شنبه, 20 ارديبهشت 1399 - 09:46

اگرچه ویروس کرونا باعث شده تا توجهات به کنفرانس های ویدئویی افزایشی چشمگیر پیدا کند، با این حال یک مشکل بزرگ در این رابطه وجود دارد. درواقع افراد باید در خانه خود به یک پوشش مناسب دست پیدا کرده و همواره ممکن است که یک اتفاق از پیش تعیین نشده ای رخ دهد. برای مثال فرض کنید که در حین یک کنفرانس، فردی از اعضای خانواده به یک باره وارد اتاق شود بدون شک این اتفاق می تواند برای هر فردی یک تجربه بد محسوب شود. به همین خاطر برند HTC که روزهای فاجعه باری را در صنعت تولید گوشی هوشمند سپری می کند، اعلام کرده است که به یک تکنولوژی جدید در این زمینه دست پیدا کرده و با استفاده از واقعیت مجازی، می توانند یک کنفرانس را شبیه سازی کنند. برای دسترسی به این قابلیت، داشتن هدست HTC Vive الزامی بوده و با دستگاه های مشابه نمی توان اقدامی را انجام داد. ظرفیت این اتاق های مجازی تا 30 نفر خواهد بود. در این رابطه هر فرد می تواند با ارسال تصور خود، تمامی تغییرات لازم را در ظاهر و پوشش ایجاد کرده و یک شخصیت را برای خود ایجاد کند. حرکت صورت و بدن مورد شبیه‎سازی شده کاملا وابسته به اقدامات کاربر خواهد بود.

HTC خلاقانه ترین تکنولوژی کنفرانس ویدئویی

برای مثال اگر شما گردن خود را تکان دهید، شخصیت ایجادشده نیز این اقدام را تکرار خواهد کرد. در نهایت امکان اشتراک‎گذاری انواع فایل ها در کنار ذخیره جلسه نیز وجود دارد. با استفاده از این ابزار، شما دیگر هیچ نگرانی ای بابت ناامن بودن محیط و از دست رفتن اطلاعات نداشته و این تکنولوژی امنیت کنفرانس تصویری را در بالاترین جایگاه ممکن قرار می دهد.

نکته جالب دیگر این برنامه، ساعت دیجیتال آن است. درواقع ایجاد هماهنگی خصوصا هنگامی که اعضا از کشورهای مختلف باشند، بسیار سخت خواهد بود که این برنامه تبدیل ساعت را برای کاربران به سادگی انجام داده و باعث می شود تا امکان این اقدام کاملا مهیا باشد.

مطلب مرتبط: HTC نخستین برند حوزه گوشی های هوشمند با قابلیت استخراج ارز دیجیتال

برای مثال اگر شما ساعت شروع کنفرانس را 9 شب به وقت محلی خود تعیین کرده باشید، سایر اعضا با توجه به ساعت منطقه خود، نسبت به زمان شروع کنفرانس آگاه خواهند شد. حال باید دید که این تکنولوژی بسیار جذاب، تا چه حد مورد استقبال قرار می گیرد و واکنش برندهای رقیب چه خواهد بود. درواقع حتی کاربران عادی نیز برای تماس تصویری می‎توانند از این قابلیت استفاده کنند. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که با توجه به از دست رفتن بازار تولید گوشی های هوشمند، ممکن است HTC به صورت کامل حوزه کاری خود را تغییر داده و دیگر وارد این عرصه نشود. درواقع موفقیت های این شرکت در حوزه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، این فرضیه را قوی تر کرده است. به همین خاطر شرایط فعلی در بازار تولید گوشی هوشمند، احتمالا یک تصمیم ارادی محسوب شده و ارتباطی به ضعف مدیریتی ندارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید