دوشنبه, ۱۳ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Mon, 4 Jul(7) 2022 /
           
فرصت امروز

اگر بخواهیم مهمترین تغییر حال حاضر جهان را نام ببریم، بدون شک متاورس اصلی ترین گزینه خواهد بود. درواقع از آن به عنوان نسل بعدی اینترنت نام برده می شود. از این جهان می توان با هدست و عینک های واقعیت مجازی، گوشی و رایانه های شخصی و در نهایت کنسول های بازی استفاده کرد. بسیاری از تحلیلگران از آن به عنوان زندگی دوم نام می برند که در آن افراد می توانند از هرگونه محدودیتی فاصله بگیرند. برای مثال اگر تمایل دارید که تجربه واقعی استفاده از یک محصول و یا حضور در یک مکان را داشته باشید، بدون شک متاورس کمک بسیاری را خواهد کرد. در این زمینه برخی از ابر برندها، فعالیت های جدی را آغاز کرده اند که 11 مورد از آنها را در این مقاله آنها را بررسی خواهیم کرد. درواقع توصیه می شود هر برندی که خواهان موقعیت بهتر در آینده است، در این زمینه سرمایه گذاری لازم را داشته باشد. معنای متاورس، جهان فراتر است و اکنون در ابتدای راه آن قرار داریم. به همین خاطر امسال، بهترین زمان برای ورود به این عرصه محسوب می شود.

1-متا

برندهای مطرح از متاورس چه استفاده ای را خواهند داشت

در یک اقدام جنجالی، فیس بوک با تغییر نام خود رسما نام مجموعه را متا قرار داد. درواقع دلیل این موضوع به این خاطر بوده که فیس بوک، تنها یکی از محصولات این ابر برند محسوب می شود و برای اقدامات جدید نظیر دنیای متاورس، نیاز به یک تغییر نام وجود داشت. درواقع این برند چند ماهی است که تحت عنوان متا معرفی می شود. سرمایه گذاری های انجام شده تا به امروز شامل یک بودجه 150 میلیون دلاری است و تلاش تیم مارک زاکربرگ، ساخت جهانی است که به عنوان نسل جدید شبکه های اجتماعی معرفی شود. در این طرح شما می توانید با دوست خود در یک کشور دیگر راه رفته و اقداماتی نظیر خرید را تجربه کنید. در این زمینه به نظر می رسد که فیس بوک قصد دارد کاملا خودکفا باشد و به همین خاطر ساخت هدست و عینک هوشمند نیز شروع شده است. 

مطلب مرتبط: فرصت ها و چالش های بازاریابی در متاورس

2-دیزنی

برندهای مطرح از متاورس چه استفاده ای را خواهند داشت

دیزنی به عنوان بزرگترین برند حوزه سرگرمی، طبیعی است که وارد چنین عرصه ای شود. درواقع این شرکت در چند سال اخیر تلویزیون اختصاصی خود را ایجاد کرده و همواره تلاش کرده است تا در هر زمینه جدیدی، حضور فعال داشته باشد. در این راستا براساس اخبار منتشرشده این شرکت در تلاش برای ایجاد پارک های موضوعی و تفریحی است تا افراد با هدست واقعیت مجازی بتوانند در آن حضور داشته باشند. درواقع ایجاد پارک های مشهور دیزنی لند، در تمامی کشورها امکان پذیر نبوده و این امر می تواند زمینه جذب تمامی مردم جهان را به همراه داشته باشد. با این حال هنوز مشخص نیست که در کنار این پارک، چه استفاده های دیگری قرار است مدیران این شرکت از جهان متاورس داشته باشند. با این حال این نخستین گام استفاده از تکنولوژی های جدید نبوده و از مدت ها قبل، دستبند هوشمند است که افراد با استفاده از آن دیگر نیازی به تهیه بلیت برای بخش های مختلف ندارند و همه چیز با استفاده از اسکن دستبند، امکان پذیر شده است. 

3-هیوندای

برندهای مطرح از متاورس چه استفاده ای را خواهند داشت

آیا تمایل دارید که قبل از خرید یکی از محصولات هیوندای، تجربه استفاده از آن را داشته باشید؟ برای مثال در کشور مورد علاقه خود با جدیدترین خودرو این برند گشت و گذار داشته باشید و حتی با دوستان خود مسابقه برگزار کنید؟  در طرح این شرکت به نام روبلوکس، تمامی این اتفاقات امکان پذیر خواهد بود. در این زمینه شما حتی می توانید آواتار مخصوص خود را داشته باشید که حتی امکان اسکن تصویر نیز وجود دارد تا حس واقع گرایانه تری را داشته باشید. همچنین در اپلیکیشن این برنامه قرار است که شما با جدیدترین طرح ها و اقدامات این شرکت به شیوه های مختلف، متن، صوت و ویدئو آشنا شوید. 

4-نایک

برندهای مطرح از متاورس چه استفاده ای را خواهند داشت

با توجه به این امر که نایک مهمترین برند ورزشی جهان محسوب می شود، طبیعی است در فهرست ما حضور داشته باشد. این برند در تلاش است تا تجربه استفاده از تمامی محصولات خود را برای مخاطب ایجاد نماید. درواقع در جهان پیش رو، زمان مهمترین دارایی هر فردی محسوب می شود و افراد دیگر تمایلی به گشت و گذار در فروشگاه های مختلف نخواهند داشت. تحت این شرایط اگر افراد بتوانند در چند دقیقه تجربه استفاده از محصول را پیدا کنند، بدون شک بسیار جذاب خواهد بود. همچنین سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال، با این هدف انجام شده تا افراد بتوانند با توکن این شرکت خریدهای خود را انجام دهند که این امر به معنای آن است که دیگر نیازی به طی کردن مراحل خسته کننده نیست و با چند کلیک ساده می توان از هر نقطه‎ای از جهان، خرید خود را نهایی کرد. در این زمینه حمایت از طراحان NFT نیز از دیگر اقدامات برای کسب درآمد محسوب می شود. در این زمینه 3.1 میلیون دلار تاکنون تولید NFT و فروش آن برای این شرکت درآمدزایی داشته است. با این حال هنوز مشخص نیست که این طرح بزرگ، چه زمانی در اختیار تمامی افراد قرار خواهد گرفت. با توجه به شایعات منتشرشده، به نظر می رسد که این طرح تنها برای نمایش محصولات نبوده و دوره های آموزشی رشته های مختلف ورزشی نیز برگزار خواهد شد. برای مثال شما می توانید با ورزشکار مورد علاقه خود در یک کلاس مجازی، حضور داشته باشید که خود طرحی بسیار جذاب محسوب می شود. 

5-برادران وارنر

برندهای مطرح از متاورس چه استفاده ای را خواهند داشت

کمتر کسی را می توان پیدا کرد که در زمینه سینما، با کمپانی برادران وارنر آشنایی نداشته باشد. این شرکت قصد دارد تا از جهان متاورس برای برگزاری همایش های سینمایی مختلف استفاده کند که هر فردی از سراسر جهان بدون نیاز به سفر به یک کشور، بتواند در آن حضور داشته باشد. همچنین بازدید مجازی از لوکیشن فیلم ها، امضا گرفتن مجازی از بازیگر مورد علاقه، انواع بازی های تعاملی و... از دیگر طرح های این برند محسوب می شود.

6-گوچی

این برند قصد دارد که چیزی را طراحی کند تا افراد بتوانند در آن، به فروشگاه های مختلف رفته و تمامی محصولات این برند را مشاهده کنند. درواقع تلاش این شرکت، ایجاد یک تور بازارگردی متفاوت است که باید دید به چه صورت آن را پیاده سازی می کند. این اقدام می تواند به ترندی برای سایر برندهای فعال در زمینه مد نیز تبدیل شود. 

7-کوکاکولا

برندهای مطرح از متاورس چه استفاده ای را خواهند داشت

محبوب ترین برند نوشیدنی جهان قصد دارد تا با همکاری برند تافی، ایونت های مختلف مجازی را برگزار نماید که تمامی افراد از سراسر جهان می توانند در آن حضور داشته باشند. این امر درست به مانند اسپانسری یک رویداد مهم محسوب می شود. همچنین افراد می توانند برای دوستان خود، نوشیدنی های این شرکت را سفارش دهند که امکان پرداخت با توکن اختصاصی، به وجود آمده است. 

8-لویی ویتون

برندهای مطرح از متاورس چه استفاده ای را خواهند داشت

این شرکت یک بازی در جهان متاورس را طراحی کرده است که در مراحل پایانی قرار دارد و افراد در آن وارد یک بازی خواهند شد که باید توکن های مختلف را جمع آوری کرده و داستان خانواده و شرکت ویتون را تکمیل نمایند. در نهایت با تکمیل مراحل شما وارد قرعه کشی خواهید شد که جایزه آن محصولات این شرکت و یا NFT های طراحی شده است که می توانید آن را به فروش برسانید. نکته جالب این است که این شرکت در زمینه طراحی NFT نیز فعال بوده و یکی از جدیدترین آنها با رقم باورنکردنی 69 میلیون دلاری، به فروش رسیده است. 

9-بالنسیاگا

این برند مطرح فرانسوی که در زمینه مد فعالیت دارد، با همکاری اپیک گیمز قرار است تا اسکین های اختصاصی را اضافه کند. درواقع پلیرها می توانند اسکین های مخصوص این برند را خریداری کرده و از آن در بازی های خود استفاده کنند. با این حال در جهان متاورس، این شرکت قصد دارد تا فروشگاه مجازی خود را معرفی نماید که در آن افراد می تواند تجربه استفاده از محصول را داشته باشند و مستقیما خرید خود را نهایی کنند. برای مثال شما می توانید آواتاری از صورت خود ایجاد کرده و جدیدترین محصولات آرایشی آنها را استفاده کنید و سپس اقدام به خرید نمایید. 

10-وندیز

سومین فست فود بزرگ جهان قصد دارد تا در متاورس، یک بازی را ایجاد نماید که در آن شما می توانید با تیم های مختلف وارد مسابقه شده و پیتزا و یا همبرگرهای مخصوص را با مواد غذایی مختلف ایجاد نمایید. در این بازی، مشتریان به شما براساس پارامترهای مختلف نظیر مزه و سرعت عمل، امتیاز می دهند که در نهایت جمع آنها، برنده را مشخص خواهد کرد. درواقع با وارد شدن به لیگ های مختلف، برای برنده ها جوایز مختلف نیز در نظر گرفته خواهد شد. نکته جالب این است که این مسابقات، در فضای فروشگاه های این شرکت برگزار می شود و شما می توانید در کشورهای مختلف، این تجربه را داشته باشید. 

مطلب مرتبط: چگونه برندتان را برای دنیای متاورس آماده کنید؟

11-مایکروسافت

برندهای مطرح از متاورس چه استفاده ای را خواهند داشت

ساتیا نادلا اعلام کرده است که این شرکت قصد دارد تا از طریق متاورس، جلسات مجازی را با بالاترین کیفیت ممکن ایجاد نماید. در این زمینه این شرکت اخیرا برند اکتیویژن را نیز با رقم 69 میلیارد دلار خریداری کرده است تا بتواند در کنار ایجاد توان بیشتر برای کنسول های ایکس باکس، واقع گرایی بیشتری را بتواند وارد اقدام بزرگ خود نماید. درواقع این طرح می تواند باعث شود تا شاهد حتی دانشگاه های مجازی هم باشیم. درواقع یکی از مشکلات رایج اکثر افراد این است که به علت پرهزینه بودن تحصیل در کشوری دیکر، عملا نمی توانند فرصت حضور در بهترین دانشگاه ها را داشته باشند. 

در آخر فراموش نکنید که شما می توانید از اقدامات این برندها ایده گرفته و فعالیتی خلاقانه و حرفه ای در زمینه استفاده از متاورس داشته باشید. 

منبع : practicalecommerce
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/H65ABra3
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه