دوشنبه, 04 آذر 1398 - 15:00

امروزه تولید محتوا به عنوان مهم ترین اقدام در زمینه بازاریابی محسوب می شود. در این رابطه اگرچه کیفیت مطالب از کمیت آنها دارای ارزش بالاتری است، با این حال با توجه به رقابت های موجود، عملکرد بیش از حد آهسته شما نیز در نهایت به ضررتان تبدیل خواهد شد با این حال بسیاری از افراد، تولید محتوای جدید را اقدامی بیش از حد سخت تلقی می کنند، با این حال شما با برخی از خلاقیت ها، می توانید اقدامات بسیار جذابی را انجام دهید که در ادامه به بررسی 11 مورد منتخب آن خواهیم پرداخت.

1-محتواهای قدیمی را به روز رسانی کنید

تولید محتوای سریع

این امر بسیار طبیعی است که برخی محتواهای تولیدشده، پس از مدتی ارزش و اعتبار اولیه خود را از دست بدهند با این حال این امر به معنای کنار گذاشتن آنها نبوده و بسیاری از مطالب در صورت بازبینی مجدد و به روز رسانی برخی اطلاعات آنها، قابلیت استفاده مجدد را خواهند داشت. به همین خاطر قبل از هرگونه فعالیت برای تولید محتواهای جدید، لازم است تا به مطالب قدیمی خود نگاهی بیندازید.

2-از نیوز جکینگ استفاده کنید

یکی از تکنیک های نسبتا جدید و مهم در زمینه سئو سایت، نیوز جکینگ یا موج سواری خبری است. روش کلی تکنیک مذکور این است که شما با بررسی مقالات و اخبار جدید، به موضوع مدنظر خود دست پیدا می کنید. درواقع این امر باعث خواهد شد تا به دست آوردن ایده، اقدامی سریع تر باشد. برای مثال اگر در بازار یک کالا رکودی اتفاق افتاده است، بهترین زمان برای نوشتن در رابطه با روش های جلوگیری از این اتفاق، به وجود آمده است. تحت این شرایط شما می توانید ضمن اطلاع رسانی و بررسی دلایل وقوع این بحران، به نظرات خود در رابطه با اقداماتی که باید برای جلوگیری اتفاق بیفتد، بپردازید. توجه داشته باشید که توجه به اخبار مهم، باعث خواهد شد تا شانس دیده شدن شما افزایشی چشمگیر را پیدا کند. به عنوان نکته پایانی، ذکر این امر ضروری است که با بروز یک اتفاق مهم، میزان جست وجوها پیرامون آن موضوع نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به همین خاطر استفاده از آن نه تنها باعث خواهد شد تا قسمتی از محتوای شما از قبل آماده شده باشد، بلکه احتمال دیده شدن شما را نیز با افزایشی چشمگیر مواجه خواهد ساخت. این امر در حالی است که در شرایط عادی، بدون شک افراد کمتری تمایل به خواندن مطلبی در رابطه با موضوعی نظیر جلوگیری از رکود در بازار خواهند داشت.

مطلب مرتبط: محتوا و نحوه تولید آن

3-در توییتر فعالیت داشته باشید

از توییتر می توان برای پوشش سریع اخبار استفاده کرد. درواقع اضافه کردن حتی یک خبر ساده در سایت، نیازمند زمان کافی بوده و این امر می تواند ارزش آن را به شدت کاهش دهد، با این حال توییتر به خاطر محدودیت شدید کلمه ای که دارد، این امکان را فراهم خواهد کرد که شما اخبار را در کوتاه ترین حالت ممکن منتشر کنید، با این حال توجه داشته باشید که برخی از اخبار، نیازمند تحلیل و اضافه کردن مطالب بیشتر خواهند بود. به همین خاطر نباید صرفا به این مرحله خود را محدود کنید. در نهایت با توجه به این امر که امروزه شبکه های اجتماعی، در صدر استفاده افراد از اینترنت قرار دارد، بدون شک این اقدام شما شانس دیده شدن و کسب شهرت را نیز با افزایشی چشمگیر مواجه خواهد ساخت.

4-از اعداد استفاده کنید

این امر که تیتر شما همراه با اعداد باشد، اثری مثبت را بر ذهن خواننده به همراه خواهد داشت. همچنین این امر به افزایش سرعت شما برای نوشتن مطالب نیز کمک بسیاری را خواهد کرد. علت این امر به خاطر ایجاد چارچوب لازم بوده و دیگر نیازی به ارتباط برقرار کردن میان مطالب نخواهید داشت. برای مثال با ذکر نکته اول، پرونده آن بسته و شما به سراغ نکته دوم خواهید رفت، با این حال در صورتی که این ترتیب بندی وجود نداشته باشد، شما نیاز دارید تا جملات را کاملا مرتبط با یکدیگر نگه دارید. همچنین نتایج آمارها و تحقیقات حاکی از آن است که وجود عدد در قسمت تیتر مطالب، شانس دیده شدن آن را به شدت افزایش خواهد داد.

5-مصاحبه های از راه دور انجام دهید

تصور اکثر افراد در رابطه با انجام مصاحبه این است که باید به محل کار افراد مراجعه کرده و حضورا اقدام به مطرح کردن سوالات خود کنید. این امر در حالی است که امروزه، با پیشرفت تکنولوژی، انجام بسیاری از کارها دیگر سختی سابق را به همراه نداشته و عدم استفاده از آنها، بدون شک اقدامی هوشمندانه نخواهد بود. برای مثال شما از طریق پیام دادن در یک شبکه ارتباطی نیز می توانید سوالات خود را مطرح کرده و یک مصاحبه کامل را ایجاد کنید. در نهایت شما می توانید از متن موجود، برای سرعت بخشی به ایجاد مطلب خود نیز استفاده کنید. همچنین این امر مورد رضایت بیشتر مصاحبه شونده ها نیز خواهد بود. علت این امر به این خاطر است که آنها فرصت بیشتر و راحتی بالاتری را خواهند داشت.

6-از داده های موجود استفاده کنید

این امر که از داده های موجود برای انجام تحلیل هایی استفاده کنید، خود از دیگر اقداماتی محسوب می شود که ضمن تنوع بخشیدن به محتواها، یک محتوای سریع را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد. به همین خاطر هیچ گاه داده ها را کنار نگذاشته و در تلاش برای ایجاد مقاله و یا داستانی جذاب از دل آنها باشید. این کار باعث خواهد شد تا از امکانات موجود، نهایت استفاده را داشته باشید.

7-در گروه های مطرح حضور داشته باشید

این امر باعث خواهد شد تا شما با جدیدترین چالش ها و سوالات موجود در زمینه کاری خود آشنا شده و موضوعات کاملا ضروری را پیدا کنید. بدون شک با توجه قرار دادن آنها پیش از سایرین، شهرتی مثال زدنی را به دست خواهید آورد. درواقع این امر که نسبت به اولویت ها اطلاعات داشته باشید، باعث خواهد شد تا ارزش اقدامات شما افزایش پیدا کرده و از ضرورت افزایش کمیت مطالب، کاسته شود.

8-مقالات مشابه را مورد توجه قرار دهید

این امر که موضوع هر مقاله ای را که قصد پرداختن به آن را دارید، مورد جست وجو قرار دهید. باعث خواهد شد تا از انجام اقدامی تکراری جلوگیری شود. برای مثال ممکن است در رابطه با موضوع موردنظر شما، سایتی دیگر مطلبی کاملا مشابه را کار کرده باشد. تحت این شرایط اقدام شما کاملا تکراری بوده و تاثیر اولیه لازم را به همراه نخواهد داشت. با این آگاهی شما وقت خود را صرف موضوعی جدیدتر و تاثیرگذارتر خواهید کرد. فراموش نکنید که این امر خصوصا در زمینه ترجمه، بیشتر به چشم می خورد.

9-از اینفوگرافی استفاده کنید

اینفوگرافی ها نه تنها برای خواننده، سهولت و جذابیت بالایی را به هر ماه دارند، بلکه سرعت کار شما را نیز با افزایشی چشمگیر مواجه خواهد ساخت. به همین خاطر ضروری است تا مطالبی را که پتانسیل لازم را دارند، در قالب اینفوگرافی منتشر کنید. این امر در رابطه با فرصت های دیگر در زمینه تولید محتوا نیز صادق است. برای مثال ممکن است یک مطلب، به سادگی توسط ویدئویی کوتاه قابل انتقال باشد، با این حال اگر بخواهید در رابطه با آن به دنبال استفاده از متن باشید، بدون شک با مقاله ای بسیار طولانی مواجه خواهید شد که شانس دیده شدن بسیار کمی را به همراه خواهد داشت.

10-بازنشر را فراموش نکنید

این امر که بهترین مطالب سایرین را مورد توجه قرار دهید، اقدامی است که به سرعت ایجاد محتوای شما کمک خواهد کرد. برای مثال اگر در رابطه با یک موضوع، قبلا مطلبی تهیه شده است، دیگر وقت گذاشتن برای آن اقدامی هوشمندانه نبوده و تنها کافی است تا اقدام به بازنشر آنها کنید. در نهایت فراموش نکنید که شما با انواع مسابقات می توانید از محتواهای تولیدشده توسط مخاطبان و مشتریان خود نیز استفاده کنید.

مطلب مرتبط: تولید محتوا در مقیاس جهانی

11-ساده نویسی را در دستور کار خود قرار دهید

ساده نوشتن نه تنها نیاز به ویرایش را کاهش می دهد، بلکه جذابیت بیشتری را برای عموم مخاطبان به همراه خواهد داشت. به همین خاطر ضروری است تا لحنی ساده را برای انتقال مطالب موردنظر خود در تمامی قالب ها، انتخاب کنید. همچنین در صورتی که یک استراتژی مشخص را داشته باشید، با نظم و سرعت بیشتری قادر به انجام کارها خواهید بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی