سه شنبه, 20 خرداد 1399 - 09:03

ایلان ماسک به یکی از چهره های جنجالی این روزها تبدیل شده است. در کنار موفقیت های اخیر وی که بزرگترین آن ارسال دو فضانورد با سفینه اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی است، وی اظهارنظرهای بسیار جنجالی ای داشته و بسیاری از برندها را مورد هدف قرار داده است.

آقای ماسک در جدیدترین انتقاد خود به سراغ آمازون و شخص جف بزوس رفته است. درواقع به عقیده او زمان تجزیه آمازون فرا رسیده است و این شرکت به علت تنوع فعالیت های خود، به خوبی نمی تواند همه بخش ها را مدیریت کند. ماجرا از آنجایی شروع می شود که فردی به نام الکس برنسون موفق نشد تا کتاب جدید خود در زمینه ویروس کرونا را در آمازون به فروش برساند. درواقع مدیران این سایت امکان انجام این اقدام را برای وی مهیا نکردند که با واکنش تند آقای ماسک همراه بود. در این کتاب تئوری های جنجال‎برانگیزی در رابطه با ویروس کرونا وجود دارد.

انتقاد ایلان ماسک آمازون

برای مثال در این کتاب برای افراد زیر 30 سال که زمینه بیماری را ندارند، امکان ابتلا به ویروس کرونا وجود نداشته و بزرگنمایی در این رابطه تنها سیاست های برخی از دولت ها محسوب می شود. به همین خاطر وی در وب‎سایت خود اعلام کرده است که محتوای کتاب باعث شده است تا آمازون اقدام به سانسور و ایجاد مانع برای به فروش رساندن آن شده است.

مطلب مرتبط: رونمایی ایلان ماسک از پیشرفت های پروژه نورالینک

با توجه به این امر که محتوای کتاب با اظهارنظرهای آقای ماسک در زمینه ویروس کرونا همخوانی زیادی دارد، بدون شک این مخالفت به دلیل همفکری وی با نویسنده است. در این رابطه بیانیه رسمی آمازون اخیرا منتشر شده که براساس آن این اتفاق تنها بر اثر یک اشتباه صورت گرفته و مشکل این نویسنده به صورت کامل حل شده است. همچنین انتقاد ایلان ماسک نیز بی ‏معنا و بدون تاثیر در این تصمیم اعلام شده است. حال باید دید که آیا این انتقاد منجر به واکنش مستقیم موسس آمازون آقای جف بزوس نیز خواهد شد؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید