دوشنبه, 30 تیر 1399 - 10:00

اگرچه بسیاری از افراد تصور می‎ کنند که با پایان یافتن ویروس کرونا، همه صنایع به وضعیت سابق خود باز می ‎گردند، با این حال مدیرعامل Airbnb آقای برایان چهسکی اعلام کرده است که صنعت گردشگری دیگر به مانند گذشته نخواهد بود.

درواقع این برند در حال حاضر بزرگ ترین وب ‎سایت رزرو اقامتگاه محسوب شده و مدیر آن اعلام کرده است که این پیش ‎بینی با تحلیل داده‎ ها به دست آمده است. درواقع این امر به معنای بروز مشکلات اساسی برای برندهای هواپیمایی خواهد بود. علت این امر به این خاطر است که احتمالا شاهد رشد چند برابر سفرهای داخلی خواهیم بود. به همین خاطر گردشگری اگرچه در یک بخش کاملا تضعیف خواهد شد، با این حال در بخش‎ های دیگر، کاملا قدرت خواهد گرفت.

مدیرعامل Airbnb پیش بینی آینده صنعت گردشگری

در این رابطه بروز مشکلات اقتصادی ناشی از ویروس کرونا، یکی از دلایل این تغییر محسوب می‎ شود. همچنین با توجه به این امر که دورکاری و استفاده از وبینار، به یک ترند تبدیل شده است. شاهد کاهش چشمگیر سفرهای کاری نیز خواهیم بود. درواقع این تغییرات حتمی بوده و ممکن است سرعت آن در برخی از کشورها کندتر و یا سریع ‎تر باشد. به همین خاطر برندها باید خود را برای حوزه‎ های جدید آماده کنند.

همچنین وی اعلام کرده است که در آینده ‎ای نه چندان دور، مقاصد اصلی گردشگری تغییر پیدا کرده و در این رابطه قاره آسیا ، مورد توجه جدی ‎تری قرار می‎ گیرد. درواقع دیگر نمی توان اروپا را بهشت صنعت گردشگری با بالاترین میزان جاذبه تلقی نمود. در نهایت گردشگری مجازی مورد استفاده بسیاری از افراد قرار خواهد گرفت. به همین خاطر اکنون زمانی طلایی برای فعالیت در این زمینه محسوب می شود. حال باید دید که این پیش ‎بینی تا چه اندازه به واقعیت نزدیک خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید