پنج شنبه, 22 اسفند 1398 - 10:54

در چند وقت اخیر برندهایی نظیر تسلا، با اعلام این خبر که مدرک تحصیلی دیگر ملاک استخدام آنها نخواهد بود، توجه بسیاری را به سمت خود جلب کردند. در این رابطه مایکروسافت نیز اعلام کرده است که برای مشاغل رده پایین تا متوسط خود، این سیاست را اجرا خواهد کرد. در این رابطه مدیران این شرکت عنوان کرده اند که حذف الزامی بودن مدرک تحصیلی، باعث می شود تا تیم شرکت تنوع بالاتری پیدا کرده و امکان استخدام افراد بااستعدادتری مهیا شود. درواقع صرفا قضاوت براساس مدرک تحصیلی، سیاستی درست نبوده و لازم است تا به عملکرد افراد توجه داشته باشیم.

سیاست استخدامی جدید مایکروسافت

همچنین ان جانسون (مدیر ارشد بخش امنیت سایبری مایکروسافت) اعلام کرده است که در صورت نتیجه‎بخش بودن این اقدام جدید، احتمالا شاهد پیاده‎سازی آن برای رده های بالاتر نیز خواهیم بود. با توجه به این امر که بسیاری از کارآفرینان بسیار موفق حال حاضر جهان، از دانشگاه انصراف داده اند، به همین خاطر نباید تصور کرد افرادی که مدرک تحصیلی بالایی را دارند، حتما بهترین گزینه ها محسوب می شوند. درواقع با مطالعه آزاد نیز می توان حتی به سطح بالاتری نیز دست پیدا کرد. علت این امر به این خاطر است که در دانشگاه، نیاز به مطالعه دروس مختلفی وجود دارد، با این حال در مطالعه آزاد، افراد می توانند دقیقا بر روی یک موضوع خاص متمرکز شوند.

مطلب مرتبط: مایکروسافت اخلاقی ترین شرکت در سال ۲۰۱۹ شناخته شده است

همچنین برای موفقیت یک تیم کاری، مهارت های به مراتب بیشتر از سطح دانش کافی نیاز خواهد بود. پیش‎بینی می شود که با توجه به این رویکرد جدید که مورد استقبال برندهای جهانی قرار گرفته است، شاهد انقلابی در زمینه استخدام افراد در سراسر جهان باشیم.  

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید