چهارشنبه, 04 تیر 1399 - 09:12

اگرچه تقریبا تمامی افراد جهان تصور می کنند که تسلا صرفا در زمینه تولید اتومبیل های خودران فعالیت دارد، با این حال این شرکت از چند سال گذشته بر روی تولید نسل جدید صفحات خورشیدی نیز سرمایه گذاری کرده و به دستاوردهای مهمی دست پیدا کرده است. درواقع یکی از انتقادهای همیشگی که باعث شده است تا بسیاری از افراد تمایلی را به استفاده از پنل های خورشیدی در منازل خود نداشته باشند، ظاهر زشت آنها است که به صورت کامل نمای ساختمان را نابود می کند. در کنار این مسئله، قیمت بالای آنها نیز از دیگر موانع محسوب می شود، با این حال تسلا موفق شده است تا به صورت کامل این دو معضل را برطرف کند. درواقع پنل های این شرکت، کاملا شبیه به سقف خانه ها است. این امر باعث خواهد شد که تشخیص آن تنها از فاصله بسیار نزدیک، امکان‎پذیر باشد.

نسل جدید صفحات خورشیدی جدید تسلا

همچنین در رابطه با قیمت نیز هم‏اکنون این شرکت پایین ترین قیمت را به بازار ارائه کرده است. این امر در حالی است که کیفیت پنل ها در بالاترین سطح ممکن قرار داشته و اخیرا 10درصد نیز افزایش پیدا کرد. این افزایش در حالی رخ داده است که قیمت آنها با کاهش قابل توجهی همراه بوده و از 19500 دلار به 16000 دلار رسیده است.

نکته جالب این است که دو برند والمارت و آمازون، از جمله مطرح ترین مشتریان پنل های خورشیدی تسلا هستند. حال باید دید که ایلان ماسک برای حضور در بازار کشورهای پرجمعیتی نظیر چین و هند، چه برنامه ای خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید