شنبه, 10 خرداد 1399 - 10:08

نت فلیکس به عنوان بزرگترین پلتفرم پخش فیلم و سریال به صورت آنلاین در تازه ترین اقدامش فرآیند لغو اشتراک برای کاربران را ساده تر خواهد کرد بنابراین کاربران در صورت عدم استفاده از سرویس برای مدت زمان طولانی یا عدم علاقه به تمدید اشتراک شان امکان لغو سریع آن را خواهند داشت.

تیم فنی نت فلیکس از 18 ماه مه سال جاری بررسی دقیق وضعیت حساب های کاربری را در دستور کار قرار داده است. بر این اساس حساب های کاربری با بیش از دو سال عدم فعالیت به طور کامل حذف خواهند شد. این اقدام در راستای ایجاد فضایی سریع و خلوت تر برای سرورهای نت فلیکس صورت می گیرد. البته کاربران غیرفعال نت فلیکس دامنه بسیار محدودی را شامل می شوند. براساس گزارش رسمی نت فلیکس در ابتدای ماه ژوئن از میان 183 میلیون کاربر خود فقط یک درصد در وضعیت غیرفعال قرار دارند.

نت فلیکس لغو اشتراک کاربران

ادی وو، مسئول بخش نوآوری نت فلیکس ، در تازه ترین پست وبلاگی اش پیرامون استراتژی تازه شرکت اینگونه اظهارنظر کرده است: «از این به بعد کاربران در صورت عدم فعالیت در حساب کاربری شان فقط تا 10 ماه امکان بازگشت به نت فلیکس را خواهند داشت. پس از آن اطلاعات آنها در سرورهای نت فلیکس ذخیره نخواهد شد.» اکنون کاربران برای لغو اشتراک شان باید به صورت دستی اقدام کنند.

مطلب مرتبط: مستند رایگان اقدام جدید نت فلیکس در روزهای اوج ویروس کرونا

فرآیند لغو اشتراک شامل مراجعه به بخش تنظیمات حساب کاربری و انتخاب گزینه لغو اشتراک است. به این ترتیب دیگر حساب کاربری مشترکان در سرورهای نت فلیکس نگهداری نخواهد شد. نوآوری تازه نت فلیکس امکان حذف خودکار اشتراک و حساب کاربری را فراهم می سازد. البته کاربران امکان اتخاب بازه های زمانی مختلف برای حذف حساب شان، تا حداکثر 10 ماه، را دارند. اگر کاربران در طول روزهای منتهی به زمان حذف خودکار اشتراک و حساب کاربری به پیام های درون برنامه ای و ایمیل های نت فلیکس واکنش نشان ندهند، سیستم هوشمند نت فلیکس به طور خودکار حساب شان را مسدود خواهد کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید