پنج شنبه, 15 اسفند 1398 - 10:38

لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین و در عین حال کم‎جمعیت ترین کشورهای جهان محسوب می شود که در همسایگی فرانسه، آلمان و بلژیک قرار دارد. برطبق آمارهای منتشرشده بیش از نیمی از گازهای گلخانه ای کشور، در اثر دود ناشی از خودروهای شخصی است. در همین راستا دولت لوکزامبورگ اعلام کرده است که تمامی وسایل نقلیه عمومی درون شهری نظیر اتوبوس، تراموا و مترو از هفته بعد به صورت رایگان خدمت‎رسانی خواهند کرد، با این اقدام پیش‎بینی می شود که ترافیک و آلودگی هوا نیز کاهشی چشمگیر را پیدا کرده و حمایتی از اقشار کم‎درآمد نیز انجام شده باشد.

لوکزامبورگ نخستین کشور ارائه دهنده حمل و نقل رایگان

در این رابطه فرانسوا باوش وزیر حمل و نقل این کشور اعلام کرده است که با توجه به بروز بحران های زیست محیطی و اقدامات انجام شده از سوی بسیاری از برندهای جهانی، کشورها نیز باید در حد توان خود اقداماتی را در دستور کار خود قرار داده و سهم خود برای آینده بهتر را ایفا کنند. همچنین این امر باعث می شود تا رضایت مردم از خدمات دولت نیز افزایش پیدا کرده و اقشار کم‎درآمد، رفاه بالاتری را تجربه کنند. با توجه به این امر که در حال حاضر بیش از 70درصد مردم این کشور از خودرو شخصی به عنوان وسیله حمل و نقل روزانه خود استفاده می کنند، باید دید که طرح جدید چه تاثیری را در کاهش این آمار خواهد داشت.

پیش‎بینی ها حاکی از آن است که در صورت نتیجه‎بخش بودن این طرح، دولت لوکزامبورگ در گام بعد به دنبال جایگزین کردن خودروها با نمونه های برقی و امضای قرارداد با برندهایی نظیر تسلا خواهد بود. در نهایت این اقدام جدید و جسورانه می تواند الگویی برای سایر کشورهای جهان باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید