سه شنبه, 13 اسفند 1398 - 14:00

از هند پس از چین، به عنوان بزرگ‎ترین بازار حال حاضر گوشی های هوشمند یاد می شود. با این حال فقر این کشور در کنار تعرفه مالیاتی سنگین دولت بر روی این دستگاه ها باعث شده بود تا اپل فروش خود در این کشور را از طریق واسطه ها انجام دهد و حضور مستقیم صرفه اقتصادی لازم را نداشته باشد. درواقع در حال حاضر بیشترین فروش گوشی هوشمند در هند به میان‎رده های سامسونگ و شیائومی اختصاص دارد.

اپل نخستین فروشگاه خود در هند را تاسیس خواهد کرد

با توجه به آمار فروش قابل توجه اپل در سال گذشته، تیم کوک اعلام کرده است که در سال 2021 نخستین فروشگاه رسمی خود را در این کشور تاسیس خواهد کرد. این اقدام باعث می‎شود تا با حذف واسطه، محصولات این برند با قیمت مناسب تری به دست مشتری برسد. اقدام دیگر آقای کوک، مذاکره با مسئولان کشور هند است تا بتواند معافیت مالیاتی را برای برند خود به دست آورد که در صورت موفق شدن به انجام آن، شانس موفقیت اپل فراتر از حد تصور خواهد بود.

آمارها حاکی از آن است که اپل در سه ماه پایانی سال گذشته موفق شد تا در حدود 925 هزار آیفون در این کشور فروخته شود که در مقایسه با سال گذشته، رشدی 200 درصدی به حساب می آید. درواقع 2019 بهترین سال تاریخ اپل در کشور هند بوده است. حال باید دید که با این تصمیم و تلاش های اپل، آیا 2021 را باید درخشان تر از همیشه به حساب آورد و یا با شکستی سنگین همراه خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید