروز یک فاجعه در درازمدت هستیم. این امر در حالی است که اقدامات امروز، نباید آینده شرکت را به خطر بیندازد. با این دیدگاه شما می توانید نسبت به اصول محیط زیست که امروزه مورد توجه جهانی قرار گرفته است هم، توجه لازم را داشته باشید. درواقع حتی اگر یک اقدام منجر به رشد شرکت شود ولی در درازمدت آثار مخرب زیادی را به همراه دارد، باید کنار گذاشته شود. در این زمینه می توانید افرادی را استخدام نمایید تا پیامدهای احتمالی از زاویه های مختلف را بررسی کنند و به شما در اتخاذ سیاست ها، کمک نمایند. با یک چشم اندازی که به اصول رشد پایدار توجه دارد، بدون شک مشکلات کمی را خواهید داشت. نکته دیگری که نباید فراموش کنید این است که برخی از آسیب ها، جبران پذیر هستند. تحت این شرایط در صورتی که برنامه درستی داشته باشید، می توان نسبت به چنین ریسک هایی بی تفاوت بود. با این حال با توجه به این امر که برای رسیدن به یک هدف، روش های گوناگونی وجود دارد، بعید است که با چنین شرایطی مواجه شوید. درواقع این اقدام بهتر است در شرایطی مورد توجه قرار گیرد که چاره دیگری وجود ندارد. 

مطلب مرتبط: توسعه کسب و کار با 6 ایده ساده

4-هک رشد را فراموش نکنید 

در یک تعریف ساده، هک رشد به معنای تجربه سریع شیوه های کارآمد است. این موضوع که تمرکز شما بر روی رشد حداکثری باشد، شما را به سمت نوآوری و امتحان کردن روش های جدید می برد که خود نتایج فوق العاده ای را به همراه دارد. با توجه به سرعت بالایی که دارید، طبیعی است که حتی در صورت بروز مشکل، بتوانید بازیابی و تغییرات لازم را اعمال نمایید. برای درک بهتر این مفهوم توصیه می شود که چند نمونه را مشاهده کنید تا بهتر با روش این کار آشنا شوید. 

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/OF53PGQY
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه