چهارشنبه, 23 بهمن 1398 - 13:05

کرونا به جدی ترین تهدید جهانی حال حاضر تبدیل شده است که تاثیر منفی آن حتی برندها را نیز تحت الشعاع قرار داده است. درواقع بسیاری از برندها به علت نیروی کار ارزان قیمت، واحدهای تولیدی زیادی را در کشور چین داشتند که ویروس کرونا عملا هرگونه فعالیتی را مختل کرده است. در این بین بسیاری از چهره های مطرح جهان برای رفع هرچه سریع تر این تهدید، کمک های مالی بسیاری را اختصاص داده اند که بدون شک بیشترین آن متعلق به موسسه خیریه ملیندا و بیل گیتس است. آنها 100 میلیون دلار را صرف کمک به یافتن واکسن این ویروس کرده اند که رقمی فوق العاده بالا محسوب می شود.

کمک 100 میلیون دلاری موسسه ملیندا و بیل گیتس برای مقابله با کرونا

این امر در حالی است که چند روز گذشته دبیر سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده بود که به بیش از 600 میلیون دلار بودجه برای مقابله با این ویروس مرگبار نیاز است که بدون شک بیل گیتس و همسر او در این رابطه کمک بزرگی را انجام داده اند. این اولین باری نیست که این موسسه کمک های فوق العاده ای را انجام می دهد، با این حال با توجه به این امر که هنوز هم نیاز به کمک بیشتر وجود دارد، باید دید که سایر کارآفرینان و ثروتمندان جهان چه اقداماتی را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

جالب است بدانید که از این رقم، 60 میلیون آن مستقیما برای ساخت واکسن و 40 میلیون دیگر صرف حفاظت، کاهش رشد و تشخیص سریع تر خواهد شد. در جدیدترین آمار منتشرشده تعداد افرادی که به واسطه این ویروس جان خود را از دست داده اند از 500 نفر عبور کرده است و رقمی در حدود 25 هزار نفر آمار تقریبی کل مبتلایان است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید