چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 - 09:00

ایلان ماسک تنها چند روز پس از توییت جنجالی خود در رابطه با اشتباهات دولت آمریکا در مبارزه با ویروس کرونا، در جدیدترین سخنرانی خود بار دیگر به این موضوع پرداخته و اعلام کرده است که قرنطینه خانگی، یک اقدام فاشیستی محسوب می شود. درواقع این راهکار تنها برای چند روز می تواند کارساز باشد و در صورت طولانی مدت شدن آن، ابدا راهکار خوبی نخواهد بود.

وی این سخنان را در جدیدترین جلسه مالی تسلا عنوان کرده و اعلام نموده که شرایط فعلی، باعث نابودی بسیاری از برندها خواهد شد. این امر در حالی است که با پیشگیری ‎های لازم می توان همچنان به مانند سابق به اقدامات ادامه داد.

ایلان ماسک قرنطینه خانگی فاشیستی

نکته قابل ذکر این است که توییت چند روز گذشته آقای ماسک بازخوردهای مختلفی را داشته و باعث شده است تا سهام شرکت های تحت مدیریت وی، با کاهش مواجه شود. درواقع علی رغم تمامی فشارها، باید با دید واقع‎بینانه به گفته های ایلان ماسک واکنش نشان داد. درواقع اگر شرایط جهانی سریعا بهبود نداشته باشد، بسیاری از برندها ورشکسته شده و این امر به معنای بیکاری بی‎سابقه خواهد بود. تحت این شرایط در دوران پساکرونا، با یک بحران جدید مواجه خواهیم بود که بدون شک مبارزه با آن به مراتب سخت تر است. به همین خاطر برای طولانی مدت، قرنطینه خانگی بهترین راهکار نبوده و لازم است تا تصمیمات جدیدی اتخاذ شود، با این حال این نخستین باری نیست که آقای ماسک ویروس کرونا را تهدیدی کوچک تلقی کرده است.

مطلب مرتبط: همه راه ها به قرنطینه ختم نمی شوند

برای مثال وی در ابتدای شیوع این ویروس در آمریکا اعلام کرده بود که کرونا ابدا کشنده محسوب نشده و آمارها در این زمینه مختص به افرادی است که زمینه بیماری داشته اند و این ویروس تنها باعث وخامت بیشتر شرایط فرد بیمار شده است. درواقع در حالت عادی، این ویروس ابدا منجر به مرگ نخواهد شد. همچنین وی وحشت جهانی کرونا را کاملا احمقانه اعلام کرده بود. حال باید دید که واکنش ها به جدیدترین سخنرانی وی چه خواهد بود. درواقع نظرات ایلان ماسک به عنوان یکی از بهترین کارآفرین های حال حاضر جهان، کاملا در تضاد با گفته های فردی مانند بیل گیتس قرار دارد و ممکن است شاهد واکنش او به این سخنان نیز باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید