پنجشنبه, ۴ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Thu, 25 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

نکات مدیریتی که از تیم های ورزشی می توان آموخت

3 سال پیش ( 1399/5/8 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : تنر سیمکینز   پدیدآورنده : مدیریت  

به عقیده من تیم‎ های ورزشی شباهت بسیاری را به یک شرکت دارند با این حال بسیاری از اقدامات مثبت در این تیم ‎ها وجود دارد که توسط مدیران مورد استفاده قرار نمی ‎گیرد. همین امر نیز باعث شده است تا هر ساله شاهد از بین رفتن برندهای زیادی از سراسر جهان باشیم. به همین خاطر هم‏ اکنون زمان مناسبی برای صحبت در رابطه با این موضوع است. در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

1-نیاز تیم به یک مربی و یک کاپیتان

نکات مدیریتی تیم ورزشی

اگر بخواهیم در رابطه با تفاوت یک مدیر با مربی صحبت کنیم، شاید بهترین عنوان این باشد که یک مربی صرفا تعیین ‎کننده وظایف و ناظر کلی محسوب می ‎شود. با این حال مربی خود را کاملا به تیم نزدیک کرده و تلاش می ‎کند تا از مدیریت کلی تیم خود فاصله بگیرد. همچنین این افراد موفقیت یا شکست تیم را کاملا به تصمیمات خود وابسته دانسته و همواره خود را مقصر اصلی معرفی می ‎کنند. این امر باعث می ‎شود تا تمامی افراد بتوانند به بهترین شکل پیشرفت کرده و به کار خود ادامه دهند. درواقع تصور یک تیم بدون مربی، کاملا سخت خواهد بود .

مطلب مرتبط: بررسی نکات مدیریتی ورزش فوتبال

این امر در حالی است که در شرکت به علت مشخص بودن چارچوب ‎ها، این تصور وجود دارد که بدون وجود مدیریت نیز تیم می‎ تواند به اقدامات خود ادامه دهد. در کنار این موضوع مسئله اصلی عدم انتخاب کاپیتان است. این افراد مورد اعتماد کل تیم قرار داشته و رابط کارمندان با مدیران شرکت هستند. همچنین این افراد امکان نظارت بیشتر و حل سریع مشکلات را به وجود می‎آورند. به همین خاطر ضروری است که باتجربه ‎ترین فرد تیم خود را به عنوان نماینده انتخاب کرده و برخی از اقدامات را به وی محول نمایید. این امر کمک می ‎کند که حجم کارهای شما نیز بیش از حد زیاد نشده و بتوانید بر روی اقدامات اصلی، متمرکز بمانید.

2-تفاوت مهارت ‎ها

این امر یک واقعیت است که تیم شرکت از افراد مختلفی تشکیل شده و هیچ فردی درست به مانند دیگران نیست. اگر معیارهای ثابتی وجود داشته باشد، بدون شک همه چیز با مشکل مواجه خواهد شد. برای مثال شما نمی‎ توانید انتظار داشته باشید که تمامی افراد سرعت تایپ یکی از کارمندان شرکت را داشته باشند. درواقع مهارت ‎ها و توانایی ‎های افراد مختلف بوده و در بسیاری از شرایط، دلیلی برای یکسان بودن وجود ندارد. در این رابطه به یک تیم فوتبال نگاهی بیندازید، بدون شک موفق ‎تری ‎ها آنهایی هستند که از تنوع خوبی برخوردارند.

برای مثال قدرت دریبل، سرعت بالا، فیزیک مناسب همگی از جمله ویژگی ‎های مختلف محسوب می ‎شود. این امر در حالی است که یک دروازه ‎بان، ابدا نیازی به هیچ یک از این مهارت ‎ها ندارد. به همین خاطر شما باید بدانید که نیاز اصلی هر بخش چه چیزهایی بوده و از مقایسه افراد تیم خود با یکدیگر، خودداری کنید. بدون شک با این استراتژی، تمرکز شما بر روی بهبود افراد براساس نیاز شغلی آنها قرار خواهد گرفت. در این رابطه فراموش نکنید که یک مربی، باید صبر خوبی داشته باشد. درواقع این امر طبیعی است که اشتباهاتی از سوی تیم شرکت رخ دهد. درواقع همه افراد اشتباه می‎ کنند و این مسئله حتی از سوی باتجربه‎ ترین مدیران نیز رخ می‎ دهد. به همین خاطر لازم است تا در شرایط سخت نیز به آنها روحیه داده و انگیزه از دست رفته را بازگردانید. با این اقدام شما به قلب کارمندان خود نفوذ کرده و شما به مهمترین دلیل برای حضور افراد در شرکت تبدیل خواهید شد. این امر در حالی است که در حال حاضر، صرفا حقوق ماهیانه برای اکثر کارمندان جهان، مطرح است.

3-توجه به مراحل بسیار مهم است

مربی تیم‏ های ورزشی همواره به صورت مرحله ‎ای اقدام می‎ کنند. فرض کنید که فصلی جدید کلید خورده است بدون شک مربی از همان روز اول سطح ایده آل تمرین‏ ها را به اجرا درنخواهد آورد. همچنین در برابر بازیکن‏ های جوان تلاش‏ می ‎شود که به صورتی از آنها استفاده کنند که پیشرفت مرحله‎ ای آنها مشهود باشد و فشار بیش از حدی به آنها وارد نشود. در یک شرکت نیز ضروری است که تیم خود را برای ایده آل ‎ها آماده نمایید. درواقع یک فشار بدون مقدمه و آمادگی، بدون شک بدترین نتایج را به همراه خواهد داشت. همچنین ضروری است تا هر موفقیتی را جشن بگیرید. درواقع تیم ‎های ورزشی پس از کسب هر جام، جشنی را برگزار می‎ کنند. شما نیز با این اقدام باید خستگی را از تن تیم خود خارج کنید. در کنار این موضوع به پیشرفت مداوم نیز توجه داشته باشید. درواقع این امر بسیار مهم است که افراد تیم شما، هر ساله در سطحی بالاتر قرار گیرند. در غیر این صورت نمی ‎توانید خود را مدیری شایسته بدانید.

4-ایحاد یک ذهنیت برنده

به حلقه ‎ای که در ابتدای بازی توسط افراد تیم زده می ‎شود دقت کنید. آنها با جملاتی انگیزشی و مرور برنامه ‎های مربی خود، تلاش می ‎کنند تا با روحیه ‎ای بسیار بالا کار خود را آغاز کنند. این امر باعث می ‎شود تا همدلی میان بازیکنان زیاد باشد. با این حال آیا در محیط‎ های اداری شاهد چنین رفتارهایی هستیم؟ درواقع منظور ما این نیست که تیم شرکت هر روز یک حلقه اتحاد را ایجاد کند. با این حال ضروری است تا برنامه‎ ای برای افزایش ارتباط آنها داشته باشید. با این اقدام شاهد معجزه ‎ای در کار تیمی آنها خواهید بود.

مطلب مرتبط: نکات مدیریتی فیلم استیو جابز

5-توجه به جزییات

یک مربی تا پایان زمان دیدار، در کنار زمین حضور داشته و اقدام به مدیریت تیم خود می کند. این امر باعث می‎ شود که در صورت نیاز بتواند سریعا استراتژی خود را تغییر داده و یا تعویض ‎هایی را انجام دهد. این امر در حالی است که مدیران کاملا عکس قضیه عمل کرده و پس از تعیین وظایف، تیم خود را رها می ‎کنند. درواقع آنها تنها زمانی به سراغ کارمندان خود می ‎روند که مشکلی وجود داشته باشد. با این حال تیم شرکت، به حضور مداوم شما نیاز دارد. به همین خاطر خود را به عنوان عضوی از تیم شرکت در نظر گرفته و حضوری موثر را داشته باشید. این امر باعث خواهد شد تا با مشکلات و شکست ‎های به مراتب کمتری مواجه شوید.

واقعیت این است که مدیریت ابدا به عنوان شغلی پشت میز نشین محسوب نشده و نباید خود را محدود به اقداماتی مشخص نمایید. امید است که مدیران حال حاضر، به سمت مربی بودن تمایل بیشتری را پیدا کنند.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/jU0Cu4Pi
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه