دوشنبه, ۳ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Mon, 25 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز
توصیه هایی برای سرمایه گذارهای تازه کار

چگونه وارد عرصه سرمایه گذاری شویم؟

2 هفته پیش ( 1400/7/18 )

اگر شما قصد ورود به بازار سرمایه را دارید، باید از برخی اصول و نکات اساسی آن آگاهی داشته باشید. این امر به شما برای کسب بیشترین سود ممکن کمک خواهد کرد. به این ترتیب هیچ مشکلی پیش روی شما برای درآمدزایی در بازار نخواهد بود. 

بدون تردید توصیه های بسیار زیادی برای رعایت کردن در بازار سرمایه وجود دارد، اما همه آنها به یک اندازه کاربردی نیست. شما به عنوان یک سرمایه گذار برای محافظت از سرمایه تان باید مهمترین نکات در بازار را رعایت نمایید، در غیر این صورت شاید خیلی زود وضعیت تان در بازار به هم بریزد. 

چگونه وارد عرصه سرمایه گذاری شویم

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از مهمترین نکات برای ورود به عرصه سرمایه گذاری با کمترین ریسک ممکن است. در ادامه برخی از این نکات را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

فهم تفاوت بازارها

تمام بازارها در عرصه کسب و کار و به ویژه بازار سهام شبیه به هم نیستند. شما به عنوان یک سرمایه گذار باید تفاوت های این بازارها را به خوبی متوجه شوید، در غیر این صورت شانس زیادی برای تجربه یک فرآیند سرمایه گذاری مطمئن را نخواهید داشت. اشتباه بسیاری از سرمایه گذارهای تازه کار بی توجهی به این نکته است. به این ترتیب انتظارات آنها از وضعیت بازار سرمایه به طور قابل ملاحظه ای یکسان و بدون تغییر است. 

مطلب مرتبط: راهکارهای سرمایه گذاری مطمئن

ایجاد نرخ مطمئنی از بازگشت سرمایه

شما برای سرمایه گذاری بر روی عرصه کسب و کار باید نرخ بازگشت سرمایه را مدنظر قرار دهید. این امر اهمیت بسیار زیادی برای تضمین موفقیت در بازار خواهد داشت. بسیاری از سرمایه گذارهای تازه کار بدون توجه به ریسک یک بازار و همچنین نرخ بازگشت سرمایه وارد بازار می شوند. شاید این امر برای یک سرمایه گذار مبتدی توجیه پذیر باشد، اما گاهی اوقات سرمایه گذارهای باسابقه نیز اینطور عمل می کنند. با این حساب مشاهده ضررهای سنگین از سوی سرمایه گذارها در این شرایط امری طبیعی خواهد بود. 

استفاده از مشاوره های مطمئن

دریافت مشاوره در عرصه کسب و کار امر عجیب یا غیرمنتظره ای نیست. بسیاری از افراد برای موفقیت در بازار از مشاوره های حرفه ای استفاده می کنند. بنابراین شما در هر نقطه ای از بازار باید به خوبی از مشاوره های مطمئن استفاده کنید. بسیاری از سرمایه گذارهای تازه کار استفاده از مشاوره های دیگران را نوعی نقطه ضعف تلقی می کنند. درست به همین خاطر همیشه در زمینه استفاده از آنها شک و تردید دارند. این امر آنها را برای مدت زمانی طولانی نسبت به دیگر سرمایه گذارها عقب نگه خواهد داشت. 

برنامه ریزی برای درآمدها

شما به عنوان سرمایه گذار دیر یا زود به درآمدزایی خواهید رسید. این امر پایان ماجرای شما در بازار سرمایه نیست. سرمایه گذارهای حرفه ای همیشه برای سودشان برنامه ای مشخص دارند. بر این اساس شما باید بخشی از سود مورد نظر را برای سرمایه گذاری مجدد در بازار اختصاص دهید، در غیر این صورت شاید سرمایه اولیه تان به سرعت تمام شود.

چگونه وارد عرصه سرمایه گذاری شویم

اختصاص زمان برای مطالعه و تحقیق

سرمایه گذارهای بزرگ همیشه زمانی را برای مطالعه درباره بازار اختصاص می دهند. شاید این امر فقط برای سرمایه گذارهای مبتدی توجیه پذیر باشد، اما سرمایه گذارهای بزرگ نیز به خوبی امکان سود بردن از آن را دارند. هر چقدر شما مطالعه دقیق تری درباره بازار داشته باشید، احتمال موفقیت تان در آن بیشتر می شود. به این ترتیب دیگر هیچ چیز غیرمنتظره ای برای شما به وجود نخواهد آمد. این امر مسیر موفقیت تان به عنوان سرمایه گذار را به شدت سرعت می دهد. بنابراین همیشه زمانی برای مطالعه بازار و تحقیق درباره بازار سرمایه اختصاص دهید. 

مطلب مرتبط: حوزه های نیازمند سرمایه گذاری در کسب و کارها

پس انداز را فراموش نکنید

هر سرمایه گذاری بزرگی ممکن است یک روز دچار بحران مالی شود. درست به همین خاطر شما باید همیشه به فکر پس انداز کردن سرمایه تان باشید. این امر شما را نسبت به آینده فعالیت تان مطمئن کرده و جلوی صفر شدن حساب مالی تان را می گیرد. این امر اهمیت بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. بنابراین همیشه باید یک حساب جداگانه برای پس انداز درآمدهای تان داشته باشید. 

بسیاری از سرمایه گذارها هیچ وقت به پس انداز فکر نمی کنند. این امر به دلیل عدم شناخت درست بازار و تحولات آن است. وقتی شما یک حساب پس انداز داشته باشید، حتی در صورت بروز مشکل مالی نیز برای مدتی خیال تان بابت تامین مالی خودتان راحت خواهد بود.

منبع : noobpreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/MD1qIa4o
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
امیر :
2 هفته پیش
مهمترين موردي که بهش اشاره نشده شرايط کشور مد نظر براي سرمايه گذاري هست چون در هر صورت سرمایه گذاري در يک کشور بدون ثبات تصميم گيري، بدن ثبات اقتصادی ، بدون ثبات ارزش دلار، دارای درجه فساد بالا، اگر هم نابغه سرمايه گذاري باشی کلا محکوم به فنا است.
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه