چهارشنبه, 18 تیر 1399 - 11:29

بدون شک بیل گیتس را باید فعال‎ترین فرد مشهوری دانست که در زمینه مبارزه با ویروس کرونا فعالیت می‎کند. وی از چند سال گذشته بزرگ‎ترین تهدید جهان در آینده را ویروس‎های همه‎گیر عنوان کرده بود و از زمان شیوع کرونا، اقدامات مثال‎ زدنی‎ای را انجام داده است. درواقع توقف تمامی اقدامات اخیر بیل و ملیندا گیتس برای تمرکز حداکثری بر روی جلوگیری از شیوع و پیدا کردن واکسن این ویروس، تنها بخشی از اقدامات او محسوب می‎شود. این امر در حالی است که برخی از افراد مطرح دیگر نظیر ایلان ماسک، عملا جدی گرفتن این ویروس را بدون دلیل منطقی دانسته و اعلام کرده‎اند که قرنطینه خانگی تنها منجر به ضررهای اقتصادی جبران‎ناپذیری خواهد شد. تحت این شرایط بیل گیتس در جدیدترین مصاحبه خود با Fast company به انتقاد شدید از شبکه‎های اجتماعی پرداخت. این امر برای نخستین بار توسط وی انجام شده و تعجب بسیاری را به همراه داشته است.

درواقع به عقیده او، دلیل موج جدید این ویروس در آمریکا، عدم اطلاع‎رسانی درست شبکه‎های اجتماعی است که باعث شده است تا شایعات، قوت بیشتری را گرفته و نظراتی نظیر توهم توطئه و منشأ طبیعی نداشتن این ویروس مطرح شود. درواقع این باور در بسیاری از افراد رواج پیدا کرده است که ابدا چنین ویروسی وجود نداشته و نظرات منفعت‎طلبانه برخی از افراد، تنها باعث تشدید وخامت اوضاع شده است. این امر در حالی است که شبکه‎های اجتماعی با فعالیتی بهتر، می‎توانستند تا مانع از انحراف افکار عمومی و جدی‎تر گرفتن اوضاع شوند. درواقع بنا بر آمارها، مردم آمریکا از بسیاری از کشورهای دیگر نسبت به ضرورت ماسک زدن غافل بوده و این امر ریشه در افکاری دارد که در ذهن آنها نقش بسته است. درواقع این امر که ویروس بهانه‎ای برای مجبور کردن افراد به استفاده از واکسن‎هایی خاص باشد، کاملا احمقانه بوده و لازم است تا در این رابطه اقدامات جدی‎ای انجام شود.

مطلب مرتبط: بیل گیتس زمان عرضه واکسن ویروس کرونا را مشخص کرد

وی همچنین اعلام کرده است افرادی که به این مطالب دامن می‎زنند، احمقانی هستند که تنها منافع اقتصادی کوتاه ‎مدت خود را مورد توجه قرار داده‎اند. به نظر می‎رسد که هدف اصلی او از این صحبت‎ها ایلان ماسک موسس تسلا و اسپیس ایکس باشد و به همین خاطر ممکن است طی روزهای آینده شاهد واکنش وی باشیم. درواقع در چند ماه اخیر، ایلان ماسک اقدام به انتقاد از برخی از کارآفرینان مطرح نظیر جف بزوس کرده است و احتمال دارد که بیل گیتس، هدف بعدی وی باشد. همچنین وی به انتقاد از مردم پرداخته و اعلام کرده است که استفاده از ماسک و شستن مداوم دست‎ها اقدامات کاملا کم‎هزینه و ساده‎ای محسوب می‎شود که درک عدم رعایت آنها بسیار سخت است. در نهایت وی ابراز امیدواری کرده است که با کمک همگانی، هرچه زودتر شرایط به روزهای عادی بازگردد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید