چهارشنبه, 27 فروردين 1399 - 14:23

اچ تی سی سازنده نخستین گوشی حاوی سیستم عامل که تا چند سال پیش یکی از برندهای اصلی این حوزه محسوب می‎‏شد، تقریبا شش سالی است که از دور بازار خارج شده است، با این حال مدیران این شرکت در تلاش هستند تا شرایط را با انجام ایده های نوآورانه برای خود بهتر کنند.

در این رابطه خبری عجیب منتشر شده است که طبق آن کاربران گوشی Exodus 1s تا چند هفته دیگر قادر خواهند بود تا به وسیله گوشی خود، ارز دیجیتالی به نام مونرو را استخراج کنند. این امر در حالی است که این اقدام تا به امروز ابدا توسط هیچ برند دیگری انجام نشده است. درواقع در حال حاضر استفاده از دستگاه های ماینینگ و لپ تاپ ها تنها ابزار موجود محسوب می شدند که استفاده از لپ تاپ برای این موضوع، توجیه اقتصادی به همراه ندارد، با این حال ادعای طراحان، این است که طرح مذکور قادر خواهد بود تا میزان برق بسیار بالای موردنیاز برای این کار را با کاهشی فوق‎العاده مواجه سازد. درواقع کاربران حتی در حین استفاده عادی از تلفن همراه خود، می توانند در این رابطه اقدام کنند.

HTC نخستین برند حوزه گوشی های هوشمند با قابلیت استخراج ارز دیجیتال

در این رابطه فیل چن از مدیران ارشد اچ تی سی عنوان کرده است که این طرح فوق‎العاده، حاصل یک دوره دوساله تحقیقاتی بوده و می تواند انقلابی را ایجاد کند و به سلطه ماینرهای بزرگ در این عرصه، پایان دهد. نکته قابل ذکر دیگر این است که گوشی Exodus 1s در ماه های پایانی سال گذشته ارائه شده و برخی به علت جدیدنبودن آن، در رابطه با عملی بودن این موضوع، تردیدهایی دارند. درواقع انتظارات این است که چنین قابلیتی برای جدیدترین محصول این شرکت ارائه شود، با این حال فراموش نکنید که در بازار جهانی، این گوشی تنها یک ماه قبل از پایان سال، عرضه شده است.

مطلب مرتبط: 10 شخصیت اصلی دنیای ارزهای دیجیتال

همچنین با توجه به شرایط بد حال حاضر این برند و شیوع کرونا، نمی توان انتظار چنین اقدامی را داشت. با این حال مشخصات قدرتمند این گوشی نظیر حافظه 128 گیگابایتی، رم 6 گیگابایتی و چیپست اسنپدراگون 845 را ابدا نمی توان ضعیف تلقی کرد. حال باید دید که این طرح تا چه حد می تواند مطابق ادعاها باشد. درواقع حتی ممکن است زودتر از حد تصور، شاهد بازگشت این برند باسابقه به جمع مدعیان باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید