سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 - 12:53

یکی از بزرگترین مشکلات حال حاضر این است که پرستارها به علت ارتباط مستقیم با بیماران کرونایی، با بیشترین میزان احتمال درگیر شدن با این ویروس مواجه هستند. این امر باعث شده است تا نگرانی های بسیاری در بین این قشر پدید بیاید و آمارها نیز در این زمینه نشان می دهد که این نگرانی ابدا بی مورد نبوده و صرفا تجهیزاتی نظیر ماسک، دستکش و لوازم بهداشتی به تنهایی کافی نیست.در این رابطه ایتالیا مرکز اصلی این ویروس در قاره اروپا محسوب می شود. در این رابطه دولت این کشور از روبات هایی رونمایی کرده است که باعث می شود تا دیگر نیازی به نزدیک شدن پرستارها به بیمار کرونایی، وجود نداشته باشد.

روبات پرستار راهکار جالب دولت ایتالیا

دکتر فرانچسکو دنتالی که بیمارستان وی میزبان نخستین نمونه این روبات ها است، در این رابطه عنوان کرده است که این تکنولوژی جدید قادر است تا اقدامات ضروری نظیر گرفتن نبض، تب، رساندن دارو و به صورت کلی تمامی اقداماتی که یک پرستار باید انجام دهد را، به بهترین شکل به پایان رسانده و این امر می تواند در کنار حفظ سلامت کادر پزشکی، به کاهش حجم کار آنها نیز منجر شود. علت انتخاب این بیمارستان به عنوان اولین مکان جهت استفاده از روبات های مذکور این است که مکان آن در شهر لومباردی قرار دارد که هسته اصلی شیوع ویروس کرونا در کشور ایتالیا محسوب می شود.

با این حال هنوز اطلاعاتی در رابطه با زمان استفاده از آنها در سایر بیمارستان ها ذکر نشده است. آخرین آمارها در رابطه با تعداد کشته شدگان ویروس کرونا در بین کادر درمانی در این کشور به 66 نفر رسیده است. ویژگی مهم این روبات ها این است که به زمان بسیار کمی برای شارژ مجدد نیاز داشته و این امر باعث می شود تا امکان استفاده مداوم از آنها وجود داشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید