یکشنبه, ۲ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۳ / Sun, 21 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز

بررسی نکات مدیریتی ورزش فوتبال

4 سال پیش ( 1398/6/1 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : تام چارلمرس  

در یک پادکست، با موضوع بسیار جالبی برخورد کردم. گوینده عنوان کرده بود که از هر چیزی می توان درس های مهمی را برای کسب و کار آموخت. از میان تمامی مثال های وی، ورزش فوتبال برای من جذابیت خاصی را به علت علاقه شخصی به این حوزه، دربرداشت. همین امر نیز باعث شد تا در این رابطه تحقیق کرده و از یک مثال ساده، یک مقاله را ایجاد کنم. در ادامه به بررسی پنج یافته خود در رابطه با نکات مدیریتی ورزش فوتبال؛ خواهم پرداخت.

1-تمرکز برای 90 دقیقه بازی

یک بازیکن، باید در تمام دقایق بازی عملکرد خوبی را داشته باشد تا به عنوان ستاره زمینه معرفی شود. درواقع شما نمی توانید تنها 10 دقیقه اول را عالی بازی کرده و در دقایق بعد عملا ناکارآمد ظاهر شوید. همین امر نیز ضرورت مدیریت انرژی و تمرکز را افزایش می دهد. برای مثال نمی توان انتظار داشت که یک مهاجم، تمام مدت بازی را بدود، این امر خستگی بیش از حد را برای وی به همراه داشته و میزان اشتباه او را نیز افزایش خواهد داد. همچنین این امر که تنها بر روی نقش خود تمرکز کنید، راز موفقیت خواهد بود.

نکات مدیریتی ورزش فوتبال

برای مثال دلیلی وجود ندارد که یک مهاجم، در کار دفاع شرکت کند. این امر باعث خواهد شد تا فرصت برای گلزنی و ضدحمله عملا نابود شود. این امر در رابطه با کسب وکارها نیز صادق است. افراد باید به نحوی برنامه ریزی کنند که در طول روز، عملکرد خوب خود را حفظ کرده و تمرین کافی برای حفظ سطح و یا افزایش آن داشته باشند. همچنین این امر که تنها بر روی کار و وظایف خود تمرکز کنید، امکان کار تیمی و درخشش در حوزه خود را فراهم خواهد کرد.

مطلب مرتبط: با ورزش کردن به کارآفرینی موفق تبدیل شوید

2-استراحت و بازبینی سیستم در زمان استراحت بین دو نیمه

90 دقیقه بازی فوتبال به دو 45 دقیقه تقسیم شده و میان آن 15 دقیقه وقت استراحت وجود دارد. این امر فرصت را برای استراحت و بازبینی سیستم و عملکرد افراد فراهم می آورد. اگرچه برخی تصور می کنند که این استراحت به سرد شدن بازیکنان منجر خواهد شد، با این حال واقعیت این است که کیفیت بازی در صورتی که 90 دقیقه پشت سر هم باشد، افت شدید را پیدا کرده و عدم امکان برای صحبت با بازیکنان و تحلیل عملکردها، زیبایی این ورزش را کاهش خواهد داد. در زمینه کاری نیز افراد در برنامه روزانه خود باید یک استراحت بزرگ را تعیین کنند. برای مثال زمان ناهار می تواند گزینه انتخابی شما باشد. اگرچه برخی از افراد توصیه می کنند تا استراحت های کوتاه و متعددی را داشته باشید، با این حال این امر تمرکز شما را به شدت تخریب خواهد کرد. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا برای چند ساعت فعالیت و تلاش کرده و یک استراحت مناسب پس از آن را داشته باشید، با این حال شما از زمان استراحت خود باید بیشترین استفاده را ببرید. به همین خاطر از بازبینی برنامه کاری، عملکرد و اقدامات غافل نشوید. در این رابطه حتی می توان به عملکرد خود امتیازی داده و به دنبال راهکارهای برای بهبود آن باشید. اگرچه می توان برای این امر از فرد دیگری به عنوان مربی خود استفاده کرد، با این حال هیچ فردی بهتر از خودتان، آگاهی کافی را در این رابطه نخواهد داشت. بدون شک با انجام این کار، در مدت زمانی کوتاه، شاهد رشد چشمگیر خود خواهید بود. در نهایت درست به مانند یک بازیکن که در تلاش است تا ضعف های خود را در تمرینات بهبود بخشد، لازم است تا نقاط ضعف خود را یادداشت کرده و در روزهای تعطیل، اقدام به تقویت آن کنید.

3-تنها یک توپ در هر بازی وجود دارد

در فوتبال به مانند هر ورزش دیگری، تنها یک توپ وجود دارد که هدف اصلی هر تیم به دست آوردن آن برای به ثمر رساندن گل و بردن بازی است. درواقع اگر تعداد توپ-ها را افزایش دهید، تمرکز بازیکنان کاملا نابود خواهد شد. حال اگر توپ را به عنوان هدف اصلی تلقی کنیم، شما در این زمان مشخص، تنها باید بر روی یک هدف تمرکز کنید. این امر در حالی است که بسیاری از افراد انجام همزمان چندکار را یک مزیت تلقی می کنند، با این حال در صورتی که بخواهید عملکردی عالی را داشته و کار خود را به بهترین نحوه ممکن انجام دهید، حتی انجام یک کار ساده دیگر نیز غیرممکن خواهد بود. اگرچه برای این موضوع برخی از افراد مثال اقداماتی نظیر رانندگی را می زنند که در حین آن می توان به تماس های خود نیز پاسخ داد و یا یک کتاب صوتی را گوش کرد، با این حال واقعیت این است که این امر تنها در رابطه با رانندگان معمولی بوده و شما هیچ گاه در مسابقات حرفه ای، شاهد انجام چنین اقداماتی نخواهید بود. به همین خاطر برای عملکردی درخشان، تنها بر روی یک هدف تمرکز کنید. در نهایت فراموش نکنید که هیچ گاه نباید ناامید شد. درواقع در بازی فوتبال تیمی که یک نیمه را باخته باشد، حتی تا آخرین دقایق نیز برای برد تلاش خواهد کرد. مثال متعددی را می توان از بازی هایی زد که نتایج آنها کاملا عوض شده است. به همین خاطر در صورتی که رسیدن به هدف مطابق انتظار شما پیش نرفت، نباید دست از تلاش بردارید. فراموش نکنید که با یک تغییر در شیوه کار خود، می توان نتایج را کاملا دگرگون ساخت.

4-کار تیمی همه چیز است

فوتبال یک ورزش فردی نبوده و از 11 بازیکن در هر تیم برخوردار است. علت اصلی این امر که این ورزش را می توان مثال خوبی برای کسب وکارها دانست نیز ناشی از همین تیمی بودن آن است. درواقع هیچ بازی ای بدون کار تیمی مناسب، به موفقیت منجر نخواهد شد. در این رابطه اگرچه حضور بازیکنان بزرگ و توانا مهم است، با این حال در صورتی که هماهنگی لازم در میان آنها وجود نداشته باشد، وجودشان همراه با نتیجه مورد انتظار نخواهد بود. به همین خاطر در شرکت نیز شما باید با تمامی افراد تیم، هماهنگی کافی را داشته و فردی کاملا تیم گرا باشید. این امر باعث خواهد شد تا در صورت حضور در یک شرکت دیگر، همچنان بتوانید عملکرد خوبی را از خود نشان داده و در کمترین زمان ممکن با سایرین هماهنگ شوید. بدون شک محبوب ترین کارمند در نگاه مربیان نیز فردی خواهد بود که بیشترین هماهنگی را با سایرین دارد. درواقع کار تیمی برگ اصلی برنده شدن محسوب می شود. ممکن است شما در مقایسه با سایر برندهای خود، عملا از افراد باتجربه، امکانات، شهرت و سایر عواملی که به عنوان نیازهای موفقیت تلقی می شود، برخوردار نباشید، با این حال با کار تیمی تمامی این ضعف ها قابل رفع خواهد بود. مثال بارز این امر را می توان تیم لسترسیتی دانست که در سال 2016 در سخت ترین لیگ جهان که بیشترین تعداد تیم های مطرح را دارد موفق شد تا با اختلاف چشمگیر، به عنوان قهرمانی لیگ انگلستان دست پیدا کند.

مطلب مرتبط: اگر کارآفرینی پرمشغله هستید، این ورزش ها را فراموش نکنید!

5-سطحی نگری عامل نابودی است

این امر که تنها به دنبال ایجاد یک سیستم برای بازی خود بدون توجه به همه جوانب تاثیرگذار باشید، بدون شک شانس موفقیت شما بسیار پایین خواهد بود. درواقع اگرچه همواره شانس نیز وجود دارد، با این حال هیچ تیمی که خواهان موفقیت است، خود را دلخوش به آن نخواهد کرد. برای مثال یک سیستم کارآمد از اقداماتی نظیر آنالیز شیوه بازی حریف، بررسی وضعیت آمادگی بازیکنان، بررسی وضعیت آب وهوایی محل برگزاری بازی و... به دست می آید. به همین خاطر نیز بهترین مربیان، همواره چندین عامل را در نظر گرفته و تنها به امید یک برنامه وارد مسابقه نمی شوند. این امر در رابطه کسب وکارها نیز صادق بوده و افراد برای تصمیمات خود باید نگاهی همه جانبه داشته باشند. در غیر این صورت بهترین تصمیم و عملکرد ممکن را نخواهند داشت. همچنین لازم است تا همواره بدترین و بهترین حالت ممکن را در نظر گرفته و چند برنامه متفاوت برای شرایط خاص داشته باشید. علت این امر به این خاطر است که همواره این احتمال وجود دارد که همه چیز مطابق انتظار شما جلو نرود.

منبع : businesscollective
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/6GKh7V3C
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکس
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه