جمعه, ۷ مهر(۷) ۱۴۰۲ / Fri, 29 Sep(9) 2023 /
           
فرصت امروز

شرایط اقتصادی در بسیاری از کشورها خصوصا بعد از پاندمی کرونا به سمتی در حرکت است که افراد با حقوق کارمندی و فعالیت در یک شرکت نمی توانند هزینه های خود را مدیریت کرده و پس اندازی داشته باشند. این امر در حالی است که هر فردی باید قادر به ایجاد بودجه، برای پس انداز و سرمایه گذاری باشد تا هر ساله بتواند وضعیت زندگی خود را بهبود بخشد. تحت این شرایط سوال مهم این است که چگونه می توان به درآمد بالاتری دست پیدا کرد؟ در این زمینه اکثر افرد اقدام به تغییر شغل می کنند. با این حال درآمد در هر حوزه ای، یک نرخ معمول دارد و این اقدام عملا نمی تواند منجر به تغییرات جدی شود. در این راستا ممکن است شما شغلی را پیدا کنید که درآمد بالاتری را به همراه دارد، با این حال به مراتب دورتر از خانه شما است و این امر به معنای افزایش هزینه های رفت و آمد خواهد بود. در این راستا به بررسی اقداماتی خواهیم پرداخت که بدون نیاز به تغییر شغل اصلی، می توانید درآمد بالاتری را داشته باشید. 

بهترین راهکارها برای کسب درآمد بیشتر در کنار شغل اصلی

1-با تاکسی های اینترنتی همکاری داشته باشید 

با در اختیار داشتن ماشین و یا حتی موتور، می توان با تاکسی های اینترنتی همکاری داشت. در این زمینه مطرح ترین آنها، اوبر است. از نظر میزان درآمد، نکته جالب این است که بسیاری از افراد، فعالیت در تاکسی های اینترنتی را به عنوان شغل ثابت خود انجام می دهند. به همین خاطر نیز می توانید نسبت به سودآور بودن این اقدام، اطمینان داشته باشید. نکته جالب دیگر این است که شما وابسته به زمان و مکان خاصی محدود نبوده و این امر خصوصا برای افرادی که شغل دیگری هم دارند، یک مزیت بزرگ خواهد بود. در این رابطه حتی با استفاده از موتورسیکلت می توانید به عنوان پیک نیز فعالیت داشته باشید. در این زمینه جدیدا برای دوچرخه سوارها نیز طرح های جالبی مدنظر قرار گرفته است تا از این وسیله که آلودگی به همراه ندارد، بیشترین استفاده شود. درواقع شما حتی با در اختیار داشتن دوچرخه نیز می توانید درآمد داشته باشید. ثبت نام در تاکسی های اینترنتی اقدامی ساده بوده و معولا کمتر از دو روز قابل انجام است.

مطلب مرتبط: کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه اولیه

2-دورکاری و آزادکاری را فراموش نکنید 

 دورکاری و آزادکاری تقریبا شبیه به هم هستند. با این حال تفاوت آنها این است که در دورکاری شما متعهد به یک برند خواهید بود و در اکثر مواقع استخدام رسمی صورت می گیرد. با این حال در آزادکاری شما به صورت پروژه ای فعالیت می کنید. نکته مهم در رابطه با این دو اقدام، عدم وجود ساعت کاری مشخص است. درواقع شما می توانید حتی پس از ساعت کار اصلی خود، این فعالیت ها را شروع نمایید. با این حال میزان کسب درآمد در این زمینه کاملا به سطح توانایی های شما وابسته است. برای مثال اگر در زمینه طراحی سایت، ویرایش عکس و فیلم و به صورت کلی مهارت های مهم، توانایی لازم را داشته باشید. بدون شک درآمد بالایی را می توانید به دست آورید. با این حال برای اقدامات ساده تری نظیر تایپ، طبیعی است که سطح درآمد پایین تر باشد. به صورت کلی کارهای مرتبط با اینترنت نظیر ترجمه، طراحی سایت، سئو و ادمینی شبکه های اجتماعی، گزینه های بسیار خوبی محسوب می شوند. در صورت تمایل شما می توانید چند اقدام را به صورت دورکاری و یا آزادکاری انجام دهید تا درآمد بالاتری را داشته باشید. برای مثال در کنار ترجمه، تایپ نیز انجام دهید. 

3-در سایت Airbnb فعالیت نمایید 

بزرگترین برند حال حاضر جهان در زمینه کرایه اقامتگاه، سایت Airbnb است. بدون شک اگر شما در خانه خود حتی یک اتاق خوابی داشته باشید، می توانید از آن برای کسب درآمد استفاده نمایید. با این حال ممکن است تمایلی به حضور افراد غریبه در محل زندگی خود نداشته باشید. این نکته را فراموش نکنید که در صورت عدم رفتار مناسب، امتیاز شما در این سایت بسیار پایین می آید و طبیعی است که مشتری جدید برای اقامتگاه خود نداشته باشید. در این زمینه فراموش نکنید که Airbnb بستری بسیار امن بوده و در صورت بروز مشکل، به راحتی می توانید پیگیری های لازم را داشته باشید. به همین خاطر ابدا نباید نگرانی ای را داشته باشید. 

4-آموزش دهید 

بسیاری از سایت ها وجود دارند که در آن می توانید دوره های آموزشی ایجاد کرده و با به دست آوردن دانشجو، کسب درآمد داشته باشید. در این رابطه حتی فعالیت در یوتیوب نیز باعث می شود تا در سود تبلیغات سهیم شوید که در این زمینه به هر میزان که جذابیت کار بالاتری داشته باشید مخاطبان شما نیز افزایش پیدا کند، طبیعی است که درآمد بالاتری را هم داشته باشید. به همین خاطر از آموزش مهارت های خود نیز می توانید درآمد کسب نمایید. با این حال یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه نمایید این است که امروزه یک شغل نوظهور به نام ولاگری به وجود آمده که افراد در آن با تولید محتوای حرفه ای، کسب درآمد بالایی را دارند. با نگاهی به آمارها در این زمینه متوجه رقم های بسیار بالایی خواهید شد که ضرورت فعالیت در این بخش را افزایش می دهد. برای مثال امروزه بسیاری از افراد با نقد و بررسی فیلم، تکنولوژی های مختلف، آنباکس محصولات، ری اکت به موزیک های مختلف، تست کردن رستوران ها و کافه ها و حتی سفر کردن اقدام به کسب درآمد می کنند. در این زمینه شما می توانید حتی به صورت مستقیم اسپانسر پیدا کرده و از برندهای مختلف، هزینه تبلیغات بگیرید. در این رابطه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که کسب شهرت اولیه، سخت ترین مرحله بوده و توصیه می شود که حداقل یک اقدام خلاقانه و غیرتکراری را در دستور کار خود قرار دهید تا به خوبی تفاوت شما با دیگران درک شود و سریع تر بتوانید رشد نمایید. با این حال به صورت یک استاندارد جهانی، شما به زمانی در حدود شش ماه نیاز دارید تا به کسب درآمد اولیه دست پیدا کنید. 

مطلب مرتبط: کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه اولیه

5-از سایت JustAnswer غافل نشوید 

در این سایت افراد مختلف از متخصصان سوالات خود را می پرسند و این موضوع برای فرد متخصص، درآمد به همراه دارد. در این زمینه اگر دانش کافی در یک حوزه را دارید و از زمان کافی برای پاسخ دادن به سوالات مختلف برخوردار هستید، JustAnswer یک گزینه بسیار خوب خواهد بود. برطبق آمارهای منتشرشده از سوی این سایت افراد مختصص بین 2000 تا 7000 دلار در ماه درآمد دارند که رقم قابل توجهی است. درواقع از این سایت شما می توانید برای کسب درآمد از دانشی که در اختیار دارید، استفاده نمایید. یک نکته مهم در این بخش، ضرورت تقویت مهارت ها است. درواقع در دنیای امروز، تنوع در مهارت ها صرفا یک مزیت نبوده و این امر که در یک مهارت عمیق شوید و به سطح بالا دست پیدا کنید، به مراتب بهتر خواهد بود. در این زمینه اگر به کامل نبودن مهارت خود شک دارید، می توانید با یک دوره آنلاین، اشتباهات موجود را برطرف کرده و آمادگی بهتری را به دست آورید و خوشبختانه امروزه شیوه های یادگیری به قدری متنوع شده است که در این زمینه با مشکلی مواجه نخواهید بود. 

6-آموزش موسیقی داشته باشید 

در بین تمامی مهارت های رایج، موسیقی پرطرفدارترین محسوب می شود. به همین خاطر نیز یک بخش جداگانه به آن اختصاص پیدا کرده است. درواقع اگر شما در نواختن یک ساز مهارت دارید، می توانید آن را به صورت یک دوره آموزشی درآورده و یا به صورت آنلاین از طریق بسترهایی نظیر سایت Zoom اقدام به کسب هنرجو نموده و درآمد داشته باشید. در این زمینه شما می توانید با برندهای فعال همکاری داشته و یا به صورت آزاد، اقدام به آموزش نمایید. 

7-یک دوره آنلاین ایجاد نمایید 

اگرچه شما می توانید به صورت حضوری نیز آموزش داشته باشید، با این حال آموزش آنلاین با توجه به این امر که محدودیت زمانی و مکانی ندارد، برای شما با درآمد بالاتری همراه خواهد بود و امکان فعالیت در یک شغل دیگر را هم مهیا می سازد. در این زمینه شما حتی می توانید موارد را ضبط کرده و تا سال ها، از فروش آن کسب درآمد داشته باشید. با این حال بهتر است که چندین نمونه دوره آموزشی را مورد بررسی قرار دهید تا با سبک های مختلف ارائه مطالب آشنا شده و بهترین عملکرد ممکن را داشته باشید. 

مطلب مرتبط: 11 راه برای کسب در آمد حتی در هنگام خواب

در آخر فراموش نکنید که شما می توانید به صورت همزمان تمامی موارد معرفی شده را مورد توجه خود قرار دهید و به مرحله ای برسید که درآمدهای به مراتب بالاتری از شغل اصلی خود به دست آورید. تحت این شرایط حتی می توان موارد معرفی شده را به عنوان شغل اصلی در نظر گرفت. 

منبع : tweakyourbiz
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/X2sykLPj
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنویددستگاه ذخیره شماره موبایلتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید هاستخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتعمیرات لپ تاپرزرو هتلخرید و فروش خودروتماشای فیلمرژیم لاغری سریع با پزشک متخصص تغذیهخدمات احراز هویت تلماتودانلود کتاب صوتینمایندگی ایسوسخرید از چینپرس لاین ساخت پرسشنامهلوازم یدکی تویوتاخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختفروش اقساطی خودرومینی دی وی پرودرب ریلی کشوییدارالترجمه رسمی در تهرانچک صیادیحمل بار هواییماشین ظرفشویی بوشوکیل دادگستریخرید آجیلسنگ نمادانلود سریال خائن کشینهال انگورخرید زانوبند زاپیامکسSMM Panelطراحی سایت پوشاکمجله آرایشی و زیبایی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه