شنبه, 06 ارديبهشت 1399 - 15:40

از ویروس کرونا به عنوان تهدید قرن نام برده می شود و این امر بدون شک فشار روانی بسیاری را برای افراد به همراه دارد. در این رابطه تنها تهیه لوازم بهداشتی نظیر ماسک و موارد ضدعفونی‎کننده، بدون شک کافی نبوده و این نکته را فراموش نکنید که در شرایط روحی بد، سیستم ایمنی بدن بسیار ضعیف خواهد شد. به همین خاطر برنامه ‏ریزی برای ارتقای روحیه کارمندان، امری کاملا ضروری خواهد بود. فراموش نکنید که سیستم ایمنی ضعیف، باعث می شود تا احتمال ابتلا به این ویروس، چند برابر شود. اگرچه در حال حاضر بسیاری از برندها تلاش کرده اند تا از طریق دورکاری، از کارمندان خود محافظت کنند. با این حال توجه داشته باشید که این مسئله، برای برخی از کسب و کارها و در رابطه با تمامی بخش ها امکان‎پذیر نخواهد بود. در این رابطه برخی از برندها، اقدامات بسیار جالبی را انجام داده اند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

کرونا و چالش حفظ روحیه کارمندان

1-Starbucks

مدیران این شرکت به تمامی کارمندان خود امکان 20 جلسه مشاوره رایگان نزد بهترین روانشناس ها را داده است. این قابلیت برای اعضای خانواده کارمندان نیز وجود داشته و به عقیده مدیران این شرکت، هیچ فردی به اندازه یک روانشناس مجرب، نمی توانند به ارتقای روحیه افراد کمک کنند.

مطلب مرتبط: ارتقای روحیه کارمندان با 3 استراتژی ساده

2-Target

طرح این برند اینگونه است که کارمندان امکان ثبت نام در سمینارهای برترین مشاوران موفقیت و روانشناس ها را دارند. این موضوع کمک خواهد کرد تا نیاز به خارج شدن از خانه نیز کاهش پیدا کند. همچنین برخی از کتاب ها نیز رایگان شده است تا افراد ذهن خود را به فکر کردن در رابطه با شرایط حال حاضر، مشغول نکرده و بهترین استفاده را از زمان خود داشته باشند. در نهایت برخی از برنامه ها رایگان شده است. برای مثال Sleepio نرم‎افزاری است که با تمارین و راهکارهای خود به کاهش استرس و تجربه خواب بهتر، کمک می کند.

3-PwC

این شرکت یک برنامه مشخص را برای کارمندان خود تعیین کرده است که همگان باید آن را رعایت کنند. برای مثال عضویت در انجمن های آنلاین مرتبط با سلامت روان، یکی از این موارد محسوب می شود. همچنین شماره روانشناس مجرب در اختیار کارمندان قرار گرفته شده است تا در صورت احساس استرس و مشکل، سریعا با آن صحبت کنند. در نهایت تمرین های تنفس، موسیقی درمانی، مدیتیشن و تضمین درمان رایگان به علاوه مرخصی با حقوق در زمان نقاهت از دیگر اقداماتی است که این شرکت جهت امنیت فکری و ارتقای روحیه کارمندان خود انجام داده است.

4-SoFi

شش جلسه درمانی رایگان در کنار آموزش رایگان مراقبه، اقدامات اصلی این شرکت بوده و مدیران آن عقیده دارند آرامش درونی، بالاترین مرتبه محسوب می شود که در ایجاد آن خود افراد بیشترین نقش را دارند. در نهایت اشتراک رایگان نت‎فلیکس، کمکی است تا افراد اوقات فراغت بهتری را داشته و فشار موجود را کمتر احساس کنند. همچنین صندوقی جهت کمک مالی به کارمندان ایجاد شده است که مبلغ دریافتی، به مرور از درآمد کارمندان کسر خواهد شد.

5-Kickstand

استراتژی این شرکت کاهش حجم کاری کارمندان است. این مسئله باعث می‎شود تا امکان استراحت بیشتری وجود داشته باشد. همچنین کمک هزینه ای تعیین شده است تا افراد بدون نگرانی مالی، این روزهای سخت را سپری کنند.

مطلب مرتبط: راهکارهای بهبود وضعیت روحی بد کارمندان

6-TransferWise

این شرکت بهترین کلاس ها و دوره های آموزشی را برای کارمندان خود رایگان کرده است تا در خانه ماندن و شرایط قرنطینه، برای افراد قابل تحمل تر باشد. در نهایت امکان دسترسی رایگان به انواع کتاب های الکترونیکی، از دیگر اقدامات این شرکت محسوب می شود. در نهایت فواصل استراحت بین کار، افزایش پیدا کرده است تا افراد با خستگی کمتری مواجه شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید