پنج شنبه, 01 اسفند 1398 - 09:18

ارزهای دیجیتال با تکنولوژی بلاک چین به یکی از جذاب ترین بخش های اقتصاد تبدیل شده است. در این بین بسیاری از افراد با چهره های اصلی این صنعت آشنایی نداشته و این امر باعث شده است تا در این مقاله به معرفی آنها بپردازیم.

1-ساتوشی ناکاموتو

10 شخصیت اصلی دنیای ارزهای دیجیتال

خالق بیت کوین فردی است که به علت زندگی مخفیانه خود معماهای زیادی را در ذهن افراد ایجاد کرده است. درواقع بسیاری بر این باور هستند که او یک شخصیت خیالی بوده و در پشت ماجرا یک تیم حرفه ای قرار دارد که نمی خواهند نام آنها افشا شود. به هر ترتیب تاکنون وی در هیچ رسانه ای دیده نشده و برخی نیز بر این باور هستند که وی به خاطر مسائل امنیتی و حفظ جان خود این رویکرد را در پیش گرفته است. تنها اطلاعاتی که از وی در دست می باشد این است که وی فردی ژاپنی بوده و میانسال محسوب می شود. در این بین از نام هایی نظیر کریگ رایت کارآفرین استرالیایی نیز نام برده می شود که خود را به عنوان موسس این تکنولوژی معرفی کرده است، با این حال مدرکی قابل قبول از این ادعای وی وجود نداشته و این امر باعث شده است تا همچنان موسس آن در هاله ای از ابهام قرار داشته باشد.

مطلب مرتبط: انواع ارز دیجیتال و کاربردهای ارز دیجیتالی

2-ویتالیک بوترین

ایریوم را باید پس از بیت کوین پرطرفدارترین رمزارز جهان به حساب آورد. موسس آن یک جوان 26 ساله بوده که از سنین کودکی استعداد بی نظیری در زمینه تکنولوژی داشته است. بنا بر اطلاعات منتشرشده وی در سن هفت سالگی موفق شده بود تا نخستین بازی رایانه ای خود را بسازد. وی در سال 2013 با تحلیل درست از ضعف-های موجود در بیت کوین موفق شد تا یک رمزارز کاملا امن و کاربردی را طراحی کند، با این حال به عقیده بسیاری از تحلیلگران به علت این امر که بیت کوین قدیمی ترین مورد شناخته می شود، این رمزارز که در سال 2015 ارائه شده است، نیاز به تبلیغات بیشتری دارد، با این حال ذکر این نکته ضروری است که وی نخستین فردی بود که امکان تولید بیت کوین برای همگان را ایجاد کرد.

3-پاول دوروف

موسس تلگرام که قبل از این طرح جهانی خود شبکه اجتماعی VK را طراحی کرده بود، یکی دیگر از چهره های اصلی محسوب شده و این امر در حالی است که او تا سال 2018 هیچ گونه فعالیتی را در این عرصه انجام نداده بود، با این حال در مدت یک سال ارز مجازی GRAM و پلتفرم بلاک چین TON را عرضه کرد که با موفقیت بسیار بالایی تا به امروز همراه بوده است.

4-چانگپن ژاو

موسس بزرگ ترین صرافی ارزهای مجازی، خود دلیلی کافی برای قرار گرفتن در فهرست ما خواهد بود. آقای ژاو یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان محتوا در زمینه رمزارز ها نیز محسوب شده و همین امر باعث شده است تا در شبکه اجتماعی توییتر بسیار محبوب باشد.

5-برایان آرمسترانگ

یکی دیگر از صرافی های مطرح جهان متعلق به این برنامه نویس آمریکایی با نام Coinbase است. وی از دوران نوجوانی در زمینه برنامه نویسی فعالیت کرده و در زمینه علم کامپیوتر و اقتصاد دارای مدرک دانشگاهی است. همین امر نیز باعث شد تا وی بتواند در شرکت های مختلف فعالیت کند. در نهایت وی در سال 2012 موفق شد تا با پیدا کردن یک سرمایه گذار، صرافی خود را ایجاد کند که هر فردی قادر است در کمترین زمان با کارت بانکی خود هرگونه ارز دیجیتالی را خریداری کند. نکته جالب آن است که در سال 2017 نسخه موبایل این برنامه، عنوان سال در کشور آمریکا را به خاطر میزان دانلود خود به دست آورد.

6-بردن چز

آقای چز که یک برنامه نویس باتجربه محسوب می شود، سیستمی را طراحی کرده است که براساس آن ارزش هر رمزارز تعیین می شود. در سیستم وی همچنین می توان اطلاعاتی نظیر درصد تغییر قیمت، حجم مبادلات و... را به دست آورد. برای دسترسی به آن تنها کافی است تا عبارت Coinmarketcap را سرچ کنید. نکته جالب این است که مقصر اصلی کاهش ارزش ارزهای مجازی در ژانویه 2018، او بوده است که بدون اطلاع قبلی اقدام به حذف برخی از اطلاعات صرافی ها کرد.

7-چارلی لی

وی در ابتدا در شرکت گوگل فعالیت می کرد، با این حال پس از ظهور بیت کوین وی به سمت این حوزه علاقه مند شد و یک رمزارز به نام لاین کوین را عرضه کرد.

8-الکس راینهارت

کارآفرین و سرمایه گذار آلمانی یکی از کارآفرین های شکست خورده ای محسوب می-شود که به لطف فعالیت در زمینه ارزهای مجازی موفق شد تا خود را از وضعیت ورشکستگی نجات دهد. وی مالک یکی دیگر از رمزارزهای موجود در بازار به نام پلاتی کوین است.

9-دیوید ای.مارکوس

مدیر سابق پی پال که در حال حاضر سکان هدایت لیبرا (رمزارز فیس بوک) را برعهده دارد، از سال 2014 در فیس بوک مشغول به فعالیت بوده است. وی به لطف مطالعه خود در زمینه ارزهای دیجیتال موفق شد تا پروژه ارز دیجیتال فیس بوک را انجام دهد، با این حال هنوز این پروژه به مرحله اجرا درنیامده و باید برای میزان موفقیت آمیز بودن آن چند ماهی را صبر کرد.

مطلب مرتبط: روزی اینترنت ارز دیجیتال مخصوص به خود خواهد داشت

10-راجر ور

موسس بیت کوین را باید مهم ترین فرد حال حاضر در عرصه رمزهای دیجیتال به حساب آورد. وی پس از باخبر شدن از وجود بیت کوین سرمایه گذاری عظیمی را بر روی آن انجام داد و موفق شد تا شناخته شده ترین رمزارز جهان را ایجاد کند. وی در زمینه تبلیغات نیز بسیار موفق ظاهر شده و این امر دلیل دیگری بر موفقیت افسانه ای او محسوب می شود. نکته جالب این است که آقای راجر ور یک آمریکایی مقیم ژاپن بوده که در دوران جوانی به علت فروش مواد مخدر، یک دوره 10 ساله زندان را سپری کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید