پنجشنبه, ۱۱ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Thu, 2 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

یکی از سوالاتی که ذهن هر مدیری را به خود درگیر خواهد کرد، انتخاب بهترین ابزار از بین گزینه ‎های موجود در بازار است. در این راستا اگرچه در بیشتر شرکت ‎ها شاهد استفاده از رایانه ‎های ثابت هستیم، با این حال آیا این امر به معنای برتری داشتن نسبت به لپ ‎تاپ ‎ها است؟ بدون شک پاسخ در این زمینه منفی بوده و قصد داریم تا دلایل این موضوع را بررسی کنیم.

1-سهولت کار بیشتری را برای کارمندان به همراه دارد

لپ ‏تاپ یا رایانه کدام برای کارمندان مناسب است

یک لپ تاپ فضای به مراتب کمتری را اشغال می ‎کند و حمل و نقل آنها نیز بسیار ساده است. این امر به معنای آن خواهد بود که افراد می ‎توانند به راحتی در فضاهای دیگر شرکت قرار گیرند. برای مثال ممکن است برای یک پروژه، نیاز به همکاری چند بخش مختلف از شرکت وجود داشته باشد. تحت این شرایط طبیعی است که افراد نیاز به حضور در دفتر یکدیگر داشته باشند. بدون شک وجود لپ تاپ، این امکان را مهیا خواهد ساخت. در کنار این موضوع نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که یکی از مهمترین دلایل عدم تمایل افراد به دورکاری، نداشتن ابزار لازم است. در این رابطه جا به جایی مداوم اطلاعات نیز اقدامی پرریسک محسوب می‎ شود. به همین خاطر وجود یک لپ تاپ، به معنای آن خواهد بود که افراد می ‎توانند این ابزار را با خود به خانه و یا حتی تعطیلات برده و وظایف خود را ادامه دهند. تحت این شرایط شاهد فشار کاری به مراتب کمتری نیز خواهیم بود. درواقع یکی از موارد رایج این است که کارمندها در روزهای قبل از تعطیلات طولانی مدت، با حجم کاری بسیار زیادی مواجه می‎ شوند. این امر در حالی است که با وجود لپ تاپ، افراد می ‎توانند وظایف خود را در هر فضایی انجام دهند.

2-خرابی کمتری را به همراه دارد

اگرچه ممکن است این موضوع منتقدهایی نیز داشته باشد، با این حال آمارهای جهانی حاکی از آن است که متوسط عمر یک لپ تاپ، به مراتب بیشتر از رایانه است. در این راستا کار کردن با این دستگاه‎ ها نیز ساده‎ تر بوده و در صورت بروز مشکل، افراد می ‎توانند سریعا آن را به نمایندگی تحویل دهند. در کنار این موضوع زمان روشن و خاموش کردن این دستگاه ‎ها نیز به مراتب کمتر است. همچنین تمیز کردن آنها نیز بسیار ساده و سریع خواهد بود. این امر در حالی است که یک رایانه، از انواع سیم ‎ها و بخش‎ های مختلف تشکیل شده است که دسترسی به آنها ساده نخواهد بود.

مطلب مرتبط: ابزارهای اساسی برای دورکاری در دوران کرونا

3-فضای کاری بیشتری را در اختیار کارمندان قرار خواهد داد

یک رایانه، تقریبا تمام فضای میز کاری را اشغال خواهد کرد. این امر در حالی است که شما می ‎توانید لپ تاپ را جمع کرده و در فضایی دیگر قرار دهید. این امر به معنای آن است که برای اقدامات مختلف، شما به تمام فضای موجود، دسترسی خواهید داشت. نکته دیگری که شاید در ظهر چمدان اهمیت نداشته باشد این است که وجود لپ تاپ، جذابیت بالاتری را به شرکت شما خواهد بخشید. درواقع یکی از جنبه‎ های زیبایی یک دفتر کار، هماهنگی بین بخش ‎های مختلف است. در این راستا اگر از یک برند و مدل خاص استفاده کنید، می ‎توانید در هزینه ‎های خود نیز صرفه‎ جویی نمایید. درواقع هر برندی، برای خریدهای بالا، تخفیف‎ های ویژه‎ ای را در نظر خواهد گرفت. همچنین این نکته را فراموش نکنید که شما باید به تفاوت نیازها در رده‎ های مختلف نیز توجه داشته باشید. برای مثال در حالی که یک لپ تاپ ساده ممکن است برای کارمندان معمولی شرکت مناسب باشد، ممکن است نیاز مدیر سایت و یا افراد فعال در بخش ‎های دیگر را تامین نکند. به همین خاطر توصیه می ‎شود که قبل از هرگونه خریدی، با کارمندان خود یک جلسه داشته باشید.

در نهایت تنها نکته منفی ‎ای که می ‎توان برای لپ تاپ ‎ها ذکر کرد این است که معمولا قیمت بالاتری دارند. در این راستا با توجه به این امر که شما اجازه بردن این سیستم ‎ها را به خانه کارمندان می ‎دهید، می ‎توانید بخشی از هزینه آن را با کارمندان خود شریک شوید. همچنین با کاهش برخی از هزینه‎ های غیرضروری، بدون شک بودجه لازم برای این بخش را به دست خواهید آورد. با این حال اگر نگاهی بلندمدت داشته باشید، با توجه به خرابی به مراتب کمتر، نمی ‎توان اختلاف قیمتی چندانی میان این دو گزینه، پیدا کرد.

منبع : mspblueshift
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Gn01lBuz
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه