شنبه, 07 تیر 1399 - 09:00

اگر در گذشته افرادی نظیر توماس ادیسون به عنوان نابغه زمان خود محسوب می شدند، بدون شک ایلان ماسک نیز چنین جایگاهی را در عصر حال حاضر دارد. وی ایده های جذابی را برای آینده ای بهتر طرح ریزی کرده و در این رابطه از تولید خودرو تا حضور در عرصه فضایی را مورد توجه جدی خود قرار داده است. در چند وقت اخیر معرفی نسل جدید پنل های خورشیدی، بیانگر این واقعیت است که او ابدا خود را به حوزه ای خاص محدود نکرده است.

ربات همه کاره طرح جدید ایلان ماسک

در این رابطه در جدیدترین سخنرانی آقای ماسک، طرحی جدید معرفی شده است که در صورت به اجرا درآمدن، می-تواند انقلابی را ایجاد کند. در این رابطه وی اعلام کرده است که بسیاری از اقدامات روزانه، در کنار ضرورت بالا ابدا اهمیتی نداشته و لازم است تا به صورت کاملا اتوماتیک انجام شود. این امر باعث خواهد شد تا افراد زمان بیشتری را برای در کنار هم بودن، استراحت و انجام اولویت های زندگی خود داشته باشند. اگرچه در حال حاضر ابزارهایی برای اقداماتی نظیر شستن ظروف وجود دارد، با این حال توانایی آنها تنها به یک اقدام محدود بوده و حتی در زمینه خود نیز به صورت کاملا خودکار عمل نمی کنند. درواقع همچنان حضور افراد کاملا الزامی است.

برای مثال تا زمانی که شما ظروف را در دستگاه قرار ندهید، هیچ اقدامی انجام نخواهد شد و در آخر شما باید آنها را در جای اولیه خود قرار دهید. با این حال این روند باید در آینده تغییر کند و همه اقدامات روزانه به صورت کامل توسط یک ربات انجام شود. این امر درست طرحی است که ایلان ماسک در دستور کار خود قرار داده است. با این حال هنوز برای اجرای آن، زمان دقیقی مشخص نشده است.

مطلب مرتبط: رونمایی ایلان ماسک از پیشرفت های پروژه نورالینک

همچنین به کار بردن چنین سطحی از هوش مصنوعی، نیاز به دقت بسیار بالایی دارد تا خطری برای افراد به همراه نداشته باشد. نکته مهم دیگر این است که حضور چنین ربات هایی در خانه می تواند باعث شود تا دیگر شاهد اتفاقاتی نظیر آتش سوزی و دزدی نباشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید