سه شنبه, ۲۴ فروردین(۱) ۱۴۰۰ / Tue, 13 Apr(4) 2021 /
           
فرصت امروز

آمازون در طول سال های اخیر به دلیل نوآوری های متعددش مورد توجه جهانی قرار گرفته است. این غول دنیای خرده فروشی آنلاین برای نخستین بار ایده فروشگاه های بدون صندوق پرداخت را اجرا کرده است. این ایده در ایالات متحده طرفدارهای بسیار زیادی پیدا کرد. درست به همین خاطر گمانه زنی های بسیار زیادی نسبت به راه اندازی شعبه های دیگری از چنین فروشگاه های هوشمندی در کشورهای مختلف صورت گرفته است. اکنون آمازون به طور رسمی نخستین فروشگاه هوشمندش در خارج از ایالات متحده را راه اندازی کرده است. این فروشگاه فاقد صندوق پرداخت در لندن راه اندازی شده است. بر این اساس مشتریان امکان ورود به فروشگاه، انتخاب محصولات موردنظرشان و سپس خروج بدون نیاز به توقف در صف های طولانی پرداخت را خواهند داشت. نکته مهم در این میان ارزیابی هزینه کلی و کسر از حساب به طور هوشمند از سوی سامانه آمازون است. 

راه اندازی فروشگاه هوشمند آمازون در لندن

نخستین تجربه راه اندازی فروشگاه های بدون صندوق پرداخت مربوط به سال 2016 است. این ایده در آن سال به طور آزمایشی از سوی آمازون راه اندازی شد، اما به زودی در قالب ایده ای کامل و جذاب در دسترس قرار گرفت. فروشگاه های موردنظر در سال 2019 با استفاده از فناوری های نوین هوش مصنوعی و همچنین کمک دستیارهای صوتی برای ارائه خدمات مشاوره ای مناسب به مشتریان حس و حال تازه ای پیدا کرد. 

براساس ارزیابی آمازون راه اندازی شعبه های بعدی خرده فروشی هوشمند در سال 2021 ایده مناسبی است. دلیل این امر نیاز به توسعه خرده فروشی و همچنین انطابق این ایده با نکات مربوط به رعایت پروتکل های بهداشتی کروناست. قوانین مربوط به حضور تعداد مشخصی از مشتریان در فروشگاه برند همیشه یکی از نکات مهم محسوب می شود. این امر به خوبی از سوی آمازون در قالب شیوه های هوشمند و بدون نیاز به حضور کارمندان در محیط خرده فروشی دنبال می شود. بدون شک ایده فروشگاه های بدون صندوق پرداخت در ادامه سال 2021 توسعه زیادی خواهد یافت. شاید در این مسیر آمازون با رقبای مهمی نیز مواجه شود. 

منبع : theverge
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Ym62z09W
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه